Jump to content
Dogomania

~ Kama ma dom i swoją kanapę, nie budę i kojec! Kama, stara ONka


Recommended Posts

2 godziny temu, malagos napisał:

Dziś "wzorowy dzień" :), wszystko i dużo zostawione na śniegu na porannym spcerze :)

Takie wiadomości o kupkach to lubimy czytać ;)

 

Ale tak jak piszą Dziewczyny ... trzeba wszystko sprawdzić. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zamówiłam w Zooplusie karmę Fitmin, ale taki:

15 kg  168,80(11,25 zł / kg)

 
Fitmin Program Maxi Maintenance
Karma sucha dla dużych psów, jakość super premium, zawiera chondroitynę i glukozaminę, by wzmacniać stawy, optymalna zawartość białka, 50% świeżego mięsa z kurczaka, kwasy tłuszczowe omega c.d. opisu
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Łapki nadal biedne, te tylne widziane od tyłu stykają się guzami piętowymi, a stopy skierowane są na zewnątrz. Przednie łapki też stawia tak miękko, po niedźwiedziemu :(

Ale rzeczywiscie, jest kochana, spokojna, cichutka, posłuszna, tuli się i domaga głaskania :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, malagos napisał:

Wiecie, ze Kama reaguje na komendy? Stój, do mnie, wróć, siad! I na "podaj łapę" się kładzie!!

W poniedziałek umówieni jesteśmy u dr Magdy na szczegółowe badanie, o 17.00

Kama ma takie mądre spojrzenie, do tego śliczna jest..... też się zastanawiam dlaczego trafiła do schroniska.

Trzymam kciuki za dobre wyniki badań!

Link to comment
Share on other sites

Co się mogło stać? ano mogla rodzic szczeniaki, a jak sie zestarzała, to już nie było potrzebna.  Oszczędzajmy sobie informacji, co dzieje się w niektorych "hodowlach" ze starymi psami. Albo z młodymi, na które nie znaleźli się chętni.  Dobrze, jeśli trafią do azylu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.01.2021 o 21:59, malagos napisał:

Łapki nadal biedne, te tylne widziane od tyłu stykają się guzami piętowymi, a stopy skierowane są na zewnątrz. Przednie łapki też stawia tak miękko, po niedźwiedziemu :(

Ale rzeczywiscie, jest kochana, spokojna, cichutka, posłuszna, tuli się i domaga głaskania :)

to tak jak nasz Kubuś miał po przyjeżdzie do nas, jedną tylna łapke tez miał tak wykrzywioną....z czasem więcej chodził to i mięśnie mu się zaczęły odbudowywać i wtedy łapy się uniosły do góry, wydawało sie, że jest poprawa (złudzenie,które wyprowadziło nas w pole :((((  )

Zobaczymy co powie Wasza wetka...

Leczenie przy zaawansowanych zwyrodnieniach stawów jest dość ograniczone- dieta, suplementy, ruch, zaleczenie stanów zapalnych pilne .... dobrze by było wprowadzić jej od razu dobre suplementy na stawy AniFlexi +/ Cortaflex i Omega 3.   ps. te suplementy tez wzmocnią jej kręgosłup

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Przyjaciele mojej córki Agi chcą adoptowac psa. Najlepiej z domu tymczasowego, z Warszawy lub pobliża, bo chcą psa poznać, wziąć na spacer itp. Wymarzyli sobie czarnego, niewielkiego, do 10 kg, wiek bez znaczenia. Mamy jakiegoś kandydata?

Link to comment
Share on other sites

Patrzcie, zgubiło się kilka wpisów?!

Ale mogę pisać, przez kilka dni nie było to możliwe.

To pokrótce - Kama po badaniach, miała takie szybkie usg - raczej nie wykazało zmian, może tylko małe rozdęcie w końcowym odcinku jelita grubego plus słabe ze starości mięśnie brzucha = utrudnione wypróżnianie. Rezygnuję z rentgena, bo nic mi nie da wiedza, czy Kama miała połamaną miednicę, czy spondylozę czy jeszcze coś, bo tego nie da się leczyć. Kama w samochodzie cudo, sama wskoczyła, jechała sobie leząc na tylnym siedzeniu, głowe oparła na moich kolanach. Za to u lekarza...podniecona, biegająca, 3 osoby pobierały jej krew. Ale jak pomyślę, że w schronie robili jej lewatywę, to aż nie chcę myśleć, jak, i może dlatego gabinet źle się psu kojarzy. 

Kupale się unormowały, pozbierałam z 3 dni i jutro Tomek zawiezie do dr Magdy na badanie na parazyty. Tak na wszelki wypadek. Aha, morfologia ok, ale jest za dużo białych ciałek krwi, jakby jakiś stan zapalny się toczył. 

Koszt tych wszystkich badań pokryła moja Siostra Ania, jeszcze raz dziękuję! :)

Tu jeszcze tylko trochę się boi...

 

a01ef8495269.jpg

 

A tu-panika!!        )

8f082bbbc929.jpg

 

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dodam, że bardzo-bardzo-bardzo się cieszę, ze udało się uratować przed schroniskiem starego owczarka :) pokazała mi na fb Marzenka (ta sama, od Kamy :) ) ONka w klatce u hycla w Wyszkowie. Stary, smutny, biedny.... Udostępniłam na 3 grupach owczarkowych, fb aż się zagotował od wpisów, pytań prób pomocy!... I padła propozycja dt w Serocku, ale że hycel miał w południe odłowione psy wieźć do schroniska, a tu już była godz. 11, to psa przechwyciła Ewa Strzeszewska z TOZ :) i teraz - tadam! Piesio jedzie do dt!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.01.2021 o 22:06, malagos napisał:

Przyjaciele mojej córki Agi chcą adoptowac psa. Najlepiej z domu tymczasowego, z Warszawy lub pobliża, bo chcą psa poznać, wziąć na spacer itp. Wymarzyli sobie czarnego, niewielkiego, do 10 kg, wiek bez znaczenia. Mamy jakiegoś kandydata?

Taka też mi wpadła w oko - Wwa, ale choroba lokomocyjna, Fundacja Judyta, Bow

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1563270750545140&id=304551119750449

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...