Jump to content
Dogomania

Diagnoza - Paraliż Krtani - Jak pomóc Psu złagodzić objawy?


swingmobile

Recommended Posts

Witam . 

Kwestia  jak w tytule postu....

14 nasto letnia suczka Wyżła Czeskiego -  bardzo ciężko oddycha , często się krztusi (kaszle)...Dostaje teofilinę , steryd (również na problemy ze stawami ale także na problemy gastryczne) Daję jej ponadto tantum verde, witaminę a plus e. Trochę to wszystko pomaga ale nadal jest problem. 

Może ktoś ma doświadczenie w tym temacie i mógłby coś zaproponować co pozwoliłoby łagodniej znieść tę nieuleczalną dolegliwość .

Link to comment
Share on other sites

41 minut temu, swingmobile napisał:

coś zaproponować co pozwoliłoby łagodniej znieść tę nieuleczalną dolegliwość .

W tym schorzeniu stosowana jest (o ile to możliwe) metoda chirurgiczna,tzw.jednostronna lateralizacja chrząstki,Zapytaj weta,czy ta metoda sprawdziałaby sie w leczeniu (wiekowej jednakże)...suni.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, swingmobile napisał:

Tak. Rozmawiałem z weterynarzem na ten temat. Wprost nie odradził ale zwrócił uwagę że to jednak kiepska opcja (operacja jest trudna i daje słabe rokowania u 14 letniego psa)

Sunia jest seniorką,fakt.Skonsultowałabym jednak te propozycję z drugim,dobrym wetem,bo choroba - nieuleczalna,zabije psa...Gdyby zabieg sie udał...mogłaby dostać w prezencie czas i nie podduszać się.Znam 15 letniego psa,dwa lata temu miał taki zabieg.Ma się dobrze...Tak...pogadałabym z dobrym wetem...co Ci zalezy,spróbuj...Obie decyzje są trudne do podjęcia...

Zapytaj  też o możliwośc wykonania laryngoplastyki - u ludzi wykonuje sie ten zabieg z powodzeniem,nie wiem jak jest w przypadku zwierząt.

Trzymajcie się.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.12.2020 o 23:54, bou napisał:

Sunia jest seniorką,fakt.Skonsultowałabym jednak te propozycję z drugim,dobrym wetem,bo choroba - nieuleczalna,zabije psa...Gdyby zabieg sie udał...mogłaby dostać w prezencie czas i nie podduszać się.Znam 15 letniego psa,dwa lata temu miał taki zabieg.Ma się dobrze...Tak...pogadałabym z dobrym wetem...co Ci zalezy,spróbuj...Obie decyzje są trudne do podjęcia...

Zapytaj  też o możliwośc wykonania laryngoplastyki - u ludzi wykonuje sie ten zabieg z powodzeniem,nie wiem jak jest w przypadku zwierząt.

Trzymajcie się.

Tak Konsultowałem to z innym weterynarzem i też był raczej sceptyczny Ale oczywiście zostawił mi ostateczną decyzję. 

Ale dzięki za podpowiedź

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.12.2020 o 12:00, 5łapa napisał:

Jeżeli nie było warto zrobić echo serca + USG płuc, badania ogólne krwi łącznie z tarczycą. W tym wieku problemy są bardzo często złożone.

Powodzenia

W styczniu 2020 Sunia przeszła Endoskopię gardła/krtani. To wtedy potwierdzono na 100 % paraliż krtani. A badanie to było poprzedzone badaniem usg oraz oczywiście badaniem serca. Wet podejrzewa u mojej suni ogólnoustrojową chorobę autoimmunizacyjną (choruje dodatkowo oprócz krtani na zwyrodnienie stawów, ma biegunki (mimo iż dostaje karmę gastro a wszelkie badania krwi i kału są poprawne) Po podaniu sterydu trochę jej się polepszyło. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...