Jump to content
Dogomania

Zrezygnowany chudziutki Amberek z zamojskiego schronu. Ma dom w Warszawie :)))))))))


agat21

Recommended Posts

22 minuty temu, Alaskan malamutte napisał:

Agatko, Amberkowi trzeba zrobić podstawowe badania krwi, biochemię i panel tarczycowy.  

Może jednak spróbować ten szampon Hexaderm?

To chyba każdy gabinet jest w stanie zrobić, prawda? W końcu chodzi o pobranie krwi, a reszta to sprawa labolatorium przecie. Ile to może kosztować? Chciałabym przelać p. Magdzie kasę, żeby nie musiała ze swoich zakładać.

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, agat21 napisał:

To chyba każdy gabinet jest w stanie zrobić, prawda? W końcu chodzi o pobranie krwi, a reszta to sprawa labolatorium przecie. Ile to może kosztować? Chciałabym przelać p. Magdzie kasę, żeby nie musiała ze swoich zakładać.

Tak, każdy gabinet, wysyłają do laboratorium. Tylko od razu trzeba powiedzieć, jakie badania chcemy. Myślę, że wszystko razem 150 - 200 zł  max, to zależy czy policzą pobranie krwi, czyli tzw wizyta. 

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Alaskan malamutte napisał:

Tak, każdy gabinet, wysyłają do laboratorium. Tylko od razu trzeba powiedzieć, jakie badania chcemy. Myślę, że wszystko razem 150 - 200 zł  max, to zależy czy policzą pobranie krwi, czyli tzw wizyta. 

Dzięki Ci bardzo, zaraz do p. Magdy napiszę. I przeleję jej 200 zł.

Link to comment
Share on other sites

Karma insektowa jest dobra, ale nie może być podawana ciągle, muszą być przerwy. I wydaje mi się, że jest za wcześnie na efekt. Może to też nie pokarmowa alergia, a np. uczula jakiś płyn (np. do podłóg), plastik, kurz itp. Mam nadzieję, że weterynarz doradzi i szybko będzie znana diagnoza.

agat21, ściskam wciąż za Twojego piesiolka <3 oby szybko wrócił do formy.

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, Tyśka) napisał:

Karma insektowa jest dobra, ale nie może być podawana ciągle, muszą być przerwy. I wydaje mi się, że jest za wcześnie na efekt. Może to też nie pokarmowa alergia, a np. uczula jakiś płyn (np. do podłóg), plastik, kurz itp. Mam nadzieję, że weterynarz doradzi i szybko będzie znana diagnoza.

agat21, ściskam wciąż za Twojego piesiolka <3 oby szybko wrócił do formy.

Dzięki Tysiu, też mam nadzieję, że szybko wrócimy do normy.

A u Amberka wkrótce się dowiemy jakie przyczyny drapania.

Link to comment
Share on other sites

Podałam więcej przykładów niż płyn. ;) Od razu do głowy przychodzi mi Miła,  ma alergię na roztocza, drób, łososia... nie jest powiedziane,  że jest jeden alergen.

Tak czy tak, mocno trzymam kciuki za Amberka. Z autopsji wiem jak uciążliwe bywają objawy alergii. Oby ustąpiła!

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Anula napisał:

Ja mam w domu jeszcze 2 saszetki Hexodermu mogę wysłać tylko czy to warto?Przesyłka będzie się równać przynajmniej jednej sztuce.W Lecznicach mają Hexoderm. Stosowałam go z przepisu weta u mojego psiaka jest naprawdę pomocny.

Anulko, mam dokładnie takie same doświadczenia!! Kazan, który miał łyse placki, drapał się, po Hexodermie jak ręką odjął! Bardzo polecała ten szampon dr Pomorska. Suczka AST mojej przyjaciółki miała kłopoty skórne. Po Hexodermie wszystko wróciło do normy. 

Polecałam Amberkowi ten szampon.....

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, Alaskan malamutte napisał:

Anulko, mam dokładnie takie same doświadczenia!! Kazan, który miał łyse placki, drapał się, po Hexodermie jak ręką odjął! Bardzo polecała ten szampon dr Pomorska. Suczka AST mojej przyjaciółki miała kłopoty skórne. Po Hexodermie wszystko wróciło do normy. 

