Jump to content
Dogomania

Kastracja kota


martysia1207

Recommended Posts

Cześć! 

Poszukuję dobrego(!) lekarza weterynarii, który przeprowadzi kastracje mojego kota. Znalazłam fajną stronę (deor.pl), która zrzesza różych weterynarzy z tym, że jest tam niewiele opinii, na których bardzo mi zależy. Jeśli ktoś jest z okolic Śląska i poleca szczególnie kogoś, to będę bardzo wdzięczna za polecenie. 

Link to comment
Share on other sites

Kastracja kota to zabieg kosmetyczny. Nie znam nikogo kto robił by to źle. Każdy ma inną metodę, często jest ona też dobierane do kota (wielkości jąder, naczyń, twardości osłonek). Najczęstsze problemu wynikają z tego że kot bardzo interesuje się co tam się stało i liże i liże i liże.... Takie sztuki dostają kołnierz. Chyba że mówisz o kotce to sprawa inna lub kot jest wnętrem.

Link to comment
Share on other sites

Jest to coraz bardziej popularna metoda sterylizacji, dużo osób ją wybiera. Faktycznie koty dobrze to znoszą, małe cięcie. Wszystko wychodzi dobrze jak kotka jest typowa. Problem jest tylko jak się zdarzy jakaś nietypowa kotka, a czasami się tak zdarza. Np. brak jednego rogu macicy, a drugi jajnik trzeba znaleźć, wtedy cięcie z linii białej można powiększyć, a takie z boku już nie bardzo. Także czasami można mieć po prostu pecha lub trafić na szczególnego kota.

Wiele lekarzy robi maluteńkie cięcie w linii białej, nie raz udaje się założyć szef śródskórny i jest też super. Jeżeli się da. Bo jak macica będzie rozpulchniona, większą to wtedy trzeba zrobić tak żeby było dobrze. Najlepiej zapytać swojego lekarza jaką ma metodę. O wszystko zawsze można zapytać:-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...