Jump to content
Dogomania

Team - fonetycznie TIM, to zgrany zespół współpracujących ze sobą ludzi, a Ty biedaku jesteś sam - stary, chory, porzucony. W takim razie to my będziemy Twoją drużyną!


elik

Recommended Posts

Na konto Timka wpłynęły poniższe kwoty:

    50,00 zł  od helli  deklaracja  VIII  -  10.08.
    20,00 zł  od markofix1  deklaracja  VIII  -  10.08.
    30,00 zł  od jaguska  deklaracja  VIII  -  11.08.
    25,00 zł  od Pani Ani G-R  deklaracja  VIII  -  12.08.
    25,00 zł  od Nuncek  deklaracja  VIII  -  12.08.

Bardzo serdecznie dziękuję
 

894976183_dzikujzserca.gif.1c0b7a215fbe625ba09a3d3552963898.gif      1470662904_dlaWaslove.jpg.55064d7f554d7be15b596f6142835e04.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, jaguska napisał:

Tak Elu, miał szczęście że go wypatrzyłaś, teraz ma kanapę i ciepły kąt a nie schroniskowy kojec. 

Zastanawiam się czy zacząć go ogłaszać, czy może zostawić na zawsze Kasi.

Link to comment
Share on other sites

Ogłaszać nie zaszkodzi, ale dom wybierać bardzo skrupulatnie i na wszystkie strony posprawdzać, albo zostawić na emeryturze tam gdzie jest, a ile Timuś ma lat bo nie doczytałam. Wiadomo że każda zmiana jest stresem i traumą dla psiaka, to są trudne decyzje. 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, jaguska napisał:

Ogłaszać nie zaszkodzi, ale dom wybierać bardzo skrupulatnie i na wszystkie strony posprawdzać, albo zostawić na emeryturze tam gdzie jest, a ile Timuś ma lat bo nie doczytałam. Wiadomo że każda zmiana jest stresem i traumą dla psiaka, to są trudne decyzje. 

Adopcja to bardzo trudna decyzja, a adopcja staruszka, to arcy trudna decyzja. Ale tak myślę, że gdyby trafił się odpowiedni dom, to zwolniłoby się miejsce u Kasi dla następnego biedaka. Ile ma lat?  Nie pamiętam, jakoś nie było mi to potrzebne zapamiętać, bo nie brałam pod uwagę adopcji. Muszę poradzić się Kasi. Zapytam co myśli o ewentualnej adopcji, czy Timuś w ogóle nadaje się do adopcji.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, jaguska napisał:

Elu, z pewnością dla dziadunia wielkości Timusia znalezienie godnego domu byłoby bardzo trudne, bo żadne piętra w grę raczej nie wchodzą (gdyby Timuś zaniemógł i trzeba byłoby go znieść/wnieść), ale cuda się zdarzają, rzadko bo rzadko ale jednak. 

Masz rację, Timuś to kawałek chłopa  🙂 i już nie młody, dlatego najlepszy dla niego byłby dom z ogrodem lub mieszkanie na parterze, żeby nie musiał wchodzić po schodach na piętra. Jeśli miałaby być adopcja, to tylko na takich warunkach. Powiem Ci Iwonko, że większość moich podopiecznych ma takie właśnie warunki. Czekam co powie Kasia. 

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Tyśka) napisał:

Jeżeli Timuś nie jest super wiekowy to możemy próbować z wyczarowaniem cudu 🙂 Psiak chyba w pra pra przodkach ma boksera, jest cudny to może znajdziemy dla niego super domek. 🙂

No właśnie nie pamiętam czy w ogóle była mowa na wątku o wieku Timusia, a niestety nie mam czasu, żeby przekopać watek  😞 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.08.2021 o 22:21, elik napisał:

Kasiu, czy Timuś nadaje się do adopcji, czy nie radzisz?

Ogłaszać oczywiście można zawsze ale Timuś jest naprawdę bardzo sędziwy. Akurat nóżki ma zdrowe, bez problemu wchodzi na kanapę ale to jest dziadzio z demencją, siusia gdziekolwiek, gdzie stoi, często na środku pokoju, dużo chodzi, chodzi nie patrząc po czym chodzi, rozdeptuje odchody, wskakuje na łóżko, nawet już mu sie zdarzyło zrobić kupkę leżąc na kanapie. Że już o delikatnej dziadkowej diecie nawet nie wspomnę. Taki potencjalny dom musi wiedzieć takie rzeczy bo ludzie mówią często, że wiedzą, że rozumieją, a naprawdę nie mają pojęcia co to znaczy taki dziadzio w domu.  Potem trzeba te biedaki starszaki ciągać spowrotem.

Nawet taki niby "banał", jest to piesek przełagodny nawet nigdy nie szczeknął ale kiedy podaje mu się jakis kąsek do buźki zupełnie nie odróżnia już gdzie kończy się jedzenie a zaczyna ręka, kilkakrotnie bardzo dotkliwie mnie ugryzł, bez cienia złości, po prostu chciał rozgryźć pokarm. W ogóle nie zauważył ze to mój palec, musiałam druga reka otwierać mu buziaka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...