Jump to content
Dogomania

5 psów ze schroniska zaczyna nowe życie, a wsród nich ona, mała Heidi znaleziona nad rzeką w czasie tych mroźnych dni. Heidi zamieszkała w Żaganiu:)


Tola

Recommended Posts

Dnia 5.03.2021 o 07:05, Tyśka) napisał:

Trzymam kciuki za prawdziwa rodzinę, fajnie ze dziewczyna ma wzięcie:)

Oj ma, nie spodziewałam się takiego zainteresowania!

Dnia 5.03.2021 o 08:08, Nadziejka napisał:
Sciskamy z calego serduszka Tolu za lalunie niezwykla

Sunia niezwykła, zresztą one wszystkie są niezwykłe, te nasze bezdomniaki

Dnia 5.03.2021 o 09:55, Moli@ napisał:

IMG_20210208_130119_800x512.jpg.e57519d7e1caaf7832d730c96a9d915e.jpg

 

Obok Heidi to piesek czy sunia..., do adopcji?

Trzeba byłoby zapytać Hani, bo to nie nasz zamojski...

Na pewno jak zajrzy to odpisze.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.03.2021 o 20:34, b-b napisał:

To powodzenia :))

Chciałabym na ile się da przybliżyć te dwie rodziny, może chociaż trochę pomożecie mi tutaj dokonać wyboru;).

Rodzina z Bytomia  - dom z ogrodem, dorosłe dzieci, w domu zawsze były dwa psy (najpierw owczarek, potem golden retriever)). Teraz  z rodziną mieszka 3 letni gończy polski (niewykastrowany). Z rozmowy z panią wynika, że pies wykazywał zachowania lękowe -   a zdaniem behawiorysty w tym wypadku kastracja nie jest zalecana. Wyjazdy wakacyjne rodzina spędza z psami; w domu psy byłyby ok 8 godz. same.

Rodzina z Żagania - mieszkanie w bloku, małżeństwo z 6 letnim synem, w domu 3 koty. Była też adoptowana ze schroniska w Henrykowie sunia z problemami, odeszła na nowotwór, do końca leczona.Heidi byłaby sama w domu 4 godz. max 6, pani prcuje w szkole. Tutaj też zapewnione wakacje z psem, pani przysłała zdjęcia z wakacji z poprzednią sunią. Rodzina była w Nowej Soli z wizytą, Hania wyraża się bardzo pozytywnie.

 

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie bardzo trudny wybór.

W jakim wieku są chętni?

Jak Heidi do kotów?

Czy pies domu z Bytomia będzie tolerował sunię? Z mojego doświadczenia wynika , że zestawienie większy pies i mniejsza sunia, jest bardzo dobre. Czy gończy pozbył się lęków?

Czy dom z Żagania zapewniłby odpowiednią dawkę ruchu? I pytanie czy  Heidi potrafi zostawać sama w domu.

Może odpowiedzi na te pytania ułatwią decyzję.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A jak Heidi do dzieci ? A do kotków ? Czy lepiej byłoby dla Heidi żeby miała innego psiaka w domu, np do towarzystwa do zostawania w domu, do biegania, do spacerów ?  i jak zwykle pytanie - dlaczego akurat Heidi te domki wybrały ?

Faktycznie wybór nie łatwy, dlatego tym bardziej trzymam kciuki.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, b-b napisał:

I jak Tolu, decyzja podjęta? Bo nie wiem czy ściągnąć jej ogłoszenie bo ciągle mam o nią zapytania i za chwilę mnie ludzie przeklną ze złości.

Tak, możesz zciągnąć ogłoszenie , dziękuje bardzo za pomoc!

Dziękuję też za Wasze opinie i bardzo pomocne uwagi.

W sobotę wizyta PA, napiszę więcej w sobotni wieczór, Heidi  prosi  jeszcze chwilę o kciuki.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.03.2021 o 14:19, Poker napisał:

Kciuki trzymane. A w którym domu będzie wizyta PA?

Wizyta była wczoraj w domu w Żaganiu.

Oba domy na pewno zapewniłyby suni opiekę i miłość, wybór był trudny, ale zawsze trzeba wybrać ten jeden jedyny dom.   Bardziej skłaniałam się do domu bliżej Hani ze względu na złożoną sytuację suni. Wzięłam też pod uwagę rozmowy z Hanią i jej słowa, że Heidi potrzebuje przede wszystkim człowieka i jego uwagi, a dopiero potem jest zainteresowanie drugim psem i zabawami z nimi. W Bytomiu sunia byłaby znacznie dłużej sama, tzn z tym rezydentem, rodzina sporo pracuje; uwaga państwa  tez byłaby rozłożona, a Heidi różnie to znosi.

Nowa rodzina to ludzie młodzi, tak jak Heidi, prowadzą aktywny tryb życia, dużo wyjeżdźają (dostałam zdjęcia z  wyjazdów z poprzednią sunią.  W domu jest wiele jej fotografii, jest cała dokumentacja medyczna leczenia suczki i teraz kota.

Myślę, że Heidi będzie tam szczęśliwa, chociaż tak naprawdę nigdy nie możemy być tego pewni, czas pokaże.

Jeszcze raz dziękuję za cenne wskazówki:)

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję Hani, że podjechała do rodziny do Żagania na rozmowę kwiat-emotikon-ruchomy-obrazek-0142.gif              Ponieważ Heidi miała na 03.04 wyznaczony termin sterylizacji,  doszłyśmy do wniosku, że nie ma sensu tyle czasu trzymać suni w hoteliku. Wraz z umową pani podpisała zobowiązanie, (podobne  otrzymała rodzina Reszki), że w podanym terminie podda sunię zabiegowi. Zaraz po wizycie Hani rodzina przyjechała do hoteliku po Heidi.

Mam nadzieję, że to koniec  suni i naszych kłopotów.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Tola napisał:

Bardzo dziękuję Hani, że podjechała do rodziny do Żagania na rozmowę kwiat-emotikon-ruchomy-obrazek-0142.gif              Ponieważ Heidi miała na 03.04 wyznaczony termin sterylizacji,  doszłyśmy do wniosku, że nie ma sensu tyle czasu trzymać suni w hoteliku. Wraz z umową pani podpisała zobowiązanie, (podobne  otrzymała rodzina Reszki), że w podanym terminie podda sunię zabiegowi. Zaraz po wizycie Hani rodzina przyjechała do hoteliku po Heidi.

Mam nadzieję, że to koniec  suni i naszych kłopotów.

Znalezione obrazy dla zapytania: gify misie szare

Najnajnajpiekniejszego Wspolnego  Heidusi Rodzince Caluniej Ksiezniczkowej
Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.02.2021 o 07:54, Nadziejka napisał:

           

Zapraszam Dobreduszki w odwiedzinka na maluni kramik dla Heidusi
                Tolu kramik zakonczony Heidusiowy
ale ale czekam jeszcze na pieniazki aby rozliczyc
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...