Jump to content
Dogomania

Dziwne ataki u psa


JIMMY21

Recommended Posts

Witam, mam pytanie odnośnie dziwnych ataków u psa. Przy jakiej chorobie mogą występować ataki podobne do ataków padaczkowych, a po podaniu kortyzolu ustępują? Pies miał podejrzenie guza mózgu, ale rezonans nic nie wykazał, pobrany płyn mózgowo-rdzeniowy wyszedł na granicy, ale w `normie`. Obecnie przyjmuje leki na padaczkę oraz kortyzol i ataki ustąpiły. Będę wdzięczna za informacje. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, JIMMY21 napisał:

Obecnie przyjmuje leki na padaczkę oraz kortyzol i ataki ustąpiły. 

Ma podawane dwa leki - p/padaczkowy i kortyzol.Napady ustąpiły, i nie sposób określić,który z leków zadziałał,czy też może zadziałała kombinacja obu tych srodków.Możesz uścislić określenie "dziwne ataki"? Co w badaniu PMR wyszło "na granicy"??

Link to comment
Share on other sites

Ataki ustąpiły po podaniu kortyzolu, początkowo przyjmował leki na padaczkę Levetiracetam i nic nie pomagały. Teraz przyjmuje oba naraz i jest ok. Jednak nadal nie jest znana przyczyna. Jeżeli chodzi o ataki to wygląda to tak, że stoi nagle jakby odcinało mu tyłek, przewraca się, rusza przednimi łapkami, mruga oczami, trwa to chwilę jest świadomy, po czym wstaje i idzie dalej. Mam filmik, ale nie potrafię go tutaj załączyć. Mam również badanie płynu, neurolog mówi, że wyszły na granicy zapalenia mózgu.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, JIMMY21 napisał:

wyszły na granicy zapalenia mózgu.

Sam pomyśl,jakie to nieprofesjonalne twierdzenie... "jest pani na granicy ciąży".Co to znaczy 'na granicy' - choroba jest,albo jej nie ma,moze mieć słabszy lub cięższy przebieg,ale nie moze "być na granicy".

Jest mało prawdopodobne,żeby przechorował zapalenie mózgu i teraz uwidoczniły się skutki w postaci padaczki,bo zap.mózgu jest nie do przeoczenia...Myślę.że warto nadal szukać przyczyny,dobrze,że guz jest wykluczony.

Podstawowe badania jakie bym zrobiła to badanie poziomu glukozy oraz poziomu kortyzolu we krwi,a także badania hormonów tarczycy.

Link to comment
Share on other sites

Neurolog ponoć dwukrotnie dzwoniła do laboratorium aby się upewnić co do wyniku, nic więcej nie zostało wdrożone, dali tylko leki na padaczkę, ale ataki nie ustępowały, więc wdrożyli kortyzol i na razie jest ok, jednak ile 11 letni pies może przyjmować takie leki.. Przyczyna nie jest znana. Wcześniej nic poważniejszego się nie działo, jednak od momentu zaszczepienia psa na wściekliznę (rok temu) podupadł trochę na zdrowiu, dostał alergii pokarmowych, gorsza sierść, osowiały itp. Kortyzol był badany 2 miesiące temu (mam wynik, ale ciężko mi to tu załączyć), glukoza też była badana miesiąc temu i jest ok. Testowany był na Cushinga też ok. Mam wrażenie, że nie mają pomysłu co robić dalej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...