Jump to content
Dogomania

Ich dotychczasowy świat to obszar okręgu wyznaczonego przez długość łańcucha:( Czy uda się zmienić życie matce i córce? Obie sunie mają własne domy w Warszawie, bardzo dziękują za pomoc!


Tola

Recommended Posts

Dzwoniłam rano do Murki, bo martwię się o sunię po wczorajszym wpisie:( Okazało się, że dzisiaj jest jeszcze gorzej, sunia wymiotuje, Kasia jedzie z nią do lecznicy. Wyniki też nie bardzo, jest jakiś stan zapalny:(. Bardzo proszę o kciuki, martwię się :(

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tola napisał:

Dzwoniłam rano do Murki, bo martwię się o sunię po wczorajszym wpisie:( Okazało się, że dzisiaj jest jeszcze gorzej, sunia wymiotuje, Kasia jedzie z nią do lecznicy. Wyniki też nie bardzo, jest jakiś stan zapalny:(. Bardzo proszę o kciuki, martwię się :(

O matko! Oby nic poważnego. :(

Link to comment
Share on other sites

Sunia dziś nie chciał wyjść na spacer, na podłodze kilka razy zwymiotowane śliną, pianą i żółcią. Na spacerze ledwo się wlokła, zrobiła koopę z dużą ilością krwi:( W oczkach pojawiły się śpiochy.

Wet podejrzewa wirusówkę (jelitówkę). Została u weta na kroplówkę i podanie leków. Odbiorę ją po południu.

A to jej wyniki krwi:

20ef61571f7d6322.jpg

7c9969c1fa2ef117.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Tola napisał:

Oby było dobrze, bo bardzo się wczoraj i dzisiaj denerwowałam, mam jakiś taki wewnętrzny niepokój...

Przed dziewczynkami nowe życie, nic złego nie może się wydarzyć!

 

Musi być dobrze ! Oby to tylko jelitówka była, Felcia młoda i choć zapewne osłabiona, to poradzi sobie z wirusami.

A ten jej cudny ogon....skunksa mi trochę przypomina ;)

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Poker napisał:

 A test na parwo miała robiony ? Ma mało płytek w krwi. Co prawda jest zimno ,ale żeby to nie była babeszjoza albo inna cholera odkleszczowa.

Dla dziewczynek będzie z bazarku ponad 300 zł.

Bardzo dziękuję, ogromna pomoc!

Link to comment
Share on other sites

  • Tola changed the title to Ich dotychczasowy świat to obszar okręgu wyznaczonego przez długość łańcucha:( Czy uda się zmienić życie Deri i Fani - matce i córce? Bardzo proszę o pomoc w ich imieniu!

Dzisiaj byliśmy w tej wsi, z której zabrane zostały suczki, zawieżliśmy karmę; TZ dowiedział się, że jeden z mieszkańców dokarmia wiejskie koty i psy, suczki też regularnie dokarmiał. Dokarmia też  czarnego psa, którego poznaliśmy przy zabieraniu dziewczyn, a na właścicielu wymógł postawienie psu budy. Zima ciężka w tym roku, może to jakaś pomoc będzie dla tych zwierzaków.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Wet miał tydzień temu też psa z babeszjozą i to z ostrym przebiegiem.

Choroba Felki nie wygląda na szczęście na babeszję ani na parwo.

Stan suni jest stabilny. Sunia jest osłabiona, ale wodę pije, sika. Wymiotów od wczoraj nie ma. Dzisiaj rano była znów koopa z krwią, ale do teraz nie zdarzyła się ponownie. Ulokowałam ją na razie w domu, żeby mieć ją na oku.

Jutro znów jadę z nią do weta na kroplówkę i leki.

580d2497d5fb2f02gen.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

A Ida skończyła już cieczkę. Dziś wyprowadziłam ją psem, który towarzyszył wcześniej Felce; prawie cały czas zaczepiała go do zabawy, tarmosiła itd. Ma bardzo dużo energii:) Tylko jak się zmacha to trochę harczy... Wygląda to bardziej na tchawicę niż na kaszel sercowy.

Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, Poker napisał:

A może tasiemiec albo włosogłówka?

One obydwie dostały solidne leki na odrobaczenie.

Mi to wygląda ewidentnie na tchawicę. Pewnie się szarpała na łańcuchu (ona nie miała obroży, tylko łańcuch dookoła szyi) i mogło dojść do uszkodzenia. Myślę, że warto będzie przy sterylizacji zrobić RTG tej tchawicy.

 

Felcia dziś trochę żywsza, całkiem sprawnie spaceruje, ogonkiem macha. Niestety rano była jeszcze kiepska kupka, a w południe wymioty wodą (mimo, że dostała leki przeciwwymiotne wczoraj). Dziś dostała jakieś dodatkowe leki przy okazji kroplówki. Jutro też jedziemy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...