Jump to content
Dogomania

Team - fonetycznie TIM, to zgrany zespół współpracujących ze sobą ludzi, a Ty biedaku jesteś sam - stary, chory, porzucony. W takim razie to my będziemy Twoją drużyną!


elik

Recommended Posts

15 godzin temu, elik napisał:

Tima zawiozą do Kasi wolontariuszki ze schroniska, ale teraz są bardzo złe warunki na drogach w tamtym rejonie. Muszą się poprawić, żeby psiaczki (z Timem pojedzie maluszek na BDT do mari23) bezpiecznie dojechały do celu  :)

Eluniu, postanowiłam zrobić bazarek transportowy.

Wolontariuszki tankują ze swoich prywatnych pieniędzy, warto pomóc, tym bardziej, że pewnie wożą wiele piesków.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minut temu, Gabi79 napisał:

Eluniu, postanowiłam zrobić bazarek transportowy.

Wolontariuszki tankują ze swoich prywatnych pieniędzy, warto pomóc, tym bardziej, że pewnie wożą wiele piesków.

Bardzo, bardzo dziękuję Gabrysiu  piesek-z-buziakami-i-napisem-i-love-you.gif.8309e5649fdb87fa667cce3f22068f7a.gif  

To wielka pomoc dla psiaczków   1984370452_kwiatki2.gif.e6ce397715eeaeadfd97ead555a110e1.gif

I znowu lajków zabrakło  :(

Link to comment
Share on other sites

24 minuty temu, Tola napisał:

Ja też zaglądam, cieszę się, że kolejny staruszek będzie zaopiekowany:). 

Bardzo podoba mi się tytuł wątku, mógłby być tytułem całego forum, oddawałby jego ideę;)

Witam Cię cieplutko Martusiu    1145149675_kwiatki6.gif.6eb9e088f22e10fdad6e36b9fb02a923.gif  Dziękuję za miłe słowa i proszę przybywaj do nas kiedy tylko czas Ci na to pozwoli9  :)   Będzie mi bardzo miło  :)

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Ewa Marta napisał:

Mnie też bardzo się spodobał. Taki chwytak za serce:) 

Dziękuję  :)  Może dlatego chwyta za serce, bo ten tytuł-przesłanie z mojego serca wypłynął. Jak patrzę na Timusia, to czuję ogromne wzruszenie. Chciałabym go przytulić i powiedzieć, że już nic złego go nie spotka, bo wiele serc wzruszył jego widok.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, agat21 napisał:

Oj, żeby tylko pogoda była łaskawa i drogi zdatne do jazdy. Od jutra chyba ma się poprawiać i mniej padać?

Dzięki Agatko za dobre wiadomości  :) Śnieg potrzebny, ale tak intensywne opady powodują bardzo duże utrudnienia. Jak to w życiu, najlepsze to, co umiarkowane  :)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.02.2021 o 00:45, agat21 napisał:

Oj, żeby tylko pogoda była łaskawa i drogi zdatne do jazdy. Od jutra chyba ma się poprawiać i mniej padać?

Na zachowdzie chyba tak, bo u nas wczorajsze prognozy mówiły o nadchodzącym 30 stopniowym mrozie w nocy:(.

 

Link to comment
Share on other sites

Na konto Timusia wpłynęły pierwsze pieniążki:

  •    50,00 zł  od Pana Mateusza R.  deklaracja  II  –  3.02.
  •    15,00 zł  od Nesiowata  deklaracja  II  –  8.02.
  •    30,00 zł  od jaguska  deklaracja  II  –  8.02.
  •    20,00 zł  od markofix1   deklaracja II – 8.02.
  •    20,00 zł  od Ewa Marta  deklaracja  II  –  8.02.
  •    40,00 zł  od Pani Bożeny K  –  9.02.
  •    20,00 zł  od ania75  deklaracja  II  –  10.02.

