Jump to content
Dogomania

Już nie jestem nikim, ... Kokosek . Gościnnie Rabarbarek zostaje w swoim ds :). A Kokosek pojechał do ds :). Czekamy aż się zaaklimatyzuje.


Onaa

Recommended Posts

22 godziny temu, Anula napisał:

Dziewczyny,o czym Wy piszecie? To i tak,że udało się jakimś cudem zrobić mu wyniki krwi.To naprawdę cud.

 

20 godzin temu, Jaaga napisał:

Anula, wiem ale pies jest oddzielony, myslałam że jesli miał zbadaną krew, to i da się wsadzić patyczek w odbyt. Uwierz że jesli ktos ma wziać psa do domu, to nie weźmie ochoczo z lambliami. Co innego jesli pies ma wyladować w odzielnym kojcu na mrozie, to i te niskie temetatury i chemia wspomogą wybicie pazożyta. Sa psy, które miesiacami walczą z lamblią. Częśc typów giardii może przejsć na czlowieka. O ile pamiętam to jedna kuracja Drontalem u średniej Bezy kosztowała ok 100 zł. Przy innych psach, szczególnie większych to więc koszt i kłopot. Nie widzę nic niestosownego w zasugerowaniu wsadzenia patyczka w odbyt, bo wiem, co wiążę się z walką z tym pierwotniakiem: zbiorowe kuracje, parowanie powierzchni, gotowanie każdego prania, do tego kolejne testy i kolejne podawaniea dawek leku.

 

17 godzin temu, Anula napisał:

Ty,też znasz raczej realia schronu.Weta nie ma na miejscu,nie przyjeżdża,psy są wożone do weta jedynie praktycznie na kastrację.Raczej nie są leczone bo ile psów ma świerzba usznego i nic się z tym nie robi.Stamtąd pies zabrany na dzień dobry ma przegląd uszów, jest odpchlany i odrobaczany bo ma pasożyty a więc przypuszczam,że środki też nie są podawane.Nie chcę tu za wiele pisać.

Wiem,że trudno wymagać od Toli czy od Asi jakiejś interwencji bo z tym jest bardzo ciężko.

Niestety, wykonanie takiego testu jest niemożliwe. Nawet jakby okazało się, że jest zakażony,  to leczenie i tak trzeba byłoby rozpocząć po zabraniu psa ze schroniska.

Zdaję sobie sprawę, czym jest walka z pierwotniakami, ale Białego trzeba traktować tak, jak każdego innego psa zabieranego wcześniej ze schroniska zamojskiego lub z innych schronisk - że może mieć w sobie wszystko;  może, ale nie musi;  zabieramy psy bez względu na stan zarobaczenia.  Biały dostał szansę na wyjazd i starajmy się to wykorzystać, resztę załatwimy, jak już pies będzie w hoteliku lub DT.

 

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Tianku napisał:

Tola mnie poprawi jakby co ale to chyba ta sunia Ona ginie w tłumie a o ile sie nie mylę to Tola pisała że od zawsze w schronie ja ją pamiętam jeszcze jak Miłka była w schronisku

 

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

 

może ktoś da jej szansę :((

Tak, to ta sunia, też teraz jest szczuplejsza, to jej ostatnie zdjęcie. Jej siostra była identyczna.

 

sunia.JPG

Link to comment
Share on other sites

Bardzo Wam Wszystkim dziękuję za cierpliwość, wiem że pojawiły się deklaracje - bardzo dziękuję, później to wszystko spiszę.

Po prostu cały ten czas szukałam miejsca - hoteliku, dt - dla niego, pisałam, dzwoniłam, to co mi znane, co poleciliście, co na fb znalazłam polecane, i przez moich znajomych - niestety albo brak miejsca, albo cena powyżej 30zł, albo tylko mniejsze psy. Także miałam już takie chwile zwątpienia czy uda się pomóc Białaskowi, że chciało mi się płakać. Dla niego czas działał na niekorzyść a dwa - przecież musiał wyjechać tym transportem a dzisiaj już czwartek a w sobotę musi być zarezerwowany.

Tak że napiszę tylko, że jestem dzisiaj po rozmowie z Jaagną i bardzo się cieszę, że mimo wcześniejszych obiekcji które są jak najbardziej zrozumiałe , Białasek może do niej przyjechać w ramach domowej miejscówki hotelikowej (15/doba z jedzonkiem). Mam nadzieję, że psiaczkowi mimo jego bardzo poważnego wyglądu, uda się pomóc i będzie mógł się cieszyć jeszcze długim życiem, a to wszystko dzięki WAM Pulsujące serce - Gify i obrazki na GifyAgusi.pl

teraz najważniejsze aby bezpiecznie opuścił schronisko w przyszłym tygodniu.  Proszę o dobre ciepłe myśli dla naszego Białaska.

