Jump to content
Dogomania

MARCELEK ZA TM :( Mały, drobny, zalękniony Marcelek poznaje prawdziwe psie życie. Pomóżcie w jego utrzymaniu, musimy mu zapewnić wszystko co najlepsze !


Livka

Recommended Posts

Co tu się dzieje ???

Niesamowite !!!

Marcel w domu !!!

Oczy wybałuszyłam dziś rano na te piękne widoki :)

Wiosenko wystaw rachunek za wybieg i wózeczek do transportu.

Za wybieg było coś ponad 600 zł i jeszcze za wózeczek około 170 zł, poproszę o dokładne kwoty, dobrze ?

To prawda, że Marcel wygrał los na loterii życia - Wiosenko cuda, cuda czynisz !

Postępy są niewyobrażalne.

Link to comment
Share on other sites

No cóż,jesteśmy w domu i na razie do kojca Marcel nie wybiera się.
Dom jest nowością Marcelkowi i życia w nim nie zna,ale nie jest źle,by nie powiedzieć dobrze!
Rano włączyłam telewizor,wystraszył się,ale nie panikował.
I zgadnijcie jak zareagował,co zrobił?
A mianowicie,to na czym mi tak ogromnie zależy!...zdobyć zaufanie u psa! ..i pół grama chyba zdobyłam.
Nowe miejsce i Marcelek troszkę jeszcze zagubiony,ma klateczkę,ale nie jest przekonany, że tam byłby bezpieczny i w tym niepokoju przyszedł do mnie!!  u mnie szukać schronienia!:):)
Wciąż mnie się boi i trzyma dystans,jednak jestem już mu na tyle znajoma,że w chwili strachu okazałam się potrzebna:)
Cieszę się,że lek dobrze działa i nadzieja wstępuje we mnie.

Po chwili krążenia klatka-pokój jak zobaczył telewizor,tak wybrał :)

 

Później troszkę wyżej,

 

IMG_5950.jpg

By w końcu usiąść z drugiej strony przy mnie,:)

IMG_5964.jpg

  • Like 9
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Sowa napisał:

Dopięcie długiej linki do tego co Marcel ma na szyi jeszcze nie wchodzi w grę?

Nie Sowo,..smyczy Marcelek bardzo się boi i na obecnym etapie sznurek do niczego nie jest nam potrzebny.To byłby tylko dodatkowy stres ...teraz Marcelek ma dom na głowie i mnie ...to mu wystarczy na razie.
On przeszedł wystarczająco dużo złych doświadczeń i powoli  odkręcać trzeba,..śpieszyć się ze smyczą nie będę,...muszę Marcelka najpierw przygotować do tego.

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Livka napisał:

Co tu się dzieje ???

Niesamowite !!!

Marcel w domu !!!

Oczy wybałuszyłam dziś rano na te piękne widoki :)

Wiosenko wystaw rachunek za wybieg i wózeczek do transportu.

Za wybieg było coś ponad 600 zł i jeszcze za wózeczek około 170 zł, poproszę o dokładne kwoty, dobrze ?

To prawda, że Marcel wygrał los na loterii życia - Wiosenko cuda, cuda czynisz !

Postępy są niewyobrażalne.

Koszty zrobienia wybiegu pokryję sama.
Za wózek proszę o zwrot 181,99zł,a jak nie będzie już nam potrzebny, później mogę ew. komuś przekazać.
Prosiłabym natomiast Livko o puszki :(. Suchą karmę mamy,ale niewiele użyłam i stoi.Puszki są mi lepsze przy oswajaniu.Marcelek zjada 400g na kolację bez mrugnięcia,na śniadanie też by zjadł całą za jednym zamachem,ale zostawiam trochę na drugie śniadanie.Do tej pory dużo gotowałam,ale czasu mi sporo zajmuje:(
Póki co Marcelkowi apetyt ciągle dopisuje i nie chcę mu ograniczać jedzonka,bo powinien jeszcze trochę przytyć.
Livko,kup proszę puszki 800g. Sucha karma musi poczekać na lepsze czasy.Smaczki mamy.
Nie wiem tylko jak Marcelek z pieniążkami stoi,bo wet sporo kosztował :( i  ew. poczekam.

image0.jpg

 

*******************************************


I mam małą prośbę do skarbnika Marcelka.
Taki mongoł jak ja,nie bardzo rozumiem post rozliczeniowy:(. Jeśli mogłabym prosić o  wpisywanie sum i dat (np. kiedy karma była kupowana),co, gdzie i kiedy było i stan konta pieska byłabym wdzięczna.

