Jump to content
Dogomania

Już w DS. Belmondo z Zamościa ma szansę na odmianę losu i wyjazd do Szafirki. Czy nam pomożecie?


Jo37

Recommended Posts

11 minut temu, uxmal napisał:

A mnie się wydaje że Belmondo mógł w domu albo dostać jakieś ciastko, jogurt lub coś podobnego co zawiera ksylitol.

Teraz to często się zdarza. Jeśli masz dobry kontakt z Państwem to może to zasugeruj tzn niech przemyślą czy czegoś w domu ludzkiego nie dostał lub sam nie dorwał.

Słodkie ciastko, bo się pięknie patrzył, jogurt  itp itd. Objawy zatrucia ksylitolem to m.innymi drgawki. W kałużę też coś nie wierzę.

 

To nie państwo wymyślili kałużę, tylko zasugerował to wet; jak przyjechali z Belmo do lecznicy po tym ataku, to lekarz zapytał, czy pies  czegoś przypadkiem nie capnął lub nie  wypił.  Ponieważ Belmo chodzi na smyczy, to byli pewni, że niczego nieodpowiedniego nie zjadł, natomiast pił wodę z kałuży i o tym powiedzieli wczoraj wieczorem, jak wet przy omawianiu wyników po raz  drugi  o to zapytał.  Oczywiście powiem pani o tych ciastkach. Wiem też, że prawdopodobnie będą robić badania neurologiczne. 

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Poker napisał:

Ksylitol jest aż tak szkodliwy dla psów?

Co w tej kałuży musiało być i ile on wypił z niej, żeby była aż taka reakcja organizmu.

tak...ostatnio krążył post na fb o młodym piesku który zmarł po spożyciu ksylitolu :(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dawno nie miałam info  o Belmo, więc dzisiejsze zdjęcia i pani telefon bardzo mnie ucieszyły.

Belmo czuje się bardzo dobrze, atak nie powtórzył się,  rodzina profilaktycznie porobiła wszystkie badania i jest ok.

Piesel zaklimatyzował się, jego kondycja znacznie się poprawiła, wetka podobno bardzo chwali teraz jego masę mięśniową.

Razem ze swoją rodziną prowadzi aktywny tryb życia i bardzo mu to odpowiada.

 Dużo wyjeżdżają, zwiedzają, chodzą po górach, nad jeziorami - Belmo na pewno się nie nudzi.

IMG_8572.jpg

IMG_8298.jpg

IMG_8306.jpg

IMG_8308.jpg

IMG_8327.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dziś myślałam o Belmo. I bardzo się cieszę z tak dobrych wieści.

Jego rodzina jest przykładem na to , że czasem trzeba spełnić marzenia dziecka. Motorem adopcji Belmo była 10. letnia córka.  Ona kocha zwierzęta i od dawna prosiła rodziców o psa. Jej  marzenie się spełniło. I zobaczcie kto prowadzi psa, kto z nim ćwiczy.

Link to comment
Share on other sites

  • Jo37 changed the title to Już w DS. Belmondo z Zamościa ma szansę na odmianę losu i wyjazd do Szafirki. Czy nam pomożecie?
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...