Jump to content
Dogomania

~ Kama ma dom i swoją kanapę, nie budę i kojec! Kama, stara ONka


Recommended Posts

11 godzin temu, Tola napisał:

Nie rozumiem tego braku zainteresowania oneczkami - u Murki też czeka zamojska Andrea i nic, cisza. 

Obie dziewczyny urocze, mądre, proludzkie, a ludzie tego nie widzą:(

 

Toluś, zawsze ta sama śpiewka - "taka stara? a to dziękuje, nie mam siły przeżywać odchodzenia kolejnego psa...." albo "chcę młodą suczkę, bo stara się nie przychowa" - cokolwiek to znaczy :(

Link to comment
Share on other sites

Podczytuje wątek, ale mało pisze. Ja się nie znam i dlatego mam pytanie o jakiś dobry sprawdzony prepart/ syuplement diety  dla starszych psów na wzmocnienie . Co podajesz ? Bo ja  mam pod opieką na wsi dwa psy jeden ma już ok 11 lat, to większy pies trochę wilczkowaty i widze jak "starość przyspieszyła" :(.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.06.2021 o 08:46, malagos napisał:

Toluś, zawsze ta sama śpiewka - "taka stara? a to dziękuje, nie mam siły przeżywać odchodzenia kolejnego psa...." albo "chcę młodą suczkę, bo stara się nie przychowa" - cokolwiek to znaczy :(

To prawda, i ja często słyszę takie teksty proponując psa starszego, niż szczeniaczek :( Najgorsze, że czasem "taka stara" mówi osoba, której chciałabym wykrzyczeć "sama jesteś stara!!!". Jedną znajomą spotkałam po kilku miesiącach od rozmowy, że moja Betty (spanielka) piękna, ale za stara (tu krzyczeć chciałam, kobieta 70+)..a ona teraz się żali, że nie radzi sobie z adoptowanym psiakiem i chyba go odda z powrotem... nie oddała, ale ciągle narzeka, a ja tylko mówię: "to normalne, czego można się spodziewać po młodziutkim piesku?" Na szczęście nie oddała i nie odda Oskara, o to jestem spokojna.

Kamusia jest taka cudna, przecudna...nie pojmuję dlaczego nie zauważają jej szukający psa do adopcji...bo nie jest szczeniakiem?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nawet nie pisałam, ale w niedzielę zabłysło światełko... Miły poważny męski głos zapytał o Kamę. Pan chce psa do domu, mieszka z mamą, nie ma kotów, innych psów, ani dzieci. I czy może przyjechać poznać psa. Jeszcze dodałam, ze się cieszę, że pan decyduje się na starszego pieska, i że oczywiście czekamy na wizytę. No i doopa... Z samochodu wysiadła  trójka młodych ludzi, ten pan, którego oszacowałam na jakąś 40-tkę okazał się dwudziestolatkiem i już po minie, jak się zbliżali do kojca widziałam, że to kolejny przypadek niedoczytania ogłoszenia... No i "jednak chcemy młodszego psiaka" :(

Link to comment
Share on other sites

No niestety.... :(((

Młodzi są pełni życia i energii i chcą mieć dużego, młodego psa, żeby razem z nim biec przez życie i razem się starzeć. 

Starsi, tj 70+ ( bo 60+, to jeszcze całkiem młodzi), nie poradzą sobie sami z opieką nad starym, dużym psem, szczególnie, jeśli nie mają domu z ogrodem. 

Po 70, każde dźwignięcie dużego, ciężkiego psa ( np ONka), w celu włożenia go do samochodu i pojechania z nim do lekarza, to bardzo duży problem, o czym oboje z mężem się przekonaliśmy przy ostatnich  chorobach  Bliss.... Starym ludziom z małym psem, jest łatwiej. 

To nie jest kraj dla starych ONków i starych ludzi. Szczególnie, kiedy są razem :(

A co do głosu przez telefon, to mój 14 letni wnuk, mówi pięknym basem :D

Link to comment
Share on other sites

Może ja się wydaję niegrzeczna, ale zawsze jak ktoś dzwoni w sprawie adopcji psa to zadaję pytania, na które są odpowiedzi w ogłoszeniu. Ludzie po prostu nie czytają do końca ogłoszeń.  Dzięki temu czasem udaje się uniknąć niezręcznych sytuacji i straty czasu.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.06.2021 o 20:45, malagos napisał:

Mam na koncie pieniądze z bazarku Aldrumki  Alinko, bardzo dziękuję!! Dopisuję 245 zł!

To jest niby pierwsza rata z bazarku, ale nie wiem czy będzie druga (niewielka) bo 2 osoby się nie odzywają.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Poproszę o kciuki - aby udało się znaleźć dom dla młodego psa w typie owczarka :( Rodzina nie za bardzo wydolna, pies przyniesiony jako szczeniak przez córkę od kogoś, miał być malutki i do domu, okazał się "za duży, wie pani, jak on urósł?!" i wylądował na łańcuchu, z którego się często urywa i przeszkadza sąsiadom. Ręce mi opadły, jak mi to wszystko pewna kobieta z sąsiedniej wsi opowiadała. Ale psa pokazałam na fb, i wczoraj zgłosiła się chętny, dziś logistyka transportowa.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.07.2021 o 08:45, konfirm31 napisał:

To trzymam kciuki z całej siły za pomyślny transport! Daleko jedzie? Widziałam psiaka na fb - fajny chłopak. Myślałam, że to kolejny bezdomny ONek... 

pies, Maxio, zaopiekowany, trafił do innego domu, szybka akcja zakończona sukcesem :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Współczuję takich problemów z ludźmi. Ja mam psy ponad 54 lata, najpierw ONki 15 lat, potem rottweilery 37 lat ale ponieważ mam już 80 lat to przestawiłam się na średniaki bo zdaję sobie sprawę z wieku i sił choć za obiema rasami tęsknię.

Te moje średniaki mają 11 i 13 lat ale to rasa dlugowieczna więc ja się modlę, żebym żyła dopóki one żyja choć wiem, że w razie czego choć się nie śpieszę moje psy nie będa oddane do schroniska choć rodziny już nie mam ale mam wielu młodszych przyjaciół psiarzy.

ale wam współczuję bo ludzie są coraz głupsi, bezmyślni i bez serca a tych dobrych coraz mniej.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dziś mija 7 miesięcy, odkąd Kamusia jest z nami. Mądry, spokojny, posłuszny pies. I nikt o nią nie pyta :( 

W najlepsze się mają rozmnażacze psów w typie rasy, i na wsi za 50o zł można kupić szczeniaka owczarka. I potem problem, bo pies kuleje, zarzuca tyłem, ma dysplazję, "a dałem 500 zł, to duży wydatek" (w lecznicy w Makowie spotkałam znajomego, który był u dr Magdy właśnie z 5-miesieczną suczką, w typie owczarka, ale nie umywała się do mojej Kamy czy Dianki.., a suczka ledwie chodziła, tak kręgosłup wygięty i zad chwiejny.) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...