Jump to content
Dogomania

Szczepienie przeciwko wściekliźnie


Altw95

Recommended Posts

Dzień dobry ;) Jakiś czas temu przybłąkał się do mnie piesek, szukałam właściciela, ale ten się nie odnalazł więc go przygarnelam. Jest to kundelek ważący 6 kg, jest starszy, na oko 10 lat. Chciałabym zaszczepić go przeciwko wściekliźnie, ale nie wiem kiedy był szczepionki ostatnio i czy wgl był. Proszę o odpowiedź czy jest jakieś ryzyko powikłań jeżeli zaszczepie Go w tym wieku, a byłoby to Jego pierwsze szczepienie.. 

Link to comment
Share on other sites

20 minut temu, Altw95 napisał:

Proszę o odpowiedź czy jest jakieś ryzyko powikłań jeżeli zaszczepie Go w tym wieku, a byłoby to Jego pierwsze szczepienie..

Jest ryzyko mandatu,jesli w razie jakiejs sytuacji ktos zapytałby o szczepienie... ;)

Poproś weta o ocenę jego stanu zdrowia i ewentualna opinię dot.szczepienia. (Ja szczepiłabym pieska).

p.s - i nie zgodziłabym się na żadne inne szczepienia!

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź.

Ma Pani rację, zdaje sobie sprawę, że jest to obowiązek. Zamierzałam i tak jutro wybrać się do weterynarza, ale chciałam zasięgnąć opinii kogoś innego dotyczącej jakieś negatywnych skutków zdrowotnych. 

Pozdrawiam 

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Altw95 napisał:

Dziękuję za odpowiedź.

Ma Pani rację, zdaje sobie sprawę, że jest to obowiązek. Zamierzałam i tak jutro wybrać się do weterynarza, ale chciałam zasięgnąć opinii kogoś innego dotyczącej jakieś negatywnych skutków zdrowotnych. 

Pozdrawiam 

Trzeba go tez na początek odrobaczyć,potem szczepić - nie wolno robic wszystkiego na raz,proszę o tym pamietać.Powodzenia we wspólnym zyciu i szacunek za przygarnięcie biedaka.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie biedak, a boję się, że Mu zaszkodze. Ale z tego co czytałam to raczej szczepienie nie powoduje za często skutków ubocznych, A piesek raczej jest w dobrym stanie zdrowia. A ja po prostu taka niecierpliwa i dlatego chciałam wiedzieć coś dzisiaj.. 

Link to comment
Share on other sites

Nie będzie żadnych skutków ubocznych nawet jeżeli pies był szczepiony. No chyba, że mówimy o reakcji anafilaktycznej, ale to może się zdarzyć i po leku i po użądleniu jeżeli będzie typem uczuleniowca. A wścieklizna ostatnio była stwierdzona u Lisa koło Otwocka. Także pojawia się mimo wszystko.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Decydując się na kupno lub adopcję małego psiaka, każdy przyszły właściciel powinien zainteresować się kiedy szczepić szczeniaki. Ja taką wiedzę czerpię stąd https://www.wetmedic.pl/program-profilaktyki-dla-szczeniat. Wszystko jest tutaj bardzo dokładnie rozpisane, kiedy na jakiej wizycie, jakie szczepienie należy wykonać lub kiedy jest czas na odrobaczanie. Oczywiście, szczepienie przeciw wściekliźnie jest najważniejsze! To podstawa, jeśli chodzi o temat szczepień psów. Na pewno dobrze wykwalifikowany weterynarz, by mógł Ci doradzić, co w takiej kwestii począć, choć mi się wydaje, że piesku nic nie powinno się stać. 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...