 

Bardzo serdecznie dziękuję

2013553447_kocham1.gif.89717b21f37af1db9cf5cc50d022b039.gif   1264547086_kwiatki15.jpeg.56734fc095dd99d2e53b5fe58ca169c1.jpeg

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, Tola napisał:

Na zachowdzie chyba tak, bo u nas wczorajsze prognozy mówiły o nadchodzącym 30 stopniowym mrozie w nocy:(.

 

To straszne     przeraony1.jpg.3f76e8a071057e8c6d72183bb6a6a362.jpg         Jak te biedaki to wytrzymają?  Daj Boże, żeby się mylili  :(

5 minut temu, ewu napisał:

Straszne mrozy, biedne te bezdomne psiaki i kotki.

I ludzie bezdomni i zwierzaki leśne i ptactwo i inne dzikie wolno żyjące stworzenia   :(

Link to comment
Share on other sites

Ja zawsze mam nadzieję,że dzikie zwierzęta  sobie radzą ale to pewnie tylko nadzieja:(

Dokarmiam ptaki, porobiłam w ogrodzie karmniki i lubię patrzeć jak się zlatują stołownicy i wyjadają w zależności od gustów ziarenka albo owoce głogu.

Wczoraj kiedy ucztowały nagle  pojawił się myszołów , wybiegłam w kapciach z domu i go przegoniłam.

Wiem ,że on też musi jeść ale nie potrafiłam inaczej. Moje ptaszki po godzinie wróciły.

Ja zresztą mam w domu sierpówkę . którą prawdopodobnie zaatakował drapieżny ptak. Piuipiu żyje ale nie lata  tylko podlatuje. Niestety nie nadaje się do życia na wolności :(

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, ewu napisał:

Ja zawsze mam nadzieję,że dzikie zwierzęta  sobie radzą ale to pewnie tylko nadzieja:(

Dokarmiam ptaki, porobiłam w ogrodzie karmniki i lubię patrzeć jak się zlatują stołownicy i wyjadają w zależności od gustów ziarenka albo owoce głogu.

Wczoraj kiedy ucztowały nagle  pojawił się myszołów , wybiegłam w kapciach z domu i go przegoniłam.

Wiem ,że on też musi jeść ale nie potrafiłam inaczej. Moje ptaszki po godzinie wróciły.

Ja zresztą mam w domu sierpówkę . którą prawdopodobnie zaatakował drapieżny ptak. Piuipiu żyje ale nie lata  tylko podlatuje. Niestety nie nadaje się do życia na wolności :(

A  nie można czegoś wywiesić dla myszołowa? Tak, jak napisałaś - on też musi jeść. Ja na swoim osiedlu karmię wrony, żeby nie atakowały mniejszych ptaków. Po radiowej konsultacji z dr Sumińską i "ptakoznawcą", który gościł w jej cotygodniowej audycji "Wierzę w zwierzę" utwierdziłam się, że robię dobrze sypiąc im suchą karmę kocią lub psią. To zmniejsza szanse, że będą polować. One zresztą z daleka mnie już poznają i jak zbyt długo nie sypię im jedzenia, to niektóre z nich potrafią pazurkami delikatnie łapać mnie za pompon czapki :) Wspaniałe są :D Może można jakoś dokarmić myszołowa?..

Link to comment
Share on other sites

Myszołowy pojawiają sie nawet na obrzeżach miast. Kilka tygodni temu wyzwoliłam gołębia ze szponów myszołowa. Trzymał już gołębia w szponach i siedział na nim. Mąż myślał, że to dwa gołębie się parzą, ale on jest krótkowidzem, a ja dalekowidzem i nie wydawało mi się to na miłosne igraszki. Zaczęłam krzyczeć i machać rękami. Myszołów się wystraszył i puścił gołębia. Oba odfrunęły w przeciwnych kierunkach.
Podobnie jak Basia wiem, że myszołów też musi jeść, ale wolę gdy nie robi tego na moich oczach. Gdyby tylko zechciał szamać mięsko, jak inne ptaki ziarno, to pokroiłabym mu, ale wiem, że musi polować, a mięsko pokrojone nie chce fruwać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...