Jump to content
Dogomania

Team - fonetycznie TIM, to zgrany zespół współpracujących ze sobą ludzi, a Ty biedaku jesteś sam - stary, chory, porzucony. W takim razie to my będziemy Twoją drużyną!


elik

Recommended Posts

1 godzinę temu, mari23 napisał:

"Miód na serce" widzieć szczęśliwego, zrelaksowanego Timusia w towarzystwie gromadki cudownych "dziadeczków' <3

Ja zwykle zaczynam wędrówkę po dogo od zaglądnięcie do  tego towarzystwa  :)

Link to comment
Share on other sites

Na konto Timusia wpłynęły poniższe kwoty:

  •     25,00 zł  od  Pani Ani G-R - deklaracja  IV  -  8.04.
  •     25,00 zł  od Nuncek - deklaracja  IV  -  8.04.
  •     50,00 zł  od helli  - deklaracja IV  -  10.04.
     

Bardzo serdecznie dziękuję

kocham.jpg.17c84b2effe6e5e4df9815910df560ce.jpg         1520477748_dzikujajestecie.jpg.42bd0dad0905b1f4caf3d328a1e0657c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.04.2021 o 19:07, kikou napisał:

Dzisiaj jest bardzo ładna pogoda i Timuś całkiem żwawo dreptał z kolegami po trawce. 

 

IMG_20210411_184657.jpg

IMG_20210411_190601.jpg

Ooooo jakie śliczności. Dziękuję za kochane psiaczki     366258152_buziakdlaCiebie.jpg.c6901279a7f7f1612a9c4d2d3fd11ff2.jpg

O kurcze nie widziałam tych ślicznych psiaczków  :(  Nie dostaję powiadomień o nowych postach na wątkach. Nie wiem co się dzieje. 

I pomyśleć, że teraz jest zimno i pada śnieg. Mam zdjęcia z Bieszczad, gdzie jest tyle śniegu, że lepią bałwany.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.04.2021 o 10:37, elik napisał:

Ooooo jakie śliczności. Dziękuję za kochane psiaczki     366258152_buziakdlaCiebie.jpg.c6901279a7f7f1612a9c4d2d3fd11ff2.jpg

O kurcze nie widziałam tych ślicznych psiaczków  :(  Nie dostaję powiadomień o nowych postach na wątkach. Nie wiem co się dzieje. 

I pomyśleć, że teraz jest zimno i pada śnieg. Mam zdjęcia z Bieszczad, gdzie jest tyle śniegu, że lepią bałwany.

Cudne, śliczne i szczęśliwe u kikou psiaczki, wkrótce dołączy do nich Bonus i "Uszko". Timuś odżył jakby, kiedy go widziałam przy odbiorze Tulisia, czyli w drodze do kikou - Timuś wyglądał na bardzo słabego i zmęczonego, teraz na zielonej trawce wygląda kwitnąco :)

Dzisiaj zimno i po "naszej" zachodniej stronie Polski, cały dzień deszcz albo śnieg z deszczem...okropna pogoda :( moje staruszki ani myślą wychodzić....a to się wiąże ze sprzątaniem ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Ewa Marta napisał:

Piękny się z niego psiak zrobił.

Dziękuję Martusiu  :)  I jakby odmłodniał, ale to każdy psiaczek po opuszczeniu schronu od razu wygląda młodziej o kilka lat  :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.04.2021 o 15:25, ewu napisał:

Co znaczy miłość i poczucie bezpieczeństwa.

Tego najbardziej brakuje im w schronisku, jedzenie może być byle jakie, legowisko twarde, da się jakoś żyć bez luksusów...ale kochający, troskliwy człowiek do szczęścia jest im potrzebny - to jest "eliksir", który sprawia, że rozkwitają, jak kwiaty <3

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, mari23 napisał:

Tego najbardziej brakuje im w schronisku, jedzenie może być byle jakie, legowisko twarde, da się jakoś żyć bez luksusów...ale kochający, troskliwy człowiek do szczęścia jest im potrzebny - to jest "eliksir", który sprawia, że rozkwitają, jak kwiaty <3

Fantastycznie i bardzo prawdziwie to ujęłaś.  Porównanie zdjęć ze schronu ze zdjęciami choćby tylko z hotelu, to wielka różnica. Psy młodnieją o kilka lat.

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj byliśmy z Timusiem w lecznicy z powodu jego uszu. Jak może pamiętacie Timus mial mocną infekcjęw obu uszkach i guzka w jednym uchu. Od przyjazdu chlopak zużył 3 różne preparaty i po zakończeniu zakrapiania niemal natychmiast uszko paprało się od początku. 

