Jump to content
Dogomania

5 psów ze schroniska zaczyna nowe życie, a wsród nich ona, mała Heidi znaleziona nad rzeką w czasie tych mroźnych dni. Heidi zamieszkała w Żaganiu:)


Tola

Recommended Posts

Dzisiaj z zamojskiego schroniska wyjechało  5 psów, a wśród nich mała suczka Heidi, znaleziona w czasie tych największych mrozów nad rzeką w Zamościu. 

Chłopak, który ją znalazł, bardzo prosił o pomoc, chciał oddać suczkę do schroniska.

Pomyślałam, że szkoda, aby mała  trafiła za kratki, bo to być może zostawi w niej ślad do końca życia.

No i takim sposobem Heidi  też jedzie dzisiaj do szafirki. 

 

Wczoraj byłam z sunią u weta - ma ok. roku, waży 8,20 kg. Dzisiaj bardzo rozpaczała, jak ją zabieraliśmy, w kontenerku też bardzo płakała.

Serce mi pęka, bo widać, ze bardzo związała się przez te parę dni ze swoim wybawcą..

Chyba że.....

Zapraszamy cieplutko do suni,  i jej i mnie będzie raźniej.

 

Heidi  w lecznicy w Zamościu

IMG_20210120_145257.jpg

IMG_20210120_145301.jpg

IMG_20210120_163556.jpg

IMG_20210120_145204.jpg

IMG_20210120_145305.jpg

Link to comment
Share on other sites

Heidi na nowy dom będzie czekać w hoteliku u szafirki, koszt to 12 zł/doba.

Sunię czeka wizyta w lecznicy, sterylizacja, szczepienie p/wściekliźnie, szczepienie p/ chorobom wirusowym, czipowanie.                                 

Jakby ktoś chciał pomóc nam w opłatach, będziemy obie bardzo wdzięczne.

Zamojska Fundacja dla Zwierząt i Środowiska ZEA

Konto: 97 2030 0045 1110 0000 0200 1700

nick + suczki z łańcucha

 

POMOC DLA HEIDI:

100 zł - Anula  -spadek po Czesterku serce-ruchomy-obrazek-0824.gif

173,00zł - (pozostałość po adopcji Florka, Freski i Berka)serce-ruchomy-obrazek-0824.gif

11,25zł  - (pozostałość na wątku Morelki i Gratki)serce-ruchomy-obrazek-0824.gif

88 zł - bazarek Poker : https://www.dogomania.com/forum/topic/353040-apaszki-chusty-szaliki-szaliczki-na-dwie-sierotki-do-3101-g22/  serce-ruchomy-obrazek-0824.gif

bazarek Jo37 serce-ruchomy-obrazek-0824.gif

35 zł bazarek Nadziejka : serce-ruchomy-obrazek-0824.gif

Razem: 407,25 zł

 

WYDATKI:

szczepienie  - 40 zł (faktura str. 3)

hotelowanie luty - 225, 75 zł (faktura str 5)

hotelowanie marzec - 235 zł (faktura str 7)

Razem: 500,75 zł

 

Stan konta 06.04. 2021

500,75 - 407,25 = 93,5 zł

Link to comment
Share on other sites

I ja też przybiegłam do malutkiej panienki.Bardzo mi szkoda psów porzuconych,co przechodzą to tylko one wiedzą.Mam nadzieję,że w Hoteliku się uspokoi i zaakceptuje warunki.Dobrze,że nie trafiła do schronu,o jedną mniej przejdzie traumę.Sunia jest bardzo młoda,potrzeba jej domku jak najszybciej szukać.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Haidi (dla Szafirka Lusia) jest rewelacyjna, kochana, wyluzowana, typowo domowy psiak. Chodzi za nami krok w krok, toleruje inne zwierzaki, lubi wymuszać jedzenie ze stołu. Nie jest szczekliwa, wychodzi swobodnie na dwór i wraca bez problemu. Cieszy się naszą obecnością, domaga się głaskania.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.01.2021 o 14:36, Tyśka) napisał:

I ja już jestem, mimo że mocno z doskoku.

