Jump to content
Dogomania

Ich dotychczasowy świat to obszar okręgu wyznaczonego przez długość łańcucha:( Czy uda się zmienić życie matce i córce? Obie sunie mają własne domy w Warszawie, bardzo dziękują za pomoc!


Tola

Recommended Posts

Murka, dziękuję  bardzo, nie spodziewałam się tak udanego efektu:)kwiat-emotikon-ruchomy-obrazek-0142.gif

Jutro postaram się zrobić pierwsze ogłoszenie, zobaczymy co się zadzieje:).

Fanię czeka jeszcze sterylizacja i szczepienia, potrzeba na to trochę czasu, ale dobrze byłoby, gdyby na sunię ktoś już czekał.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, limonka80 napisał:

Uśmiech Mona Lizy :-))  Dziewczyna jest piękna.

 

Przepiękna !!!!! Gdyby nie fakt, że mi "przysługują" tylko stare, ślepe, głuche, kulawe etc. ;) to już bym ankietę przedadopcyjną wypełniała ( pomimo, że ruda nie jest ;))

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, b-b napisał:

Tolu jeśli będzie taka potrzeba to mogę też zrobić. Tylko znowu poczekam na Twój tekst ;)

Bardzo dziękuję:) Jutro postaram się zrobić. 

1 godzinę temu, helli napisał:

To Ida niedawno skończyła cieczkę? Wyczytałam, że najlepiej sterylizować 2-3 mies po cieczce, ale może ma być szybciej z powodu ewentualnej ciąży?

 

58 minut temu, helli napisał:

 Jednak chyba Ida, może jednak dałoby się jeszcze 1-2 tyg odczekać?

To Ida vel Fania miała cieczkę. Ja też słyszałem o takich terminach sterylizacji po cieczce, rozmawiałam o tym z Murką, bo też mam obawy.  Wet  chyba podejrzewa, że sunia może być  w ciąży, bo przyjechała już z cieczką,  ale tego nie wiem. Może  nie być, bo one miały te budy zamykane, może kobieta zamykała ją w tej budzie? Boję się trochę, to fakt. 

Link to comment
Share on other sites

Nasz wet sterylizuje w okresie 10-14 dni (mówi, że to najlepszy czas) lub 2 miesiące po zakończeniu cieczki. 

Możemy czekać 2 miesiące, ale wg mnie sunia może być w ciąży. Nie wierzę, że kobieta pilnowała... przecież nie siedziały w tych budach cały czas zamknięte.

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś czytałam medyczny wywód na temat kiedy robić sterylizację suczki. Nie pamiętam już medycznych argumentów, ale zmierzały one do tego,  że zabieg sterylizacji suczki nie powinien być wykonany zbyt szybko po cieczce. Zalecany okres wyczekiwania to 2 do 3 miesiące. Wcześniejsze wykonanie zabiegu może powodować różne komplikacje dla suczki.

A nie można byłoby wykonać USG, żeby stwierdzić czy sunia jest w ciąży, czy nie.?

 

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, mari23 napisał:

Przepiękna !!!!! Gdyby nie fakt, że mi "przysługują" tylko stare, ślepe, głuche, kulawe etc. ;) to już bym ankietę przedadopcyjną wypełniała ( pomimo, że ruda nie jest ;))

To może czas zmienić przydział na młodsze? :-) Chociaż starsze, głuche i ślepawe są cudne - wiem bo mam :-)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Poker napisał:

Na USG ciąża dopiero jest widoczna mniej więcej w połowie.

A im ciąża bardziej zaawansowana, tym trudniejsza sterylka i większe prawdopodobieństwo komplikacji, więc chyba nie ma na co czekać, pytałam o radę moją wetkę - takie jest jej zdanie, które podzielam z własnego doświadczenia (w dziesiątkach chyba mogę liczyć wysterylizowane "tymczasowe" sunie, i nie tylko ja, my wszystkie na dogo chyba ;) ).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...