Tak jak np. u Eli rozpisane,dla takich jak ja:(

Dnia 6.02.2021 o 19:58, elik napisał:

Post rozliczeniowy

Deklaracje stałe:

  30,00 zł  -  elik                          wpłacone:  II-V
  10,00 zł  -  Nesiowata           wpłacone:  II-V
  10,00 zł  -  mari23                 wpłacone: II-V
  25,00 zł  -  Pani Ania G-R     wpłacone:  II-V
  25,00 zł  -  Nuncek                 wpłacone:  II-V
  50,00 zł  -  Pan Mateusz      wpłacone:  II-V
  50,00 zł  -  helli                        wpłacone:   II-V
  20,00 zł  -  seramarias         wpłacone:  II-IV
  30,00 zł  -  jaguska                wpłacone:  II-V
  20,00 zł  -  ania75                wpłacone:  II-V
  20,00 zł  -  Ewa Marta          wpłacone:  II-V
  20,00 zł  -  markofix1            wpłacone:  II-V
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
310,00 zł   -   potrzeba  290,00 zł/m-c + opieka weterynaryjna + karma specjalistyczna

Wpłaty:
           50,00  -  Pan Mateusz    II  -  3.02.
           15,00  -  Nesiowata  II  -  8.02.

           30,00  -  jaguska   II  -  8.02.
           20,00  -  markofix1   II  -  8.02.
           20,00  -  Ewa Marta   II  -  8.02.
           25,00  -  lemonka80  -  9.02.
           20,00  -  ania75   II  -  9.02.
           50,00  -  helli    II  -  10.02.
         150,00  -  helli   wielki bonus  :) -  10.02.
           25,00  -  Pani Ania G-R    II  -  10.02.
           25,00  -  Nuncek    II  -  10.02.
           30,00  -  Anecik (przekazała ewu)  -  12.02.
           10,00  -  mari23   II  -  18.02.
         200,00  -  pomoc ze Skarpety im. Talcott -  18.02.
           30,00  -  elik   II  -  21.02.
           20,00  -  seramarias   II  -  23.02.
           10,00  -  mari23   III  -  2.03.
           20,00  -  Ewa Marta   III  -  2.03.
           50,00  -  Pan Mateusz R.   III  -  3.03.
           10,00  -  Nesiowata  III  -  3.03.

           30,00  -  elik   III  -  3.03.
           30,00  -  jaguska   III  -  8.03.
           20,00  -  markofix1   III  -  8.03.
           50,00  -  helli    III  -  10.03.
           20,00  -  ania75   III  -  10.03.
           25,00  -  Pani Ania G-R    III  -  10.03.
           25,00  -  Nuncek    III  -  10.03.
         126,13  -  część finansów pozostałych po Orusiu [*]-  17.03.
           20,00  -  seramarias   III  -  29.03.
           20,00  -  Ewa Marta   IV  -  1.04.

           30,00  -  elik  IV  -  1.04.
           10,00  -  Nesiowata  IV -  2.04.

           10,00  -  mari23   IV  -  2.04.
           50,00  -  Pan Mateusz R.   IV  -  3.04.
           30,00  -  jaguska   IV  -  6.04.
           25,00  -  Pani Ania G-R    IV  -  8.04.
           25,00  -  Nuncek    IV -  8.04.
           50,00  -  helli    IV  -  10.04.
           20,00  -  markofix1   IV -  12.04.
           20,00  -  ania75   IV -  12.04.
           20,00  -  seramarias   IV  -  26.04.
           50,00  -  Pan Mateusz R.   V  -  3.05.
           10,00  -  mari23   V  -  4.05.
           20,00  -  Ewa Marta   V  -  4.05.
           10,00  -  Nesiowata  V -  5.04.
           30,00  -  jaguska  V -  5.05.

           50,00  -  helli    V  -  10.05.
           20,00  -  markofix1   V -  10.05.
           20,00  -  ania75   V -  10.05.
           30,00  -  elik  V  -  11.05.
         100,00  -  Pani Małgosia znajoma  Ewa Marta i Elig  -  12.05.
           25,00  -  Pani Ania G-R    V  -  17.05.
           25,00  -  Nuncek    V -  17.05.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 
 1.856,13 zł

 

Wypłaty:
           80,00  -  badanie kału i test na giargie (F-ra i przelew)  - 7.03.2021 r.
         255,00  -  badanie krwi i lek na wątrobę Zentonil  (F-ra i przelew)  - 7.03.
         151,80  -  sucha karma Brit Care z królikiem 12 kg   (F-ra i przelew)  - 7.03.
         195,00  -  hotel 11-28.02.2021 + transp.do weta 13 i 23.02.  (F-ra i przelew)  - 16.03.
           95,00  -  maść do uszu  (F-ra i przelew)  - 7.04.
         290,00  -  hotel 1-31.03.2021   (F-ra i przelew)  - 15.04.
         290,00  -  hotel 1-30.04.2021   (F-ra i przelew)  - 1.05.
           33,00  -  30 tabletek na wątrobę  (F-ra i przelew)  - 10.05.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 
  1.389,80 zł

 

Saldo:

.       1.856,13 zł.

