Jump to content
Dogomania

Cud dla Argusa z Krakowa potrzebny od zaraz - UDAŁO SIĘ - ARGUS MA DOM!!!


Recommended Posts

Dziewczyny, dziękuję za posty i pomoc dla Argusa. Wstępnie Aga ma dogadany TDT na czas kwarantanny poschroniskowej, żeby później Argus mógł ewentualnie wrócić do hoteliku, w którym był. Ale to wszystko jeszcze na razie wstępne ustalenia, ma jeszcze dalej pytać o inne hotele, żeby jakoś ogarnąć jakie to są koszty. Jeśli tylko będę wiedziała coś więcej zaraz napiszę 

 

Link to comment
Share on other sites

  • yossariana changed the title to Cud dla Argusa z Krakowa potrzebny od zaraz
1 godzinę temu, yossariana napisał:

Dziewczyny, dziękuję za posty i pomoc dla Argusa. Wstępnie Aga ma dogadany TDT na czas kwarantanny poschroniskowej, żeby później Argus mógł ewentualnie wrócić do hoteliku, w którym był. Ale to wszystko jeszcze na razie wstępne ustalenia, ma jeszcze dalej pytać o inne hotele, żeby jakoś ogarnąć jakie to są koszty. Jeśli tylko będę wiedziała coś więcej zaraz napiszę 

 

Czy wiesz coś w jakim stanie jest teraz? Czy będzie miał kto do schroniska po niego podjechać?

Podtrzymuję deklarację wsparcia finansowego i innego też- gdyby była potrzeba.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Tyśka) napisał:

A szafirka nie ma przypadkiem też limitu wzrostowego? Może jej podesłać smsem zdjęcia Argusa (przy czlowieku, psach) i zapytać czy przyjmie? Albo zaprosić ją na wątek.

Zanim psiak trafi do szafirki to zawsze podsyłamy zdjęcia aby nie było niedomówień.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tyśka) napisał:

A szafirka nie ma przypadkiem też limitu wzrostowego? Może jej podesłać smsem zdjęcia Argusa (przy czlowieku, psach) i zapytać czy przyjmie? Albo zaprosić ją na wątek.

Zdjęcia które są na wątku nic nie wnoszą co do rzeczywistej wielkości.. Są robione z góry a na takim zdjęciu pies zawsze wygląda na mniejszego niż jest w rzeczywistości. Jest bardzo utuczony więc i tak wygląda na to, że waży więcej.

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, bakusiowa napisał:

Zdjęcia które są na wątku nic nie wnoszą co do rzeczywistej wielkości.. Są robione z góry a na takim zdjęciu pies zawsze wygląda na mniejszego niż jest w rzeczywistości. Jest bardzo utuczony więc i tak wygląda na to, że waży więcej.

Psiak wg mnie ma w sobie coś z amstaffa/psów typu bull, obstawiam że raczej jest większym średniakiem :( Też pytałam już o wagę i wzrost - to są istotne informacje w ogłoszeniach.

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, Tyśka) napisał:

Psiak wg mnie ma w sobie coś z amstaffa/psów typu bull, obstawiam że raczej jest większym średniakiem :( Też pytałam już o wagę i wzrost - to są istotne informacje w ogłoszeniach.

No właśnie. Czy ktoś wie ile waży Argusek?

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, DORA1020 napisał:

Jest napisane,że to średni psiak

jutro zadzwonię do schroniska i zapytam

tylko nie wiem czy mówic o hoteliku,że chcemy go zabrać?

Podczytuje wątek . Niektóre schroniska nie wydają psów do hotelików czy DT, więc chyba trzeba uważać co się będzie mówić żeby nie spalić "na panewce"  pomysłu zabrania, bo potem mogą być wyczuleni i moga bardzo sprawdzać potencjalny dom i nie wydać psa.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, jankamałpa napisał:

Podczytuje wątek . Niektóre schroniska nie wydają psów do hotelików czy DT, więc chyba trzeba uważać co się będzie mówić żeby nie spalić "na panewce"  pomysłu zabrania, bo potem mogą być wyczuleni i moga bardzo sprawdzać potencjalny dom i nie wydać psa.

Nie wolno mówić o żadnym hoteliku czy domu tymczasowym. Umowa dzisiaj nie wyświetla się ale widziałam punkt w którym pisze, że nie wolno psa przekazywać innym osobom bez zgody KTOZ który prowadzi to schronisko. Najpierw trzeba wypełnić ankietę która jest do pobrania na stronie internetowej i nie jest powiedziane, że osoba która chce tego akurat dostanie psa.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny nie mam na razie nowych informacji od Agi.  Nie wiem, jak dogadać sprawę wyciągnięcia Argusa w samym schronisku, może pomoże fundacji Psi Los. Agnieszka zna warunki jakie stawia krakowskie Schronisko, więc musi coś wymyśleć. Jeśli ktoś chciałby porozmawiać z nią bezpośrednio o Argusie, to zapytam i przekażę numer telefonu, bo może to nie całkiem w porządku, że sprawy idą przez mnie a ja prawie nic nie wiem 

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, yossariana napisał:

Dziewczyny nie mam na razie nowych informacji od Agi.  Nie wiem, jak dogadać sprawę wyciągnięcia Argusa w samym schronisku, może pomoże fundacji Psi Los. Agnieszka zna warunki jakie stawia krakowskie Schronisko, więc musi coś wymyśleć. Jeśli ktoś chciałby porozmawiać z nią bezpośrednio o Argusie, to zapytam i przekażę numer telefonu, bo może to nie całkiem w porządku, że sprawy idą przez mnie a ja prawie nic nie wiem 

Za bardzo nie rozumiem w czym problem.Ja przez kilka lat wyciągałam(adoptowałam) psiaki na siebie ze schronów podawałam swoje dane i kwita następnie znajdywałam im domy.Każdy ma prawo adoptować psiaka i jeżeli coś jest nie tak to wyadoptować go do innego domu.Jeżeli schron ma jakieś inne zasady to po adopcji odesłać umowę z adnotacją gdzie pies znalazł nowy dom.W większości tak to działa.Z M.też tak są wyciągane psy i z innych schronów.Gro schronów nie wyraża zgody na DT bo twierdzą,że one są już dla psa DT.

Argusa po prostu trzeba zaadoptować,umieścić go w hoteliku i następnie szukać mu domu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jeżeli KTOZ prowadzi schronisko to może działać tak jak organizacja albo jak my tutaj: i nie życzyć sobie, aby adopcja szła bezpośrednio przez ręce właściciela... ale chcieliby mieć wpływ na to, co się dzieje z psem. A może KTOZ szuka psiakowi pomocy, więc czy nie lepiej spróbować z nimi rozmowy i zaproponować wsparcie w szukaniu rodziny Arguskowi? zapytać czy są zainteresowani współpracą? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...