  • Like 6
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

28 minut temu, Onaa napisał:

Tak że napiszę tylko, że jestem dzisiaj po rozmowie z Jaagną i bardzo się cieszę, że mimo wcześniejszych obiekcji które są jak najbardziej zrozumiałe , Białasek może do niej przyjechać w ramach domowej miejscówki hotelikowej (15/doba z jedzonkiem).

1932366032_emotka-hura.gif.e2356d2a1819fef667b50aa101238354.gif1932366032_emotka-hura.gif.e2356d2a1819fef667b50aa101238354.gif1932366032_emotka-hura.gif.e2356d2a1819fef667b50aa101238354.gif1932366032_emotka-hura.gif.e2356d2a1819fef667b50aa101238354.gif1932366032_emotka-hura.gif.e2356d2a1819fef667b50aa101238354.gif

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.01.2021 o 01:30, Isiak napisał:

Melduję się u psiaka. Dorzucę grosik jednorazowo na pewno, a może uda się stałą.

 

Dnia 5.01.2021 o 04:29, Aska7 napisał:

Coś wyskrobię

 

Dnia 5.01.2021 o 10:58, seramarias napisał:

On jest okropnie wychudzony,może to wynikać z utrudnionego dostępu do miski, ale niestety  często zwiastuje poważne problemy zdrowotne.  Biedak potrzebuje pomocy na cito, wierzę, że przy zaangażowaniu Dogomaniaków uda się mu pomóc, nie takie cuda tu się działy. 

Ja ze względu na moją sunię nie mogę dać stałej,  ale w miarę możliwości coś będę starała się przynajmniej jednorazowo dorzucić. 

 

Dnia 6.01.2021 o 15:05, dorota1 napisał:

Ja będę kontynuowała wpłatę comiesięczną (20zł) z Rabarbarka.

Trzymam kciuki za znalezienia hoteliku dla pieska.

 

Dnia 6.01.2021 o 20:33, Havanka napisał:

Dotarłam i ja na wątek białego psiaczka. Niestety mogę pomóc jedynie deklaracją 15 zł przez pół roku i w przyszłych ogłoszeniach.

 

Dnia 7.01.2021 o 00:58, bou napisał:

Podrzucę jakiś grosz na diagnostykę,jak tylko wyjdzie zza tych krat...oby jak najszybciej.

 

Dnia 8.01.2021 o 21:14, malti napisał:

poproszę o numer konta, wpłacę coś na psiaka

 

Dnia 8.01.2021 o 22:50, b-b napisał:

 

Jakoś pomogę oby się tylko miejsce gdzieś znalazło.

 

Dnia 9.01.2021 o 08:46, koja napisał:

Dzień dobry!
Oczywiście moją deklarację dla Rabarbarka przeznaczam dla bidulka. Czy konto to samo co dla Rabarbara?

 

Dnia 10.01.2021 o 09:55, Mruczka napisał:

Przepraszam za spóźnienie, ale chciałabym przenieść moją deklarację z Rabarbara  na białaska. 

 

Dnia 10.01.2021 o 10:15, Zagrodowy pies polski napisał:

Niestety Wiosna nie może przyjąć białaska. Deklaruję 20zł miesięcznie na pół roku. Napisałam jeszcze do Agat21. Uważam, że ocieplana buda w hoteliku to dobre wyjście, o wiele lepsze niż dalszy pobyt w schronisku. Hotelik oceni psa i wtedy łatwiej będzie znaleźć DT lub szukać DS. 

 

Dnia 10.01.2021 o 19:58, Karen116 napisał:

Witam serdecznie, chętnie wspomogę pieska, poproszę tylko o numer konta. 

A Dexterka nie znajdzie nic w najbliższym czasie? Ona czyni cuda. 

 

Dnia 11.01.2021 o 07:30, Patrycja96 napisał:

Dziękuję za zaproszenie.moge dać tylko 15 stałej deklaracji

 

9 godzin temu, KrystynaS napisał:

Onaa ode mnie 30 zł/mies. dla białaska

 

9 godzin temu, teresaa118 napisał:

Ciesze sie, ze udalo sie zalatwic hotelik. Dokladam sie do alimentow 50 zl miesiecznie. Zasluzyl na lepsze zycie

 

 

Ogromnie Wam dziękuję za deklaracje miesięczne i jednorazowe, wiem że ostatnio czasy są trudne, tym bardziej dziękuję za Wasze wsparcie dla Białaska.

images?q=tbn:ANd9GcQA4OYS7Fi3GULmCwDkVDz

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jakim cudem ale udało się zebrać tyle deklaracji !

