Jump to content
Dogomania

~ Kama ma dom i swoją kanapę, nie budę i kojec! Kama, stara ONka


Recommended Posts

Kama ( 291) wiek : 13 lat wielkość ; duża miejsce odłowienia : Wyszków

Obraz nędzy i rozpaczy 
Niedźwiedzia łapa i bardzo słaby tył. Suka zaczyna już słabo chodzić.
Zna smycz i do ludzi jest bardzo przyjazna.
Do psów na ten moment obojętna.

 

Dziewczyny z Ostrołęki jeżdżą do schroniska i ogłaszają psy na fb. Zobaczyłam zdjęcie schroniskowej suni, 13-letniej owczarki niemieckiej. Dylemat, bo mam wolny kojec, i czas: czy ją zabrać, bo małe ma szanse na adopcję, czy zabrać psa, który szybko znajdzie dom, będąc u nas na dt. 

Od sobotniego wieczoru, czyli od kiedy podjęłam decyzję "zabieramy" i Tomek pokiwał głowa na tak, do poniedziałku strasznie dużo czasu... 

W poniedziałek: 

Dzwoniłam przed 9.00. Nikt nie odebrał. Odczekałam pół godziny. Nikt nie odebrał. Zadzwoniłam po 10.00. Nikt nie odebrał.

Ale za chwilę pan oddzwonił, przepraszał, ale trwało karmienie (tak  i ja pomyślałam, i miałam dzwonić znów po południu) i bardzo sympatycznie opowiedział o Kamie: do schroniska trafiła z Wyszkowa 16 grudnia, 30 grudnia skończyła kwarantannę, została odrobaczona i odpchlona, ma książeczkę zdrowia, oraz zaszczepiona p-ko wściekliźnie. Pan się sumitował, ze nie sterylizowana, ale w jej wieku - odradził lekarz z Ostrowi. I że jest sympatyczna, spokojna, i ze ma kłopoty w wypróżnianiem. Jak trafiła do schroniska, nie mogła się załatwić, podano jej Lactulozę. Ale może za dużo dostaje karmy, może suchej nie bardzo toleruje? 

Dziś ją pan przywiezie!

I przywiózł.

Jest!

Przyjechała, wskoczyła z klatki przewozowej, energiczna, pociągnęła pana pod krzaki, zrobiła duuuuże siusiu. Pan złożył jej moja obróżkę i zamknęliśmy sunię w kojcu. Ciemno już było, ale po zapachu wnioskowaliśmy, że i kupala posadziła. 

Wpływy:

wujek Nuncek  - 50 zł, dziękuję serdecznie!

11.01. - b-b 20 zł dzięki!

Moja Siostra Anna 100 zł (jak dobrze mieć taką Siostrę!)

wujek Nuncek 50 zł

Nadziekja z bazarku 35 zł 

Nadziejka z bazarku 25.02.2021  - 20 zł Dzięki!

Odżywki od Skarpety Owczarkowej 126,20 zł

beataczl z bazarku Nadziejki 16 zł 🙂

koja cegiełka z bazarku Nadziejki 30 zł, dzieki!

wujek Nuncek 50 zł (marzec) - ogromne dzięki za pamięć!

Mari23 10 zł

aagataa8 15 zł 

Figunia 100 zł 

wujek Nuncek 50 zł (kwiecień)

od ONkowej adoratorki Kamy 🙂 - 150 zł na sterylizację

wujek Nuncek 50 zł  maj

wujek Nuncek 50 zł czerwiec

Aldrumka bazarros - 245 zł

 

WYDATKI:

krople do oczu - 37 zł

olej parafinowy 20,10 zł 

Taninal tabletki 12 zł

Nifuroksazyd tabl. 6 zł 

Fitmin 15 kg 168,80 zł 

badanie krwi, kału, usg, wizyta lekarska - 100 zł

wyróznienia ogłoszeń 36 zł

kolejne wyróznienia   2+ 17.40 zł

i mięsko, ryż, makaron, smaczki, gnatki  przez dwa miesiące: 100 zł

bravecto 100 zł

witaminy duże opakowanie Megavit  - 21 zł

kolejne wyróżnienie ogłoszenia 17.81 (20.03.2021)

Z zooplusa karma, smaczki - 100 zł

Sterylizacja, guzek, paliwo - 330 zl

Fitmin - 15 kg 115 zł

Dolina Noteci - 66 zł

ee49d52090cc.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Poszłam z miską z gotowanym jedzeniem - sunia wyglądała sobie z budki, zakopana w słomie (z resztą jak wyszła z budy, to z tą słoma, niestety...). Podeszła do mnie, pomachała ogonem, i zabrała się do jedzenia, ale nie łapczywie, spokojnie. Za chwilę wypuściłam Dianę i Bezię, wąchały szalenie zaciekawione miejsce przy kojcu, ale ...chyba nie zauważyły przybysza...Ani sunia nie dała znać, że jest.

