Jump to content
Dogomania

MARCELEK ZA TM :( Mały, drobny, zalękniony Marcelek poznaje prawdziwe psie życie. Pomóżcie w jego utrzymaniu, musimy mu zapewnić wszystko co najlepsze !


Livka

Recommended Posts

Nie wiem jakie miejsce doradzić i gdzie szukać, na pewno nie będzie łatwo takie znaleźć, w ogóle  Marcelek to trudny przypadek, on chyba trafił do schroniska jako szczeniak   bardzo skrzywdzony przez ludzi :(

To trudna decyzja,   wspieram sercem i myślami.

Link to comment
Share on other sites

Zmiany, zmiany .... u Marcelka !

Dziś Marcelek wyrusza do osoby dobrze wszystkim znanej na dogo, która podjęła się wyzwania wyprowadzenia naszego urwisa na prostą.

Jak dla mnie niesamowita osoba, która potrafi zdziałać cuda w przeciągu paru dni ;)

WiosnaA :) :) :)

Zamówiła kojec, który będzie służył Marcelkowi na początek i załatwiła transport przez całą Polskę za jedyne 580 zł.

Marcelek u wiosny znalazł BDT !!!

Musimy tylko znaleźć finanse na karmę i weta, ewentualne wizyty behawiorysty, gdyby Marcel okazał się jednak twardszym orzeszkiem do zgryzienia ;)

Musimy również opłacić podróż i wesprzeć postawienie kojca.

Takie nowinki ...

Co Wy na to ?

 

 

  • Like 7
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Cieszę się, że ktoś daje szansę takiemu psiakowi :) Brawo WiosnaA!

Grunt, to dać święty spokój i duuuuużo czasu. Nie dotykać nie głaskać, powoli oswajać z dotykiem zamiast pchać się z głaskami albo nie daj Boże z przytulaniem. Klatka kennelowa świetny pomysł, ale nam wystarczyło odizolowane legowisko. Lęk (agresję lękową) można oswoić, choć nie jestem przekonana czy całkiem wyeliminować. Mój pies wychodzi wyłącznie w kagańcu i tylko ze mną lub moją mamą, bo nikt inny sobie z nim nie radzi. Tabletki u nas nie działały, lepsze było szkolenie u behawiorysty i spacery integracyjne. I morze cierpliwości.

Tylko zaklinam - nie wolno ukrywać problemu przed potencjalnym nowym DS. Bo moze WiosnaA ogarnie psa teraz, ale nie ma gwarancji, ze problem nie wróci w nowym domu. A właściwie jestem przekonana ze wróci, bo psy lękowe nie znoszą zmian otoczenia i w ogóle jakichkolwiek zmian. Ja nawet trasę spacerów mam non stop taką samą, bo inna psa stresuje do tego stopnia, że nie moze się wysikać, ma blokadę.

no i kiyoshi pisała aby nie przebodźcowywać - zgadzam się w 100%. Strasznie łatwo to zrobić i wtedy pozytywne pobudzenie (podczas szkolenia) płynnie przechodzi w agresję. Zasadniczo podobnie jest dzieci np z autyzmem.

Mój Yoru po 3 latach nie gryzie już nikogo z rodziny, a od kilku miesięcy mieszka z nami sunia na DT więc się da :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny na spokojnie.

Spróbuję zrobić jakiś bazarek cegiełkowy i fantowy również.

Anecik podsumuje mnie pewnie dzisiaj, nie chcę jej teraz zawracać głowy póki Marcel nie wyjedzie.

Dzisiaj sprawą priorytetową jest szczęśliwa  podróż Marcela.

Bardzo się stresuję ...

Będę Was na bieżąco informować o wszystkim.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To cudowne, że Wiosna zaopiekuje się nad Marcelkiem.  Nie mógł lepiej trafić, jej doświadczenie i wielkie serce na pewno pomogą wyjść Marcelkowi z traumy. Przecież  Moriska dzikusa też wychowała:) Ogrom pracy i trudności czeka i Marcelka i Wiosnę, jednak wierzę, że Marcelek dostał niepowtarzalną szansę, żeby wyjść na prostą. Oczywiście dołożę do skarbonki Marcelka, bo biedaczek potrzebuje pieniążków na nowej drodze życia. 

Trzymajmy kciuki za szczęśliwy transport:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Zagrodowy pies polski napisał:

To cudowne, że Wiosna zaopiekuje się nad Marcelkiem.  Nie mógł lepiej trafić, jej doświadczenie i wielkie serce na pewno pomogą wyjść Marcelkowi z traumy. Przecież  Moriska dzikusa też wychowała:) Ogrom pracy i trudności czeka i Marcelka i Wiosnę, jednak wierzę, że Marcelek dostał niepowtarzalną szansę, żeby wyjść na prostą. Oczywiście dołożę do skarbonki Marcelka, bo biedaczek potrzebuje pieniążków na nowej drodze życia. 

Trzymajmy kciuki za szczęśliwy transport:)

Też się ogromnie cieszę, że Marcelek jedzie do WiosnaA. Zaproponowałam Livce że zrobię bazarek kilometrowy 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Livka napisał:

Daleko :(

Muszą przejechać całą Polskę - ze Śląska na Podlasie.

Kiedyś jeździłam bardzo dużo po Polsce..., wracając do domu do Białego wyjeżdżając  z Warszawy mówiłam że już u siebie ,) ,) co tam te 180km hihi drobiazg ,)

Link to comment
Share on other sites

Bardzo się cieszę;  myślę, że przeprowadzka do WiosnaA to bardzo dobra  decyzja.

Podczytywałam wątek Moriska i jak przeczytałam tutaj, że Marcelka trzeba będzie przeprowadzić, to od razu pomyślałam o takim wyborze, rozmawiałam nawet o tym z anecik.

Trzymam mocno kciuki!

Marcelku, dasz radę chłopaku,  będzie dobrze!

Link to comment
Share on other sites

Skoro chłopak jest już poza schronem,to uznałam,że musi mieć szansę,że trzeba próbować zmienić jego życie:(...jak nie uda się u mnie,to szukać pomocy dalej.

Nie będę mogła niestety mu tyle czasu poświęcić co Moriskowi i warunki lokalowe będzie mieć inne :(...ale nudzić się mu  nie pozwolimy:)

Marcelek ma przyjechać w okolicach 23.

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Livka changed the title to MARCEL JEDZIE DO WIOSNAA ! Mały, drobny, zalękniony Marcelek pojechał uczyć się życia do Anecik. Pomożecie w jego utrzymaniu ?

Marcelek już u mnie.To jest kruszynka ...biedny strasznie:(

Na dzień dobry niestety miałam niespodziankę i musiałam "obsłużyć" Marcelka.

Linkę na którą był łapany i miał na szyi (tak mówił kierowca),zaplątał ,owinął nią sobie łapkę.Pan kierowca mi pomógł,zdjęliśmy.

Noc niestety musi spędzić jeszcze w  klatce :(...pozasłaniałam,zrobiłam mu budkę, siedzi,."nie oddycha" :(

IMG-4391.jpg

łapka uwolniona z tej linki,

IMG-4394.jpg

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...