Jump to content
Dogomania

Parwowiroza pomoc pilne


Karolinakr

Recommended Posts

WARSZAWA OZDROWIENIEC POMOCY Dzień dobry, proszę o pomoc, poruszam niebo i ziemię żeby mój Bolek wyzdrowial. Piesek półroczny szczepiony, 4 doba walki, zaczęło się znośnie, bardzo szybko wykryta, surowica od 7.01 jeszcze przed krwawą biegunką, a z dnia na dzień coraz gorzej. Dzisiaj na usg wyszło zapalenie otrzewnej i doktor mówi, że rokowanie złe. Walczymy, zrobimy wszystko, żeby go uratować. Leży w Warszawie w Sforze. Czy jest w Warszawie jakiś ozdrowieniec, który mógłby oddać krew? Może będzie potrzebna.

Bardzo prosimy o pomoc

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Karolinakr napisał:

Bardzo prosimy o pomoc

Dzwoń po lecznicach,tych całodobowych,to znacznie skuteczniejsze niz niedzielny post na forum...

Zyczę piesowi z całego serca wyzdrowienia,trzymam kciuki!

Link to comment
Share on other sites

Chciałabym uczulić na jedną sprawę, sama to przeżyłam - objawy parwowirozy są niemal identyczne jak leptospirozy na którą weci niechętnie szczepią. Ja straciłam 4-miesięczną suczkę bo leczenie nie pomogło. Zrobiliśmy sekcję zwłok i okazało się, że to była leptospiroza. bo objawy wewnętrzne są inne i leczenie też - inne na parwo inne na lepto. Od tego czasu zawsze szczepiliśmy swoje psy również na lepto i nigdy psy mi na nic nie chorowały.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.01.2021 o 14:31, dwbem napisał:

Chciałabym uczulić na jedną sprawę, sama to przeżyłam - objawy parwowirozy są niemal identyczne jak leptospirozy na którą weci niechętnie szczepią. Ja straciłam 4-miesięczną suczkę bo leczenie nie pomogło. Zrobiliśmy sekcję zwłok i okazało się, że to była leptospiroza. bo objawy wewnętrzne są inne i leczenie też - inne na parwo inne na lepto. Od tego czasu zawsze szczepiliśmy swoje psy również na lepto i nigdy psy mi na nic nie chorowały.

Najlepsze szczepienie na lepto to Nobivac l4 ale i tak nie obejmie wszystkich serowarów. Pytanie skąd pies był i co robił. U nas leptospiroza była problemem podczas powodzi w 97 na przykład. Teraz rzadko się zdarza. Jaką robiliście diagnostykę dla potwierdzenia? Jestem ciekawa.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, 5łapa napisał:

 @dwbem:Zrobiliśmy sekcję zwłok i okazało się, że to była leptospiroza.

 

2 godziny temu, 5łapa napisał:

Jaką robiliście diagnostykę dla potwierdzenia? Jestem ciekawa.

:)

Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, bou napisał:

 

:)

Które zmiany były tak patognomiczne dla leptospirozy? Wiele chorób sekcyjne wygląda podobnie. Chyba że były pobrane próbki do badań. "Zrobiliśmy sekcję" mnie osobiście nie przekonuje.

Dlatego jestem ciekawa.

Link to comment
Share on other sites

Przy lepto wnętrzności wyglądają inaczej niż przy parwo, miałam przez 38 lat doskonalego weta, specjalistę z doktoratem i jemu wierzyłam bo nigdy nie zrobil krzywdy moim psom, kochał leczyć i cieszył się zawsze jak udało mu się wyleczyć psa, którego inni weci nie potrafili i skazywali na śmierć.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, 5łapa napisał:

Które zmiany były tak patognomiczne dla leptospirozy? Wiele chorób sekcyjne wygląda podobnie. Chyba że były pobrane próbki do badań. "Zrobiliśmy sekcję" mnie osobiście nie przekonuje.

Dlatego jestem ciekawa.

Chodzi Ci o zmiany patognomoniczne,jak sie domyslam? Przecież żaden opiekun psa,który nie ma wykształcenia kierunkowego - nie jest w stanie odpowiedziec na to pytanie.I tak - jak sądzę, dwbem wyjaśniła to b.dobrze.Btw - sekcja jest w stanie dokładnie odpowiedzieć na pytanie,jaki patogen wywołał chorobę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...