Jump to content
Dogomania

MARCELEK ZA TM :( Mały, drobny, zalękniony Marcelek poznaje prawdziwe psie życie. Pomóżcie w jego utrzymaniu, musimy mu zapewnić wszystko co najlepsze !


Livka

Recommended Posts

22 godziny temu, Livka napisał:

Tyle wiem od Anecik.

Marcelek jest dzikuskiem, ciężko będzie z chipem. Wyzwaniem będzie założenie mu obroży.

Jednak jestem optymistką i z nadzieją patrzę w Marcelkową przyszłość.

Dzisiaj dostał pić i jeść, i święty spokój.

Niech odpoczywa.

To Marcelek nie miał założonej obroży przez pracowników?

Link to comment
Share on other sites

Jak duży jest pies, ze zdjęć trudno ocenić. Znajoma trenerka pracowała z pekińczykiem - pies, ze złymi doświadczeniami, gryzący ludzi na serio, odpięty od budy, atakował na każdy ruch. Więc na początek ataki były blokowane ogromną surową kością - i pies był przyzwyczajany do ruchu nie całej ręki, ale samego palca - zobaczcie na nosem.pl - Metamorfozy. historia pekińczyka.  Tyle że  pekińczyka można zablokować kością niemal większą od niego; ponadto pies miał obrożę i wlokącą się smycz - to też ułatwia sprawę.

Tu kwestia, na ile pies odstrasza, na ile gotów jest zaatakować naprawdę - i na ile te ataki, bez możliwości hamowania smyczą, mogą być niebezpieczne - to już musi ocenić opiekunka.

Link to comment
Share on other sites

Ze strachu też. W chwili wejścia człowieka do klatki w schronie psy są niespokojne, podekscytowane, zaczynają się gryźć - tak przecież często jest. No i mamy klasyczny zespól pourazowy - człowiek podchodzi, czyli obecność człowieka = możliwość pogryzienia przez inne psy, a potem, po kilku takich doświadczeniach człowiek podchodzi = zagrożenie życia. 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Sowa napisał:

Ze strachu też. W chwili wejścia człowieka do klatki w schronie psy są niespokojne, podekscytowane, zaczynają się gryźć - tak przecież często jest. No i mamy klasyczny zespól pourazowy - człowiek podchodzi, czyli obecność człowieka = możliwość pogryzienia przez inne psy, a potem, po kilku takich doświadczeniach człowiek podchodzi = zagrożenie życia. 

Tak jest bardzo często, pisałam o tym ostatnio chyba na zamojskim...

Nie mogłam zrobić zdjęć, bo psy były tak pobudzone, gryzły się po tym, jak  pracownik wszedł do baraku, by poszukać Olivera.

Czas pokaże, jaką drogą pójdzie Marcelek; na pewno długa droga przed nim i długa  praca przed Anetą:(

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.01.2021 o 16:31, Livka napisał:

Marcelek już dojechał.

Jest kłębkiem strachu.

W książeczce ma wpisany wiek - 11 lat.

 

10 godzin temu, Tyśka) napisał:

A wiadomo jak długo był w schronisku, w jakich okolicznościach tam trafil?

 

10 godzin temu, Livka napisał:

To już pytanie do Toli, może coś wie ...

Mnie pracownik powiedział, że pies trochę jest w schronisku i że jest od szczeniaka. Wg mnie prawie niemożliwe, że jest 10  - 11 lat i pracownik pamięta ten fakt. 

Książeczka Marcelka była prawie pusta, tzn. na pierwszej stronie nie było chyba ani wpisanego imienia, ani ubarwienia psa. Trzeba poprosić Dexterkę, żeby przy wizycie w lecznicy sprawdziła czip, może to książeczka Rudego...

Jak wyjeżdża jednorazowo tyle psów, to niemożliwe jest przeglądanie każdej książeczki (czas pobytu liczy się od pierwszego szczepienia p/ wściekliznie), wpisy o szczepienie i kastracji  są wewnątrz książeczki.

 

Link to comment
Share on other sites

Tak żal mi Marcelka :(

Artykuły z metamorfoz bardzo polecam, ogólnie dla nas jako DTów, opiekunów psów itd. Podesłałam go opiekunce psiaka z agresją lękową - konsultowała go oczywiście z psim specjalistą, ale wiem, że artykuły ją podbudowały jako przewodnika tak trudnego psa. (Jej pies nie mial złych doświadczeń z ludźmi, od pierwszej doby był na butli otoczony miłością świadomych pracy nad szczenięciem ludzi. A jednak agresja lękowa jest codziennością, jak i bronienie zasobów.) 

Link to comment
Share on other sites

24 minuty temu, Tyśka) napisał:

Czy anecik w okolicy ma dobrego szkoleniowca, doświadczonego z psami lękowo agresywnymi, który podpowiedziałby co robić dalej?

Tak żal mi Marcelka :(

Artykuły z metamorfoz bardzo polecam. Podesłałam go opiekunce psiaka z agresją lękową - konsultowała go oczywiście z psim specjalistą, ale wiem, że artykuły ją podbudowały jako przewodnika tak trudnego psa. (Jej pies nie mial złych doświadczeń z ludźmi, od pierwszej doby był na butli otoczony miłością świadomych pracy nad szczenięciem ludzi. A jednak agresja lękowa jest codziennością, jak i bronienie zasobów.) 

O ile wiem to p.Arek jest szkoleniowcem,myślę,że nie będzie problemu tylko jest potrzebny czas.

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Anula napisał:

Marcelek w spadku po Czesterku otrzymał pomoc finansową na wniosek jankamałpa - 200,00zł.

https://www.dogomania.com/forum/topic/340128-czester-nie-żyje-zmarł-niespodziewanie-13-grudnia-2020-roku-biegaj-kochany-po-niebiańskich-łąkach/page/78/?tab=comments#comment-17709519

Bardzo proszę o dane do przelewu.

Jestem wdzięczna - bardzo !

Przed Marcelkiem długa droga, a tym samym potrzeby finansowe ogromne.

Serdecznie dziękuję za pomoc !

Skarbnik Marcelka czyli jankamałpa, podeśle dane do przelewu.

▷ Róże: obrazki ruchome, animowane gify i animacje ‐ 100% DARMO!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Anula napisał:

O ile wiem to p.Arek jest szkoleniowcem,myślę,że nie będzie problemu tylko jest potrzebny czas.

Tak, faktycznie - totalnie wyleciało mi to z głowy. Nie wiem czemu. Przepraszam. Edytuję posty co by nie wprowadzać w błąd albo nie robić nikomu przykrości ;) 

Marcelek jest w świetnych rękach, trzymam kciuki aby jak najszybciej w to uwierzył.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...