Jump to content
Dogomania

Borys odszedł. Kiedyś znowu się spotkamy Skarbie


Jaaga

Recommended Posts

Dnia 14.05.2022 o 09:37, teresaa118 napisał:

Co nowego u Borysa ? Wybiera sie juz do swojego domku, czy plany upadly?

U Borysa wszystko w porządku. Juz go wyczesałam z zimowego futerka. Ma bardzo gesty podszerstek, ale juz chyba wszystko wyszło. Przestałyśmy go ogłaszać, bo odzywały się jedynie osoby delikatnie mówiąc "odleciane". Nikt z nich nie miał pojęcia, jak wygląda życie i opieką nad starym, dużym psem. I ze z czasem będzie tylko trudniej, bo nie ma innej opcji. Borys czasem ma trudności ze wstawaniem, musi częściej wychodzić na siku, nadal monotonnie szczeka jak cos chce, ale nie dzieje się nic niepokojącego. Jedynie zauważyłam ostatnio problem z zębami. W najbliższym czasie czeka nas usuwanie kamienia i pewnie kuracja jakimś antybiotykiem. Nie chce czekać, aż będzie źle, bo po co pies ma odczuwać dyskomfort czy ból przy jedzeniu. Ogólnie to niesamowicie kochany, wspanialy pies.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.05.2022 o 14:41, Tyśka) napisał:

W takim razie i ja usuwam swoje ogłoszenie... Borysek jest cudowny, oby zdrowie dopisywało jak najdłużej.

Ja swoje też usunęłam. Zgadzam się, że Borysek jest cudowny i oby jak najdłużej cieszył się ( i nas!) dobrym zdrowiem ❤️ 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.05.2022 o 18:00, Jaaga napisał:

Dyżurny żebrak Borynio ma dużą konkurencję (i jeszcze ona rośnie)

Pretensje moze mieć jednak tylko do siebie, bo sam pokazał i nauczył. 

 

Resized_20220520_160755_resized.jpeg

Przez Ciebie chyba wezmę świnkę, zamiast drugiego psa  :DDD

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.05.2022 o 21:08, Aska7 napisał:

Wež, weź. Głupio będzie zjeść.

Tez na to liczę, że jak ktoś Babucia poznaje, to kiedy będzie mieć następnym razem mięso na talerzu, to mu będzie głupio.

Ludzie ją ogladaja, robią zdjęcia,  dziwią się ze z psami prosiak lata i wita z ciekawością wszystkich. Mam nadzieje, ze ten obraz im utkwi w głowach. Ma idealny porządek w budzie, nic w niej nie rozgrzebuje i nie brudzi, piorę jej co jakiś czas kocyki, z którymi zasypia, zalatwia się w jedno miejsce, bawi się piłką, ciągnie psy za ogony. To ludzie tak upodlili te zwierzęta. Normalnie niczym nie rozni się od psów w zachowaniu. Jest bardziej nieufna, ale to przez warunki w jakich żyła i brak kontaktu ze światem.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Moja mama od dziecinstwa zajmowala sie swiniami, najpierw u swojej mamy na wsi, rodzina duza, czeladnicy szewscy i uczniowie, a wiec trzeba bylo cos wyhodowac. Pozniej, kiedy mama zalozyla swoja rodzine i wyjechala z centrali na zachod, w pierwszych latach tez miala mala oborke i zawsze kupowala dwa prosiaki, aby mialy swoje towarzystwo. Mama czesto przesiadywala w oborce, czochrala je, podtykala smaczki jak czarny wegiel, zoledzie, pokrzywy. Kiedy przychodzilo do szlachtowania, czarna rozpacz. Ale kaszanki, kielbasy czy szynki byly pierwsza klasa. Opowiadala tez, ze w okresie drugiej wojny swiatowej jej bracia pozno wrocili z akcji partyzanckiej i nie mieli czasu schowac broni. Wpadli do oborki, gdzie wlasnie mama karmila swiniaki i rzucili jej bron, aby ta ukryla, a patrol niemiecki byl juz w drodzie . Mama szybko ulozyla maciore na boku, podetknela jej prosiaki a pod nia ukryla bron i w tym momencie wszedl patrol, popatrzyli na mame, jak glaszcze maciore, pochwalili warchlaki i poszli dalej. A wiec swinie tez moga sie na cos przydac

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 20.05.2022 o 21:09, Aska7 napisał:

To nie świnia, to Babuć.

przesłodka ❤️ podobnie jak Borys - skradła moje serce ❤️ dobrze, że nie mam miejsca dla świnki...

Dnia 20.05.2022 o 18:00, Jaaga napisał:

Dyżurny żebrak Borynio ma dużą konkurencję (i jeszcze ona rośnie)

Pretensje moze mieć jednak tylko do siebie, bo sam pokazał i nauczył. 

 

Resized_20220520_160755_resized.jpeg

Jak Babuć na niego patrzy uważnie - właśnie jak pilna uczennica na nauczyciela :) :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.05.2022 o 11:04, Jaaga napisał:

Resized_20220514_105910.jpeg

Resized_20220514_105856.jpeg

Resized_20220514_105934.jpeg

 

Dnia 20.05.2022 o 18:00, Jaaga napisał:

Dyżurny żebrak Borynio ma dużą konkurencję (i jeszcze ona rośnie)

Pretensje moze mieć jednak tylko do siebie, bo sam pokazał i nauczył. 

 

Resized_20220520_160755_resized.jpeg

                                                        🍀😍🍀❤️🍀😍🍀

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.06.2022 o 10:36, mari23 napisał:

przesłodka ❤️ podobnie jak Borys - skradła moje serce ❤️ dobrze, że nie mam miejsca dla świnki...

Jak Babuć na niego patrzy uważnie - właśnie jak pilna uczennica na nauczyciela 🙂 🙂

Ona pilnuje 😄, żeby być szybszą od niego , bo zawsze żebrakom sypnę jakieś smaczki.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Wczoraj we śnie umarł Borys. Przyszedł ze spaceru, położył się spać, a za 20 min nie oddychał. 

Dotąd nie potrafię tego ogarnąć.  Mam Nele, ktora juz na wczoraj miała umówioną eutanazję, ale znowu odmówiłam. noszę ja na rękach i karmie łyżką. Do tego kotka Rysia z mocznica, ktora na razie funkcjonuje dzięki kroplówkom i tonie preparatów. One żyją,  a odszedl zdrowy, dorodny Borynio.

Brakuje mi go na każdym kroku, bo byl duży i wszędzie za mną.  Nie myślałam nigdy o jego odejściu,  byl ostatni w kolejce. Nawet nie zdawałam sobie sprawy, jak kocham tego cielaczka, dopóki go nie zabrakło.

Do zobaczenia kiedyś, Boryniu...

Link to comment
Share on other sites

  • Jaaga changed the title to Borys odszedł. Kiedyś znowu się spotkamy Skarbie

 

Trzymaj się Jagna, Tobie najciężej...

Też od wczoraj wciąż o Nim myślę, nie mogę przyswoić  że nie żyje ...

Przeczytałam od nowa cały Jego wątek, początki - jak poruszył nasze serca, jak błyskawicznie ruszyła pomoc i potem, jaki był szczęśliwy ...

Jagna, tak dobrze że Go wypatrzyłaś i zdążył mieć dom i być kochany.

Spij spokojnie Boryniu ...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...