Cieszę się, takie chwile też ważne serce-ruchomy-obrazek-0551.gif

Dnia 22.01.2021 o 15:27, Anula napisał:

I ja też przybiegłam do malutkiej panienki.Bardzo mi szkoda psów porzuconych,co przechodzą to tylko one wiedzą.Mam nadzieję,że w Hoteliku się uspokoi i zaakceptuje warunki.Dobrze,że nie trafiła do schronu,o jedną mniej przejdzie traumę.Sunia jest bardzo młoda,potrzeba jej domku jak najszybciej szukać.

Witaj Anulka, nie może Cię zabraknąć u kolejnej zamojskiej suni serce-ruchomy-obrazek-0551.gif

Mam nadzieje, ze sunia sie szybko uspokoi, bo bardzo płakała, dawno nie wiozłam psa, który by tak rozpaczał.:(

Te schroniskowe to siedzą i jadą cichutko, jak myszki, szczęśliwe, na pewno,  że w cieple i w spokoju.

Dnia 22.01.2021 o 16:12, b-b napisał:

Zapisuję się u dziewczyny. Miała szczęście ,że nie musiała trafić do schroniska.

Oby nadal szczęście jej dopisywało!

Cieszę się,  że jesteś, też zawsze u zamojszczaków, jak i u innych serce-ruchomy-obrazek-0551.gif

Dnia 22.01.2021 o 19:11, Onaa napisał:

Przypomina mi buraskę, którą zabierałam z zamojskiego schronu dwa lata temu, też znajdzie super kochający domek.

Oby tak było Reniu, zostań z nami serce-ruchomy-obrazek-0551.gif

Dnia 22.01.2021 o 21:24, Nadziejka napisał:

Koljene serce kolejan istotka uratowana 

Dziekuje z calego serca sciskam za urocza Heidi

I Nadziejeczka zajrzała, bardzo się cieszęserce-ruchomy-obrazek-0551.gif

6 godzin temu, Poker napisał:

Kolejny super piesio. Przy takim charakterze powinna szybko znaleźć domek.

Też tak myślę, chociaż małą trzeba przygotować o adopcji, zrobić sterylkę, a trochę to potrwa.

Cieszę się, że jesteśserce-ruchomy-obrazek-0551.gif

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, szafirka napisał:

Aaaa zdjęliśmy jej szelki i gdy po czasie Piotrek wziął je do ręki, to Haidi podskoczyła do niego i merdała ogonkiem - ewidentnie zna szelki i czekała na wyjście

Cieszę się, że mała przestała rozpaczać, bo serce mi pękało, dzwoniłam w drodze do p. Maćka, bo nie mogłam znalezc sobie miejsca. Jest młodziutka, mam nadzieję, że szybko zapomni o poprzednim domu, bo widać, ze go miała.

Dziękuję z takie ładne zdjęcia:)

Blue piękna:) Heidi jej na pewno nie zje, ale na Belmondo na początku uważaj, bo podobno nie lubi kotów;)

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, b-b napisał:

Ciekawe czy zaginęła czy pozbyto jej się z domu. 

Teraz to tylko dać jej chwilę, dwie i ogłaszać:))

Ta chwilka trochę potrwa, bo z Heidi trzeba wszystko zacząć od nowa -  szczepienia p/wściekliźnie, sterylka, wirusówki, czip...

Ale jak znajdziemy dobry domek, to może zechce poczekać.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minut temu, Tola napisał:

Ta chwilka trochę potrwa, bo z Heidi trzeba wszystko zacząć od nowa -  szczepienia p/wściekliźnie, sterylka, wirusówki, czip...

Ale jak znajdziemy dobry domek, to może zechce poczekać.

Taka chwila to nie chwila oby tylko wszystko szło bez niespodzianek :)

Najważniejsze ,że kocha człowieka  i nie ma przed nim lęków.

Bo to wtedy trwałoby o wiele dłużej.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, b-b napisał:

Taka chwila to nie chwila oby tylko wszystko szło bez niespodzianek :)

Najważniejsze ,że kocha człowieka  i nie ma przed nim lęków.

Bo to wtedy trwałoby o wiele dłużej.

Na pewno tak jest, i mam nadzieję, że sunia szybko się  komuś spodoba:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...