Polecałam Amberkowi ten szampon.....

Mój psiak z mojej winy dostał uczulenia prawdopodobnie na szampon,który kupiłam w sklepie dla psów z długą sierścią.Przypuszczam,że źle go zmyłam i pozostał na skórze za uszami ale po dwóch kąpaniach w Hexodermie jak ręką odjął,skóra wróciła do normy.Wet też powiedział,że to może być wina szamponu i złego spłukania.Od jakiegoś czasu myję mojego psiaka tylko w szamponie dla niemowląt o neutralnym ph i jest super.Szampon nie podrażnia oczów,nie szczypie w oczy a więc mordka jest też fajnie umyta.

Link to comment
Share on other sites

Agat jeśli będą robione badania to dobrze by było zrobić morfologię z rozmazem. U alergików prawie zawsze są podwyższone eozynofile a często i bazofile (jedne z leukocytów). 200 zł powinno wystarczyć choć kto wie jak w Warszawie.

A Państwo DT chyba polubili spacery z psem, tak iść gdzieś przed siebie w sześć łap na jednej smyczy.

Powrotu do zdrowia i sprawności dla Figaro i siły dla Ciebie agat. Bardzo tego życzę

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, agat21 napisał:

. Ja na razie jestem uziemiona przy moim psie. Do 4 rano nie spałam, bo i on nie mógł spać. Chyba mimo leków bardzo go boli :( Nie potrafi sobie poradzić z gipsem, z chodzeniem. Nie wiem czy znowu nie czeka mnie wizyty w lecznicy, bo nie może się wysiusiać, a powininien już :(( 

 

Boże :( biedny piesek :( mam nadzieje, że jednak się wysiusiał... dawaj znac co u Was. Śle dobre myśli, bo i nic więcej nie moge :(

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, agat21 napisał:

To chyba każdy gabinet jest w stanie zrobić, prawda? W końcu chodzi o pobranie krwi, a reszta to sprawa labolatorium przecie. Ile to może kosztować? Chciałabym przelać p. Magdzie kasę, żeby nie musiała ze swoich zakładać.

Agat, jak koszt będzie duży, możesz jakieś badanie wziąć na ZEA .

Zdrowia dla Twojego piesia!

Zdrówka życzę też wszystkim chorym psiakom, o których tutaj napisano.

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, agat21 napisał:

Wysiusiał się!!!!! Sześć razy!! Udało mu się zadrzeć łapkę w gipsie! Mój kochany walczak! ❤

Dziękuję Wam bardzo za dobre słowa i ciepłe myśli - to na pewno pomogło :D 

Hurra :)) super. Sik psiaka - bezcenny :))) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, agat21 napisał:

Wysiusiał się!!!!! Sześć razy!! Udało mu się zadrzeć łapkę w gipsie! Mój kochany walczak! ❤

Dziękuję Wam bardzo za dobre słowa i ciepłe myśli - to na pewno pomogło :D 

Gratuluje:) Ja tez dzisiaj prawie płakałam z radości, jak Barsiczka po wyjęciu cewnika zrobiła pierwsze siusiu. Teraz wychodzimy co 2 godziny, żeby pęcherz cały czas był pusty.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minut temu, KrystynaS napisał:

Oczywiście! A swoja drogą agat czy myślałaś kiedyś, że tak się ucieszysz jak pies nasika 976214020_emotka-mech2.gif.afb306895d882191bb62345032e0ee13.gif

Nigdy! :D Właśnie z TZem się zaśmiewaliśmy, że nigdy nie przypuszczaliśmy, że sikanie psa da nam tyle szczęścia! :D 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minut temu, Ewa Marta napisał:

Gratuluje:) Ja tez dzisiaj prawie płakałam z radości, jak Barsiczka po wyjęciu cewnika zrobiła pierwsze siusiu. Teraz wychodzimy co 2 godziny, żeby pęcherz cały czas był pusty.

Gratuluję Ewa, Tobie i Barsiczce! Jak ja dziś dokładnie wiem, co czujecie :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...