.-.   . 1.389,80 zł  

= = = = = = = =     
    
466,33 zł 

 

Wszystkim ofiarodawcom

bardzo serdecznie dziękuję !!!

555242026_dzikuj.gif.36d57c03a807e1f65a9038299f398421.gif

 

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Livka napisał:

Powąchał Twój sweterek - to mojej Pani :)

Sofki dobrze mu się kojarzą.

Fajnie aklimatyzuje się w domu :)

Poza jedzonkiem wszystkie pieski kochają również sofy:)... Marcelek w tym akurat nie odstaje :):)

IMG_5961.jpg

IMG_5990.jpg

IMG_5966.jpg

IMG_5980.jpg

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Jutro na parę godzin jadę do Białego i Marcelek musi wrócić do kojca,ale już wiem,że może być problem,bo do klatki w ogóle cały dzień nie zagląda,nawet za jedzonkiem wejść nie chce :(...nie wiem co ja zrobię jak się zbuntuje na dobre :):)

Link to comment
Share on other sites

Poczytałam wasze wspomnienia o szkoleniu psów w dawnych latach i się wzruszyłam bo sama przez wiele lat szkoliłam w latach  70-tych , 80-tych i 90-tych najpierw ONki a potem bardzo długo rottweilery. Wtedy nie było szkolenia sportowego tylko szkolenie policyjne, prowadzone przez szkoleniowców z Sułkowic. I wszystkie moje suki i psy miały wyszkolenie obronne w tym pierwsza w Polsce suka z wyszkoleniem POIII, byla znana w kraju bo jak nawet zapomniałam do zgłoszenia na wystawę dołączyć dyplom szkolenia to przyjmowali do klasy użytkowej bo wiedzieli co to za suka. W dodatku była championką i kryta tylko 4 razy dała wspaniałe eksterierowo i użytkowo potomstwo.

Przepraszam, że nie na temat ale te wasze wspomnienia przypomniały mi moje przygody z psami, wybaczcie starej 8--ciolatce.

A Marcelek napewno powoli przekona się, że jego życie zmieniło się na dobre.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

A co do Marcelka - mój obecny były "azylant" wybaczył mi wyciąganie kleszcza z delikatnej skóry na brzuchu, gdy dostał potem odrobinę skondensowanego, niesłodzonego mleka na spodeczku. To dla niego największy przysmak. Może i Marcel uznałby, że łyżka takiego mleka, podana na spodeczku lub z ręki, łagodzi wszelkie strachy i urazy?

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, WiosnaA napisał:

Koszty zrobienia wybiegu pokryję sama.
Za wózek proszę o zwrot 181,99zł,a jak nie będzie już nam potrzebny, później mogę ew. komuś przekazać.
Prosiłabym natomiast Livko o puszki :(. Suchą karmę mamy,ale niewiele użyłam i stoi.Puszki są mi lepsze przy oswajaniu.Marcelek zjada 400g na kolację bez mrugnięcia,na śniadanie też by zjadł całą za jednym zamachem,ale zostawiam trochę na drugie śniadanie.Do tej pory dużo gotowałam,ale czasu mi sporo zajmuje:(
Póki co Marcelkowi apetyt ciągle dopisuje i nie chcę mu ograniczać jedzonka,bo powinien jeszcze trochę przytyć.
Livko,kup proszę puszki 800g. Sucha karma musi poczekać na lepsze czasy.Smaczki mamy.
Nie wiem tylko jak Marcelek z pieniążkami stoi,bo wet sporo kosztował :( i  ew. poczekam.

image0.jpg

 

*******************************************


I mam małą prośbę do skarbnika Marcelka.
Taki mongoł jak ja,nie bardzo rozumiem post rozliczeniowy:(. Jeśli mogłabym prosić o  wpisywanie sum i dat (np. kiedy karma była kupowana),co, gdzie i kiedy było i stan konta pieska byłabym wdzięczna.

Tak jak np. u Eli rozpisane,dla takich jak ja:(

 

Każdy ma swój sposób prowadzenia rozliczen. Info o stanie konta jest na bieżąco, przeważnie na koniec miesiąca. Ja nie robię zakupów tylkp Livka, więc trochę mi trudno pisać co gdzie i kiedy zostalo kupione. Zresztą jakie to ma znaczenie ja przelewam Ci pieniądze za zakupy na bieżąco i wklejam daty albo przelewam Livce jeśli ona cos kupuje i placi ze sowich.  Dziś jak się wyśpię po nocy to przeleję Ci pieniądze za wózek i zrobie aktualizację finansów.  Prześlę  Ci na priv zeby było bardzej czytelnie. Jeszcze podprawdzam dzis czy coś mi mie umknęło i muszę cos jeszcze przelac na Twoje konto. A teraz idę spac :).

