Jump to content
Dogomania

DANGO , po japońsku cukierek w DT u koleżanki pod moją opieką.


Poker

Recommended Posts

Już ma zdjęte szwy. Trochę się bał, ale przytulił się do opiekunki i po sprawie. Abażur jeszcze do jutra ma zostać.

Zaraz jadę z naszą Loczusią na operację. Ma kilka guzków na listwie mlecznej i ząbki do czyszczenia. 3 lata temu miałą usuwane guzki i są nowe. Mam nadzieję, że nic złego.

Denerwuje się . Kocham ją bardzo. A ona żyć beze mnie nie potrafi.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, Poker napisał:

Już ma zdjęte szwy. Trochę się bał, ale przytulił się do opiekunki i po sprawie. Abażur jeszcze do jutra ma zostać.

Zaraz jadę z naszą Loczusią na operację. Ma kilka guzków na listwie mlecznej i ząbki do czyszczenia. 3 lata temu miałą usuwane guzki i są nowe. Mam nadzieję, że nic złego.

Denerwuje się . Kocham ją bardzo. A ona żyć beze mnie nie potrafi.

Rozumiem obawy i strach. Będzie dobrze,  trzymam mocno kciuki.

Link to comment
Share on other sites

No i było niewesoło. Loczka miała poważne problemy z serduszkiem i z oddychaniem  już po "Jasiu". A dostała dawkę

na 2 x niższą wagę niż ma.

Zdecydowaliśmy z doktorem,  że  zajmie się tylko zębami, bo one sprawiają jej ból. Wyczyścił i kilka usunął. Bardzo źle się wybudzała.

Znam doktora i widziałam po jego zachowaniu, że miał pietra chociaż udawał przede mną , że nie jest źle.

Jeżeli zdecyduję się na usuwanie guzków, to po konsultacji kardiologicznej i zbadaniu hormonów tarczycy.

Bardzo się bałam o Loczusię, że umrze na stole.

Teraz zrobiła siusiu i nawet weszła po schodach. Moja kochana babulka.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Poker napisał:

Loczunia czuje się dobrze. Właśnie wyjęłam wenflon. Gorzej je, no ale straciła 5 zębów , więc dziąsła na pewno jej dokuczają. Ale jest żwawa i oczywiście chodzi za mną krok w krok.

Dzielna Loczka, dziąsełka się wygoją,najważniejsze, że już ząbki boleć nie będą.

Link to comment
Share on other sites

No i pojechał chłopak do DS.

Zapoznanie z Lilo przebiegło pokojowo. Dango jest trochę wyższy od Lilo, ale są bardzo podobni.

Rodzina sympatyczna, a 10. letni chłopiec rewelacyjny. Podałam mu link nosem.pl.

Dzwoniłam do nich jeszcze w drodze  i wieczorem.

W samochodzie Dango położył głowę na nodze pani i tak sobie jechali.

W domu obszedł pomieszczenia, położył się na legowisku. Był 3 razy na podwórku  z czego 2 razy wrócił do domu na zawołanie. Trzeci raz nie bardzo chciał wrócić , więc pani go przyprowadziła. Jeść i pić nie chciał. Podchodził do pani i dawał się głaskać. Lilo od razu przybiegał i wpychał się między konkurenta , a rękę pani.

Dango pojechał z obżartym kartonem , kocykiem i zabawkami. Przypięłyśmy mu nową adresatkę , również niebieską jak szelki.

Pani oddała mi za szelki i smycz 40 zł , które przeleję na konto ewu.

Jestem umówiona dziś po południu. Mam nadzieję ,że wiadomości będą pozytywne.

Jestem gapa , bo nie dałam DSowi instrukcji , którą stworzyła Sowa. Nie zapisałam jej sobie. Kto pamięta na którym wątku ona jest? Podesłałabym DS  mejlem.

Tyśka , bardzo dziękuję , że pomyślałaś o Dango .

Kciuki na razie są potrzebne.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To chyba ostatnia wersja

1. Wiele spośród psów znalezionych, przygarniętych ze schroniska czy domu tymczasowego zostało kiedyś skrzywdzonych przez człowieka, ale nie wiemy, przez kogo i w jaki sposób. Skrzywdzony pies nie zrozumie od razu, że jesteś przyjazny, że chcesz uratować mu życie.

2. Najważniejszy jest pierwszy miesiąc. Pies chętnie podporządkuje się tobie i twojej rodzinie, jeśli od razu nauczysz, jakie zachowania nagradzasz. Przekazujący psa powinien poinformować, jak psa chwalić i nagradzać. Jeśli pozwolisz psu na wszystko w pierwszym miesiącu i niczego nie nauczysz, to pies na pewno nie zrozumie, jak powinien się zachowywać i nie zrozumie, że jesteś opiekunem.