Jutro rano się obejrzymy dokładniej :)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Czyli czujne psice nie wiedzą jeszcze, że mają nową koleżankę do zabawy? :) Jutro się zdziwią? Oby pozytywnie. 

Sunia wygląda na baardzo fajną :) Ale tył to rzeczywiście już nieciekawy :( Biedne te owczarkowate cierpiące przez durnych ludzi. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Noc minęła cichutko, ale rano moje suczki poszły odwiedzić Nową i sobie pogadały przez kraty kojca. Moje pojazgotały, nowe zwierzątko odpowiedziało, ale ogony były w ruchu. Na razie nie będę ich zapoznawać, sama muszę ogarnąć - jak sobie radzi ze smyczą, jak te kupki, jak zęby itp. 

Śniadanie w postaci Doliny Noteci zjedzone bardzo chętnie, woda zmieniona, pies został, bo ja dziś w pracy.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, malagos napisał:

Noc minęła cichutko, ale rano moje suczki poszły odwiedzić Nową i sobie pogadały przez kraty kojca. Moje pojazgotały, nowe zwierzątko odpowiedziało, ale ogony były w ruchu. Na razie nie będę ich zapoznawać, sama muszę ogarnąć - jak sobie radzi ze smyczą, jak te kupki, jak zęby itp. 

Śniadanie w postaci Doliny Noteci zjedzone bardzo chętnie, woda zmieniona, pies został, bo ja dziś w pracy.

Pierwsze koty za płoty jak to mówią, chociaż nie lubię właściwie tego przysłowia, bo żadnych kotów za żadne płoty nie powinno się wyrzucać.

Dobre wieści, ogony mówią wszystko ;)

Link to comment
Share on other sites

46 minut temu, agat21 napisał:

Pierwsze koty za płoty jak to mówią, chociaż nie lubię właściwie tego przysłowia, bo żadnych kotów za żadne płoty nie powinno się wyrzucać.

Dobre wieści, ogony mówią wszystko ;)

Na razie niech tak przez siatkę się poznają...

45 minut temu, kiyoshi napisał:

Zagladam do ślicznej suni. Będę podczytuwac sobie :) 

Witaj! :)Corgi Buzzfeed Animation GIF by BuzzFeed

11 minut temu, b-b napisał:

Poproszę o konto. po 10 postaram się coś podrzucić.

O, bardzo dziękuję! :) 

Link to comment
Share on other sites

A, i jeszcze jedno wydarzenie - wyszłam na chwilkę do sklepu, śnieżyca, mokro, zimno, a tu pod autem na parkingu kuli się z zimna kociak, mały, biały, mokry... A przed świętami rozmawiałam z jedną ze sprzedawczyń, że chętnie by przygarnęła kota, do domu, najlepiej białego...to żem szybko pobiegła do niej, mówię: kot biały na parkingu czeka... Kota wzięłam na ręce, rozmruczał się cały, przytulił... No i pani zadzwoniła do córki, to przybiegła do sklepu i kota zabrała do domu :)

  • Like 8
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Obejrzałam sobie suczysko po powrocie z pracy. Niewysoka, ale dobrze zbudowana, inna niż nasza Dianka czy Aria. Ale wcale nie za gruba, kosteczki czuć pod palcami. Sierść nieładna, brudna, matowa, wyłażąca, i śmierdząca (ręki nie mogłam domyć ...) Oczy - jakby trochę zaropiałe powieki, ale spojrzenie dość bystre. Słuch tez ok, bo zawołałam z daleka, nie widziała mnie, a już wyszła z budy by się przywitać.

Imię?

No właśnie, nie wiem :( Lea? Lejdi? Kama?

Link to comment
Share on other sites

Cuchnąca sierść ? Znam to.

Wiozłam kiedyś metrem suczkę z zamojskiego schroniska (tę, która przenocowała u Twojej Agi ,malagos) ). Śmierdziała tak strasznie, że ludzie patrzyli na mnie z niesmakiem. Ale jak wytłumaczyłam skąd ten smród od razu zmienili nastawienie z wrogiego na życzliwe.

Link to comment
Share on other sites

29 minut temu, Sowa napisał:

Czy ona na tych fotkach próbuje usiąść/wstać z siadu, czy ma już taką koszmarną deformację tylnych łap?

Było info, że sunia ma tz niedźwiedzią łapę, czyli chodzi na nadgarstkach i stępie, a do tego pewnie dochodzą zmiany w stawach biodrowych i kręgosłupie :(

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Mazowszanka13 napisał:

Cuchnąca sierść ? Znam to.

Wiozłam kiedyś metrem suczkę z zamojskiego schroniska (tę, która przenocowała u Twojej Agi ,malagos) ). Śmierdziała tak strasznie, że ludzie patrzyli na mnie z niesmakiem. Ale jak wytłumaczyłam skąd ten smród od razu zmienili nastawienie z wrogiego na życzliwe.

Niestety psiaki z zamojskiego schronu strasznie cuchną. Amberkiem samochód śmierdział mi przez tydzień, nic nie pomagało :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...