Trzeba więc wytoczyć poważniejsze działa. Wczoraj pobrano mu wymazy na posiew żeby dobrać celowany antybiotyk oraz jeśli to by nie przyniosło  oczekiwanej poprawy w przyszłości ew.zrobić autoszczepionkę. Ale teraz doraźnie w oczekiwaniu na wyniki dostalismy jeszcze 2 maści robione specjalnie, jedna do czyszczenia jedna do zakrapiania.

No i ten doktor oglądał tez guzy Timusia i jest zdania ze guzek na piersiach wyglada groźnie i należałoby usunąć guz z ucha oraz odrazu pozostałe guzy. 

W związku z tym zrobiliśmy rtg klatki. Czysto- nie ma przerzutów. Jeszcze do badania kontrolnego, które ma być 14go.05 mamy zbadać wątrobę i podjąć decyzję czy będziemy operować Timusia.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, kikou napisał:

Wczoraj byliśmy z Timusiem w lecznicy z powodu jego uszu. Jak może pamiętacie Timus mial mocną infekcjęw obu uszkach i guzka w jednym uchu. Od przyjazdu chlopak zużył 3 różne preparaty i po zakończeniu zakrapiania niemal natychmiast uszko paprało się od początku. 

Trzeba więc wytoczyć poważniejsze działa. Wczoraj pobrano mu wymazy na posiew żeby dobrać celowany antybiotyk oraz jeśli to by nie przyniosło  oczekiwanej poprawy w przyszłości ew.zrobić autoszczepionkę. Ale teraz doraźnie w oczekiwaniu na wyniki dostalismy jeszcze 2 maści robione specjalnie, jedna do czyszczenia jedna do zakrapiania.

No i ten doktor oglądał tez guzy Timusia i jest zdania ze guzek na piersiach wyglada groźnie i należałoby usunąć guz z ucha oraz odrazu pozostałe guzy. 

W związku z tym zrobiliśmy rtg klatki. Czysto- nie ma przerzutów. Jeszcze do badania kontrolnego, które ma być 14go.05 mamy zbadać wątrobę i podjąć decyzję czy będziemy operować Timusia.

Wczoraj rozmawiałyśmy na ten temat i bardzo się martwię o Timusia  :( Myślę, że tego guza w uszku trzeba koniecznie usunąć, a jak już będzie uśpiony to i pozostałe można byłoby ciachnąć.  Tylko jeszcze to badanie wątróbki Timusiowej  :(  No i kasiora. Na koncie ma obecnie 190,00 zł. Właśnie robię bazarek dla wszystkich moich podopiecznych więc jeśli wet uzna, że operacja jest możliwa, wszystko będzie dla Timusia.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.04.2021 o 21:02, mari23 napisał:

Tego najbardziej brakuje im w schronisku, jedzenie może być byle jakie, legowisko twarde, da się jakoś żyć bez luksusów...ale kochający, troskliwy człowiek do szczęścia jest im potrzebny - to jest "eliksir", który sprawia, że rozkwitają, jak kwiaty <3

Tak jak mówicie, pieski maja gdzieś "luksusy" świata, ale chcą byc jak najbliżej tego swojego człowieka. Dlatego nawet w niby poprawnych schroniskach są takie smutne. 

Moje psinki, na tyle ile dają radę, człapią wszedzie za mną, czasem nawet pod drzwiami łazienki siedzi ich z ósemka :D 

Timuś też towarzystwo ludzkie bardzo sobie ceni

IMG_20210505_192314.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, elik napisał:

Wczoraj rozmawiałyśmy na ten temat i bardzo się martwię o Timusia  :( Myślę, że tego guza w uszku trzeba koniecznie usunąć, a jak już będzie uśpiony to i pozostałe można byłoby ciachnąć.  Tylko jeszcze to badanie wątróbki Timusiowej  :(  No i kasiora. Na koncie ma obecnie 190,00 zł. Właśnie robię bazarek dla wszystkich moich podopiecznych więc jeśli wet uzna, że operacja jest możliwa, wszystko będzie dla Timusia.

Może zbiórkę Tola by zrobiła, takiemu biedakowi na pewno wiele osób pomoże...no i nas ma Timuś, na dogo już tyle "cudów" się dzieje, że i tutaj "finansowy cud" się zdarzy. Bo koszty i badań, i zabiegu będą naprawdę duże, potem leki jakieś.... zbiórka naprawdę jest uzasadniona i potrzebna bardzo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, kikou napisał:

Ale Timuś nie jest z Zamościa, może tylko skarpeta by zechciała jeszcze wspomóc Timusia

Mysle, że to akurat nie jest przeszkodą...mam nadzieję :)

1 godzinę temu, limonka80 napisał:

Ale fajne to zdjęcie, Timuś jakby się uśmiechał....

Taki uśmiech Mony Lisy ;) dobrze mu, szczęśliwy pies...oby jeszcze zdrowie dało się podreperować na dłużej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...