Jump to content
Dogomania

Zbieg symphysiodeza u 4 miesięcznego Samoyeda


tomson

Recommended Posts

Witam, 

Chciałbym się Was doradzić co byście zrobili mając wynik takiego zdjęcia RTG i niestety ale weterynarz nie dał żadnego opisu. Chodzi o szczeniaka rasy Samoyed, który 11 stycznia skończył 4 miesiące. Wykonałem psu profilaktycznie zdjęcie RTG w kierunku dysplazji. Umowa z weterynarzem była taka, że jeśli wykryją dysplazję wykonują zabieg symphysiodezy, jeśli nie ma tragedii dzwonią i pytają co robić, jeśli jest OK, wiadomo nie robią nic. Szczeniak nie dawał żadnych objawów ku temu aby mieć dysplazję tym bardziej ze jest to pies z hodowli FCI gdzie rodzice maja HDA. 

Ku mojemu zaskoczeniu okazało się, że zabieg został wykonany. Patrząc na zdjęcie nie widzę aby było coś nie tak i mam do siebie ogromny żal czy nie naraziłem psa jedynie na traumę i weterynarz naciągnął mnie na koszty. 

Czy zabieg został słusznie wykonany i dobrze zrobiłem? Czy taki zbieg ma jakieś konsekwencje/skutki uboczne? 

spacer.png

 

/Tomek

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 minut temu, majan napisał:

Czy zabieg został słusznie wykonany i dobrze zrobiłem?

Nie bardzo wiem, o co pytasz.Jest juz pozamiatane,skoro zabieg wykonano.Nie rozumiem też,dlaczego odbyło się to jakby poza Twoja wiedzą.Rtg w narkozie i wio - na salę operacyjna?Zgodnie z umową? Czy to zdjęcie rtg na pewno jest 4 miesięcznego szczeniaka?Czy szczeniak był na czczo?

Samego zdjęcia oceniać i komentować nie będę,w tej sytuacji to niepotrzebne.Zyczę piechowi zdrowia,stosuj się do zaleceń pooperacyjnych,poproś też o karte zabiegu ,a ze zdjęciem możesz póść do innego weta w celu konsultacji.

Link to comment
Share on other sites

Tak, to jest zdjęcie 4 miesięcznego szczeniaka, skąd to pytanie? Szczeniak był na czczo, ostatni posiłek dostał ponad 12h przed zabiegiem.  

To, że zabieg wykonano to jedna rzecz, ale chodzi mi o to czy aby na pewno były ku temu wskazania aby wykonać taki zabieg. Generalnie chce wiedzieć czy weterynarz podjął słuszne działanie. Nie jestem ani weterynarzem ani ortopedą aby umieć poprawnie zinterpretować to zdjęcie. 

 

/Tomek

Link to comment
Share on other sites

26 minut temu, majan napisał:

Generalnie chce wiedzieć czy weterynarz podjął słuszne działanie

Jak wyżej - weź ze sobą to zdjęcie i skonsultuj się z innym wetem.O ile wiem,na tym forum nie ma ortopedów,ani radiologów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...