3. Każdy skrzywdzony pies może na wszelki wypadek bronić się lub uciekać przed każdym człowiekiem i przed tym, czego nie zna – dlatego najpierw:

 - wyprowadzaj psa podwójnie zabezpieczonego – na smyczy przypiętej i do obroży i do szelek, zawsze z adresatką,

 - jeśli chcesz kogoś zaprosić do domu, także z rodziny, koniecznie zamknij psa w innym pomieszczeniu gdy gość wchodzi i wychodzi od ciebie. Jeśli chcesz, by gość poznał psa, najpierw niech gość usiądzie, dopiero wprowadzisz psa. Nie zmuszaj do żadnego kontaktu.

4. Każdy pies w azylu bronił swojego jedzenia; porzucony, błąkający się pies na pewno cierpiał z głodu. Dlatego spokojnie przyzwyczajaj do jedzenia z miski coraz bliżej ciebie. Opiekun przekazujący psa powinien poinformować, czy pies potrafi brać smakołyki z ręki. Jeśli potrafi – nagradzaj tak jak najczęściej.

5. Legowisko psa powinno być w spokojnym miejscu, nie pod drzwiami i nie w przedpokoju!!! Bezwzględnie zostaw w spokoju psa odpoczywającego na legowisku!!! Nie podchodź, nie głaszcz, nie pochylaj się nad zwierzęciem!!!

6. Pies z azylu może bać się miotły, szlaucha, laski, odkurzacza,  gwałtownego ruchu ręki, zakładania obroży, podniesienia czegokolwiek z ziemi.  Unikaj gwałtownych ruchów przy psie, unikaj też gwałtownych powitań z domownikami.

7. Nie narzucaj się psu z czułościami. Pies może bać się wyciągniętej ręki. Jeśli podejdzie sam, najpierw tylko dotknij go jedną ręką. Pies nie lubi wpatrywania się, głaskania ręką opadającą z góry na głowę, dotykania przednich łap, obejmowania dwoma rękami. Każdy pies może wtedy czuć się zagrożony i może się bronić.

8. Uważaj na dzieci. Dziecko nie rozumie, dlaczego  przygarnięty pies nie chce od razu się bawić, pies nie zrozumie od razu zachowania dziecka. Pies może poczuć się zagrożony raptownym podbiegnięciem, przytulaniem, krzykiem, rzuceniem w swoją stronę zabawki. Pies, który czuje się zagrożony, najpierw warczy, potem broni się zębami.

9. Mów jak najmniej – żaden pies nie rozumie od razu znaczenia słów. Ucz psa najpierw imienia i słowa pochwały – przekazujący psa powinien powiedzieć, jak to robić.

10. W razie jakichkolwiek wątpliwości porozum się z ludźmi, którzy przekazali ci psa, ale porozum się od razu, na pewno otrzymasz pomoc.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zdjęcia Dango z DS

na spacerze , Dango po prawej

IMG-20210228-WA0014.jpg.162843c40e75569f03eeb8f922758813.jpg

z pańcią , Dango po lewej. jeszcze szczuplutki, jednak tasiemiec go wymęczył.

IMG-20210228-WA0013.jpg.b0da156a349d4c25b09d7c0cf867577f.jpg

Wieści bardzo dobre. Dango lizał pańcię po rękach, już jadł przy ludziach, z Lilo nie ma na razie miłości , ale są w zgodzie.

Do pańcia też podchodził. Na razie leży i śpi w legowisku, które przywiózł ze sobą z DT.

Wysłałam  na mejl poradnik Sowy. Czytali i będą się stosować do wskazówek.

Uważam, że jak na jedną dobę, to jest bardzo dobrze.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dango faktycznie jak specjalnie zaplanowany do tej rodziny, bardzo się cieszę, ze mu się udało. :)

Poker - rozumiem ten strach o Loczkę, ten stres związany z zabiegiem. Ja przeżywam to z Zulką, ma wielkie problemy z zębami, teraz jeszcze nadziąślak.

A one są  są takie nieporadne w tym swoim chorowaniu, w tej swojej starości, ze jeszcze bardziej kochamy i bardziej się  boimy.

 

Link to comment
Share on other sites

Jutro zadzwonię do Dango.

Loczunia na szczęście ogólnie bardzo dobrze sobie radzi mimo, że jest głucha. Biega, skacze wysoko jak piłeczka. Jeszcze nie dopadła ją nieporadność.

Mam super filmik z Frotką. Może uda mi się go wgrać na jej wątek.

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, Poker napisał:

Jutro zadzwonię do Dango.

Loczunia na szczęście ogólnie bardzo dobrze sobie radzi mimo, że jest głucha. Biega, skacze wysoko jak piłeczka. Jeszcze nie dopadła ją nieporadność.

Mam super filmik z Frotką. Może uda mi się go wgrać na jej wątek.

Poproszę o off top w postaci Loczusi :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...