Link to comment
Share on other sites

50 minut temu, jankamałpa napisał:

Każdy ma swój sposób prowadzenia rozliczen. Info o stanie konta jest na bieżąco, przeważnie na koniec miesiąca. Ja nie robię zakupów tylkp Livka, więc trochę mi trudno pisać co gdzie i kiedy zostalo kupione. Zresztą jakie to ma znaczenie ja przelewam Ci pieniądze za zakupy na bieżąco i wklejam daty albo przelewam Livce jeśli ona cos kupuje i placi ze sowich.  Dziś jak się wyśpię po nocy to przeleję Ci pieniądze za wózek i zrobie aktualizację finansów.  Prześlę  Ci na priv zeby było bardzej czytelnie. Jeszcze podprawdzam dzis czy coś mi mie umknęło i muszę cos jeszcze przelac na Twoje konto. A teraz idę spac :).

Dla mnie troszkę ma,bo na wątku szukać nie trzeba.Chciałam zobaczyć kiedy były kupowane Marcelkowe puszki,bo zużyłam zapasy swoich i z ciekawości chciałam zerknąć.
Mi wystarczy data przelewu za dany rachunek na pierwszej stronie.
Jankamałpa,jesteśmy chyba rozliczeni do czasu zakupu wózka.
Przepraszam,jeśli Cię uraziłam swoją uwagą.

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Poker napisał:

pozna smak lepszego i faktycznie może być problem. A jak z czystością?

Czystości nie ma jak utrzymać i wypuścić nie ma jak:( Załatwia się w domu,ale widzę nie bardzo mu to pasuje,kręci się ,nie może znaleźć sobie miejsca i chciałby zrobić poza domem.Przywiozę dziś podkłady,to może łatwiej mu będzie.

Przetransportowałam już Marcelka na wybieg,ale łatwo dziś nie było z wejściem do klatki.Boi się tego ciągania i nie wie, czy coś jeszcze nowego mu nie szykuję:(

 

Śpię oczywiście teraz na dole na kanapie i rano się budzę,...a Marcelek ze 40cm od mojej głowy leży :):):)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, WiosnaA napisał:

I powiem Wam jeszcze,że przez tę jedną niedzielę w domu Marcelek więcej postępów zrobił niż przez dwa miesiące w koju:(:(:(:(:(

To jest wspaniała  wiadomość i wskazówka jak postępować z tymi wycofanymi,  zaleknionymi psami.  Na żywioł najlepiej iść,  póki pies,, oszołomiony,,  nowa sytuacja jest a potem będzie lepiej i szybciej się socjalizowal. Tak to zrozumiałam. WiosnaA Tobie medal się należy za zasługi i intuicję.  Za wszystko  co robisz! 

 

5 godzin temu, Sowa napisał:

No pewnie, stał się członkiem grupy  - wspólne miejsce odpoczynku, spania - to cementuje każdą psią i wilczą rodzinę.  

Wspaniale,  że to potwierdzasz.  ☺

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, WiosnaA napisał:

Dla mnie troszkę ma,bo na wątku szukać nie trzeba.Chciałam zobaczyć kiedy były kupowane Marcelkowe puszki,bo zużyłam zapasy swoich i z ciekawości chciałam zerknąć.
Mi wystarczy data przelewu za dany rachunek na pierwszej stronie.
Jankamałpa,jesteśmy chyba rozliczeni do czasu zakupu wózka.
Przepraszam,jeśli Cię uraziłam swoją uwagą.

Dziś zaktualizowałam rozliczenie i wpłaciłam także za wózek. Proszę o potwierdzenie jak pieniądze wpłyną. Wszystie rachunki płacę na bieżąco.  

Livka  zakupiła  jedzenie dla Marcelka 08.04.2021 r i 29.04.2021 .  Na priv przesłałm Ci info o wszystkich moich przelawach i terminach. Mam nadzeję, że to Ci pomoże rozczytć rozliczenia. 

W maju było dużo wydatków.  Stan konta na dzień 24.05.2021 wynosi 552,67 zł + 250 zł behawiorysta w odrebnej puli.

image.png.a1e436cc7442e9f4e925442452897362.png

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, beataczl napisał:

To jest wspaniała  wiadomość i wskazówka jak postępować z tymi wycofanymi,  zaleknionymi psami.  Na żywioł najlepiej iść,  póki pies,, oszołomiony,,  nowa sytuacja jest a potem będzie lepiej i szybciej się socjalizowal. Tak to zrozumiałam. WiosnaA Tobie medal się należy za zasługi i intuicję.  Za wszystko  co robisz! 

Popieram wniosek o medal! :) :) A wątek Marcelka czyta się lepiej, niż dobrą książkę :) :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...