Jump to content
Dogomania

Zrezygnowany chudziutki Amberek z zamojskiego schronu. Ma dom w Warszawie :)))))))))


agat21

Recommended Posts

13 godzin temu, agat21 napisał:

A mnie się wydaje, że wielkość Amberka tutaj była takim wykrętem. Chyba bardziej fakt, że Amber był w schronisku, potem w hotelu, że uciekł. Nie wiem czy w rozmowie z Alaskan te rzeczy były omawiane, bo najpierw wczoraj po północy p. Magda przysłała mi ni z tego ni z owego ogłoszenie o zaginięciu Amberka znalezione gdzieś na fb twierdząc, że Amberka ktoś szuka, że ma dom, że on ma właściciela, bo na jego świadectwie szczepienia jest data jego urodzenia.. ( ! ) i długo musiałam jej tłumaczyć, że to ogłoszenie zrobione przez hotelik, a zaświadczenie schroniskowe, a tam wpisują datę, jaką wet uzna za stosowne, a dziś dostałam to samo ogłoszenie smsem od tej pani z wątpliwościami, czy Amberka ktoś nie szuka.. Opowiedziałam jej całą historię i po jakimś czasie przysłała mi decyzję, żw jednak nie. 

Babka ma skłonność do teorii spiskowych.

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, agat21 napisał:

Zdecydowali się !!!! Ufff.. :D Tak się cieszę :)) Jutro wysyłam im umowę adopcyjną.

Dzięki, że pytacie o mojego wariata :) Łapka już coraz lepiej, coraz pewniej na niej chodzi i chyba myśli, ze wszystko już chyba super, bo jest na mnie obrażony, że nie chodzimy na normalne długie spacery. Obrażony tak, że śpi przy naszym  łóżku od strony TZ, a nie jak zwykle przy mnie :D Ale jeszcze trzeba łapę oszczędzać przez 3 tygodnie. Potem rtg kontrolny. 

Ufff Amberku. Przynajmniej spokojnie zasnę.

Też ufff..

Ludzie wydają się być fajni, takie wrazenie odnioslam po rozmowach tel, wypelnieniu ankiety przedadopcyjnej. Ty ich widzialaś na żywo..cieszę się, że nasze wrażenia są podobne..

Teraz trzymam kciuki za przeprowadzkę i szybką aklimatyzację Amberka.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.01.2021 o 12:39, betka napisał:

 

Historię Amberka należy spisać i sprzedać jakiemuś producentowi filmowemu, byłoby z czego ratować kolejne schroniskowe Bidusie.

Dokładnie to samo sobie pomyślałam, że to świetna historia na książkę lub film :)))

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Amber szybko zwiąże się z nową Rodziną. To super miły pies, a Magda była pierwszym dobrym człowiekiem od dawna, który pojawił się na dłużej w jego życiu. 

Państwo muszą spokojnie przeżyć pierwsze 2-3 dni, ale jeśli poświęcą mu swój czas i uwagę, szybko pokocha ich całym sercem. Będzie dobrze, zobaczycie:)

  • Like 5
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

58 minut temu, Ewa Marta napisał:

Amber szybko zwiąże się z nową Rodziną. To super miły pies, a Magda była pierwszym dobrym człowiekiem od dawna, który pojawił się na dłużej w jego życiu. 

Państwo muszą spokojnie przeżyć pierwsze 2-3 dni, ale jeśli poświęcą mu swój czas i uwagę, szybko pokocha ich całym sercem. Będzie dobrze, zobaczycie:)

Też tak myślę.Jeżeli nowi opiekunowie dadzą Amberkowi wiele ciepła to będzie dobrze.Tu zależy dużo od nowych właścicieli aby pies szybko zapomniał poprzedni dom.Nieraz psy na DT przebywają długo,znajdują domy i w tych nowych domach bardzo dobrze się odnajdują.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, agat21 napisał:

Dziś o 20.00 akcja przeprowadzka! :D Amberek spakowany czeka! To znaczy, nie wie, że czeka, ale na pewno coś czuje. Oby jak najłagodniej to przeżył..

zdziwienie.gif.c737939836f07e2d8cc32990a2da07da.gif Ale tempo!

Już pewnie w nowym domu. Oby szybko przyzwyczaił się do zmiany i żeby bardzo nie tęsknił. Na początku na pewno będzie.

Link to comment
Share on other sites

Tak, Amberek już od jakiegoś czasu w domu :) Podróż zniósł dzielnie, trochę popiskiwał. W domu jest grzeczny - jak to określił p. Hubert - chociaż też zdarza mu się piszczeć i patrzeć na drzwi. No tęskni i nic nie poradzimy :( Ale smaczki z ręki zjada chętnie. Poradziłam, żeby dali mu jakiś mały posiłek, żeby dobrze od razu skojarzył to miejsce (a wiadomo, że jedzenie jest główną pasją Amberka ;) i żeby pozwolili mu dziś spać tam, gdzie sobie wybierze. Jeśli będzie chciał spać blisko państwa, to żeby mu nie bronili. I jeśli przychodzi po głaski, to też nie szczędzić. Niech czuje ich wsparcie. Uprzedziłam, że noc może być niełatwa, że może piszczeć. 

No żal mi go jednak. Znowu musi zmieniać życie. Ale jest tak mądry i bystry, że szybko się zorientuje, że to DOM.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Będziesz w kontakcie z p. Hubertem przynajmniej na początku? Ciekawi nas jak Amber będzie się aklimatyzował w nowym dla siebie miejscu. On biedak nie rozumie co się stało. Też mi go żal no ale co poradzić. Może to dobrze, że zamieszkał w innej dzielnicy, może łatwiej zniesie rozstanie z p. Magdą

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, KrystynaS napisał:

Będziesz w kontakcie z p. Hubertem przynajmniej na początku? Ciekawi nas jak Amber będzie się aklimatyzował w nowym dla siebie miejscu. On biedak nie rozumie co się stało. Też mi go żal no ale co poradzić. Może to dobrze, że zamieszkał w innej dzielnicy, może łatwiej zniesie rozstanie z p. Magdą

Oczywiście, że będę w kontakcie. :) I będę zdawać relacje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...