Jump to content
Dogomania

~ Kama ma dom i swoją kanapę, nie budę i kojec! Kama, stara ONka


Recommended Posts

Dnia 14.01.2021 o 17:04, mari23 napisał:

Czy Kama też powitała dzisiaj zimę? U nas śniegu napadało kilka cm, co rzadko się zdarza ;)

i najważniejsze - jak tam "akty defekacyjne", już bez trudu ?  ;)

Kuracja podziałała, aż za bardzo :( W południe załatwiła się normalnie, ale pod wieczór biegunka :( w kojcu ślady aż nad wyraz czytelne :( Na spacerze też wodnista kupa. Mimo, ze już wczoraj odstawiłam olej parafinowy, ale może za dużo jedzenia jej daję? A je łapczywie.

Zima nam dokucza, w nocy rano było -20 stopni. Zabrałam wieczorem Kamę z kojca do garażu, posłanie z poduchą i grubym kocem,  dałam dużą miskę z wodą. Raniutko pobiegłam do niej, niestety, podłoga do mycia, ale pies dość raźny, i wzięłam ją na dwór, pospacerowałyśmy chwilkę. Po godzinie Tomek ją zabrał do sadu, już nie było biegunki. Zaraz pójdę znów, trochę się ociepliło, jest -18.  Gotuję ryż z kurczakiem, po południu jej zaproponuję. 

No i jak tu nie mówić, że "jak nie urok, to sraczka".......

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mnie kiedyś jeden mądry wet powiedział, że przy każdej biegunce ( niezależnie od jej przyczyny), ulega nadmiernemu namnożeniu beztlenowa flora jelitowa i to ona później jest przyczyną przedłużają cej się biegunki. A na beztlenowce, działa metronidazol. Dlatego nie od razu, ale czasem warto podać. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, malagos napisał:

No i jak tu nie mówić, że "jak nie urok, to sraczka".......

No niestety, sunia może mieć też problemy przez to upiorne kątowanie tyłu - mięśnie ud mogą być mocno osłabione i trudniej o normalną pozycję ciała nie tylko przy robieniu kupy, także przy każdym ruchu. Więc zaczynają się zaparcia, a potem, po podaniu choćby oleju parafinowego biegunki - błędne koło. 

Ci, co wymyślili modną obecnie budowę ON-ka, skrzywdzili nieodwracalnie całe pokolenia psów.

 

  • Like 2
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Kupione leki: Taninal i Nifuroksazyd. Na razie podałam 1 tabletkę Taninalu. Podłoga przez noc w jednym miejscu zapaprana, ale niedużo, na dworze o 7 rano też plamki na śniegu :(

Całe szczęście, ze Kama pije wodę, ma apetyt i jest raźna.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, malagos napisał:

Kupione leki: Taninal i Nifuroksazyd. Na razie podałam 1 tabletkę Taninalu. Podłoga przez noc w jednym miejscu zapaprana, ale niedużo, na dworze o 7 rano też plamki na śniegu :(

Całe szczęście, ze Kama pije wodę, ma apetyt i jest raźna.

Nifuroksazyd z mojego długoletniego doświadczenia powinien pomóc.Proponuję podać Nifuroksazid 100 dla dzieci,200 jest dla dorosłych.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.01.2021 o 11:42, malagos napisał:

Zaraz pójdę znów, trochę się ociepliło, jest -18.  Gotuję ryż z kurczakiem, po południu jej zaproponuję. 

No i jak tu nie mówić, że "jak nie urok, to sraczka".......

"ociepliło się" do -18 !!! U nas -14 i strrrrasznie zimno :( :(

z zaproponowanej opcji wybieramy urok - osobisty urok Małgosi i Kamy oczywiście !  :)

6 godzin temu, malagos napisał:

Kupione leki: Taninal i Nifuroksazyd. Na razie podałam 1 tabletkę Taninalu. Podłoga przez noc w jednym miejscu zapaprana, ale niedużo, na dworze o 7 rano też plamki na śniegu :(

Całe szczęście, ze Kama pije wodę, ma apetyt i jest raźna.

Moim zazwyczaj Taninal pomaga, jeśli nie, dostają Nifuroksazyd. Oby jak najszybciej się unormowało - tego życzę gorąco !

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Anula napisał:

Nifuroksazyd z mojego długoletniego doświadczenia powinien pomóc.Proponuję podać Nifuroksazid 100 dla dzieci,200 jest dla dorosłych.

Tak zrobię, Anulko, ale dziś jeszcze dostanie Taninę na noc - trzecia tabletka. Zobaczymy, jak zadziała, i czy  w nocy będzie znów niespodzianka.

2 godziny temu, mari23 napisał:

"ociepliło się" do -18 !!! U nas -14 i strrrrasznie zimno :( :(

z zaproponowanej opcji wybieramy urok - osobisty urok Małgosi i Kamy oczywiście !  :)

Moim zazwyczaj Taninal pomaga, jeśli nie, dostają Nifuroksazyd. Oby jak najszybciej się unormowało - tego życzę gorąco !

Kochan jesteś, Maryniu, z tym urokiem, he, he! :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, b-b napisał:

I co z kupkami. Uspokoiły się?

Tak, i od wczoraj rana nie było żadnego wypróżnienia :( Fakt, ze malutko jadła, leki - tanina podziała, ale znów się boję tego poprzedniego zatwardzenia. Wieczorem próbowała cos zrobić, chodziła w kucki, ale bez rezultatu. Dziś rano też. To jak tamto to była sraczka, to teraz jest urok? Że tak zapytam....

Link to comment
Share on other sites

Było wypróznienie, dwa razy po niewielkiej ilości.

Moj Boże, watek zdominowały psie kupy.....

Musze jeszcze raz pogadać z dr Magdą, czy i jakie badanie proponuje, rtg z kontrastem np. i czy ta wiedza pomoze w prowadzeniu Kamy.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, malagos napisał:

Było wypróznienie, dwa razy po niewielkiej ilości.

Moj Boże, watek zdominowały psie kupy.....

Musze jeszcze raz pogadać z dr Magdą, czy i jakie badanie proponuje, rtg z kontrastem np. i czy ta wiedza pomoze w prowadzeniu Kamy.

Chyba warto sprawdzić końcowy odcinek  okrężnicy i odbytnicę, oczyścić zatoki okołoodbytowe i jak będzie wszystko ok, wystarczy dawać suplementy/ leki? na stawy i ustawić dietę. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...