 

MIESIĘCZNESerca Obrazki Gify - Obrazki Gallery

p. Krystyna z fb - 20zł

Maruda -20zł

Dulska - 20zł

helli - 50zł

Onaa - 30zł

Radek - ?

ania75 - 20zł

Iwona z Sosnowca - 35zł

dorota1 - 20zł

koja 30zł

limonka80 - 40zł

mari23 - 40zł

Mazowszanka - 20zł

Havanka - 15zł/pół roku

Paulina z fb - 10zł ?

Mruczka - 50zł

Zagrodowy pies polski - 20zł/pół roku

Patrycja96 - 15zł

KrystynaS - 30zł

teresaa118 - 50zł

Razem = 525zł

 

JEDNORAZOWE Serca Obrazki Gify - Obrazki Gallery

limonka80 - 100zł

Isiak - coś

Aska7 - coś

seramarias - coś

bou - coś

malti - coś

Karen116 - coś

b-b - inna forma

 

Skarbnikiem zgodziła się zostać Jo37 (dziękuję Asiu :)), która prowadziła też finanse Miłeczki i Rabarbarka - obu z zamojskiego schroniska. Także nr konta ten sam co dla Rabarbarka, jesli ktoś wcześniej na niego wpłacał, tylko proszę o dopisek że to dla Białaska lub Białego.

Właściwie to biały nie ma imienia ..

Link to comment
Share on other sites

  • Onaa changed the title to Jestem nikim, taki słaby wychudzony, pewnie mnie zagryzą w schorniskowym boksie :(. Proszę o litość, uratuj mi życie.. Białasek
12 godzin temu, Onaa napisał:

Nie wiem jakim cudem ale udało się zebrać tyle deklaracji !

 

MIESIĘCZNESerca Obrazki Gify - Obrazki Gallery

p. Krystyna z fb - 20zł

Maruda -20zł

Dulska - 20zł

helli - 50zł

Onaa - 30zł

Radek - ?

ania75 - 20zł

Iwona z Sosnowca - 35zł

dorota1 - 20zł

koja 30zł

limonka80 - 40zł

mari23 - 40zł

Mazowszanka - 20zł

Havanka - 15zł/pół roku

Paulina z fb - 10zł ?

Mruczka - 50zł

Zagrodowy pies polski - 20zł/pół roku

Patrycja96 - 15zł

KrystynaS - 30zł

teresaa118 - 50zł

Razem = 525zł

 

JEDNORAZOWE Serca Obrazki Gify - Obrazki Gallery

limonka80 - 100zł

Isiak - coś

Aska7 - coś

seramarias - coś

bou - coś

malti - coś

Karen116 - coś

b-b - inna forma

 

Skarbnikiem zgodziła się zostać Jo37 (dziękuję Asiu :)), która prowadziła też finanse Miłeczki i Rabarbarka - obu z zamojskiego schroniska. Także nr konta ten sam co dla Rabarbarka, jesli ktoś wcześniej na niego wpłacał, tylko proszę o dopisek że to dla Białaska lub Białego.

Właściwie to biały nie ma imienia ..

Podrzucę parę imion, może coś się przyda...

Kokos, Kefir, Migdal, Muminek

 

Link to comment
Share on other sites

Znalezione na FB

 
POMÓŻCIE NAM TO NAGŁOŚNIĆ!
CZY BĘDZIEMY ŚWIADKAMI KOŃCA OCHRONY
ZWIERZĄT W POLSCE?!
chce ZAKAZAĆ organizacjom możliwości odbierania zwierząt maltretowanych, głodzonych i bitych."Zwierzęta to własność prywatna" - mówi.
PODPISZCIE PETYCJE!
Obraz może zawierać: 1 osoba, tekst „PODPISZ PETYCJĘ! OTOZ ANIMALS Poseł Sachajko Kukiz '15 chce ZAKAZAĆ organizacjom ratowania zwierząt!”
Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Nesiowata napisał:

Ja wpłacilam 8 na Twoje konto,  pozostaje deklaracja 10 zl.

Może po prostu Bielik? Albo bazarek imienny?

Nesiowata, dziękuję za wpłatę 20zł (przeleję ją zaraz do Joasi, która jest skarbnikiem białego) i miesięczną deklarację :).

 

A jeśli chodzi o imiona to ja miałam pustkę w głowie a tutaj tyle pięknych imion :D.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...