Jump to content
Dogomania

~ Kama ma dom i swoją kanapę, nie budę i kojec! Kama, stara ONka


Recommended Posts

Dnia 20.11.2021 o 17:31, rozi napisał:

Mnie się bardziej podoba stara.

stara buda ma 21 lat i jest bardzo wysoka - tam pod dach w zimie ucieka ciepło, a pies przecież w budzie nie skacze.  I deski już spróchniałe...  Ta nowa zrobiona wg projektu naszego znajomego, psiarza i wolontariusza z Palucha, stąd ten dach na zawiasach i nie jest dwuspadowy,  spiczasty, bo pies lubi siedzieć wyżej (Kama na pewni nie wskoczy, ale kolejny, pewnie tak)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • malagos changed the title to ~Nowe życie Kamy, starej ONki -mamy nową budę! - zaczyna od dziś!

Dziękuję Nuncek za wpłatę 50 zł - dokładamy do kosztów budy 🙂

Dziękuję wszystkim darczyńcom za pieniądze dla Kamy  - buda zapłacona 500 zł, karma kupowana na bieżąco, odzywki na stawy też codziennie dostaje, codziennie też jest ciepłe gotowane jedzenie mięsno-warzywne. Tylko - cholercia - domu brak 😞

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.11.2021 o 09:09, malagos napisał:

Dziękuję Nuncek za wpłatę 50 zł - dokładamy do kosztów budy 🙂

Dziękuję wszystkim darczyńcom za pieniądze dla Kamy  - buda zapłacona 500 zł, karma kupowana na bieżąco, odzywki na stawy też codziennie dostaje, codziennie też jest ciepłe gotowane jedzenie mięsno-warzywne. Tylko - cholercia - domu brak 😞

                           ❤️❤️❤️ 

 Zycie zycie wszytko najlpsze Kama ma u Was w malagosiowie 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Niestety, pod nasz opiekę trafiają dwie kolejne porzucone suczki - widać, ze siostry, są identyczne. Jedna siedzi w gminnym kojcu, jutro ją zabiorę do domu, trzeba ją wykąpać, bo śmierdzi jakimś obornikiem, a w środę ma sterylkę. Nazwałam ją Mika. Druga w tym czasie czeka u naszych znajomych, na podwórku,  do środy, zajmie miejsce tej pierwszej w gminnym kojcu. Nie mam siły tego ogarniać, potem opiszę - czyje dwa sześciotygodniowe szczeniaki siedzą sobie w gminnym kojcu i blokują miejsce (pan Krzyś w swej dobroci serca przeholował i się pogniewaliśmy)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.11.2021 o 18:32, malagos napisał:

Niestety, pod nasz opiekę trafiają dwie kolejne porzucone suczki - widać, ze siostry, są identyczne. Jedna siedzi w gminnym kojcu, jutro ją zabiorę do domu, trzeba ją wykąpać, bo śmierdzi jakimś obornikiem, a w środę ma sterylkę. Nazwałam ją Mika. Druga w tym czasie czeka u naszych znajomych, na podwórku,  do środy, zajmie miejsce tej pierwszej w gminnym kojcu. Nie mam siły tego ogarniać, potem opiszę - czyje dwa sześciotygodniowe szczeniaki siedzą sobie w gminnym kojcu i blokują miejsce (pan Krzyś w swej dobroci serca przeholował i się pogniewaliśmy)

"nie kończąca się opowieść"....smutna opowieść 😞 😞

Czy doczekamy kiedyś dnia, w którym nie będzie zwierzaków potrzebujących pomocy ????  

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.11.2021 o 19:14, Tyśka) napisał:

Dziś ma biedak zabieg wyciagnięcia drutu z łapinki, wczoraj zawiedliśmy go do dr Magdy. Ale katar opanowany (bo znów się pojawiła ropa w oczach), bawi się zabawkami (kupiłam w Zoolpusie), ma apetyt. Ciekawe, ile teraz wazy, tydzień temu to było już 1,45 kg 🙂

A Dianka miała operację. RTG wykazał jednak drobne rozsiane guzeczki na płucach, więc odstąpiliśmy od wycięcia całej listwy mlecznej. Wycięte zostały: guz na dolnym sutku, guzek przy odbycie (wielkości orzecha laskowego, a o którym nie wiedziałam!...) oraz dwa-nie jeden!- guzki z grzbietu. Nie zamawiałam badanie histopatologicznego guzków, bo ta wiedza nic nam nie da - Dianka będzie miała u nas opiekę paliatywną. Dziś czuje się dobrze, normalnie drepcze, załatwia się, zjadła śniadanie.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.11.2021 o 11:05, Tyśka) napisał:

Dziękuję, Tysiaku kochany! Jedno wystarczy, ode mnie też ma nadal przedłużane:

https://www.olx.pl/d/oferta/sliczna-kama-owczarek-niemiecki-szuka-domu-przez-zima-CID103-IDLWKUV.html

 

Na budę chyba się uzbierało - nie zrobiłam rozdzielenia wpływów na budę i na żarełko. Nie ma problemu, zapłacone i to najwazniejsze. Gorzej, że 2 dni temu się dopatrzyliśmy, że buda nie ma ocieplenia!... "jakoś mi umknęło"- powiedział ten nasz zaprzyjaźniony Sławek stolarz. Ma ją zabrać niedługo i wstawić styropian między dwie ścianki. Kama i tak siedzi sobie w starej budzie, ta jeszcze nawet "nie obwąchana".

Na dzisiejszą operację Caro mam 250 zł - ale nie wiem, ile to wszystko będzie kosztowało, bo i badanie kału było, i krwi, i testy. 

Link to comment
Share on other sites

Caro już u nas - dr Magda nie chciał zostawić kota u siebie w gabinecie, bo jej się zaczął bać! 

U nas rozrabia po staremu, i tylko niewielkie cięcie świadczy o zabiegu. Kot jest starszy, niż mi się wydawalo, bo był taki zabiedzony...ma ok. 4 miesięcy.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.11.2021 o 10:40, Tyśka) napisał:

Dobrze, że Dianka i Karo mają tak troskliwą opiekę ❤️ Oby szybko się goiło, a guzki nie dawały o sobie znać jak najdłużej.

Trzymam mocno kciuku za Dianusię i Karo oraz całą psio-ludzka rodzinę, za domek dla Kamusi.... za "całokształt" ❤️ 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.11.2021 o 11:54, malagos napisał:

Na dzisiejszą operację Caro mam 250 zł - ale nie wiem, ile to wszystko będzie kosztowało, bo i badanie kału było, i krwi, i testy. 

Dołozyłam ze swoich 50 zł i jest już wszystko uregulowane.

Link to comment
Share on other sites

Dostałam SMS z zapytaniem, czy ogłoszenie o owczarku aktualne i czy przywieziemy psa. 

Ja - suczka ma 13 lat, proszę przyjechać, poznać ją, zadecydować

Pan - ale nie mam czym, sprzedałem auto

Ja - a skąd pan jest?

pan -mieszkam pod  Łańcutem

ja - to drugi koniec Polski! Proszę wybrać się do najbliższego schroniska, tam setki psiaków czekają na swoją szansę

pan - ale tam nie ma owczarków

No i taka sytuacja!...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...