Jump to content
Dogomania

Zrezygnowany chudziutki Amberek z zamojskiego schronu. Ma dom w Warszawie :)))))))))


agat21

Recommended Posts

26 minut temu, konfirm31 napisał:

Chętnie coś wpłacę, ale dopiero po 10 stycznia, bo teraz jestem mocno pod kreską :(

Serdeczne dzięki, ale na razie Amberek jest dość zamożny dzięki wielkiej hojności dogomaniaków, mam nadzieję, że jakichś dużych niespodziewanych kosztów nie będzie, i że spokojnie finansowo damy radę. Wychodź spod kreski :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minut temu, agat21 napisał:

Jestem po rozmowie z panią Magdą, która zdecydowała się dać dom tymczasowy Amberkowi. Mieszka na tym samym osiedlu, parę bloków od p. Niny. Mieszka tylko z partnerem, dzieci nie ma, zwierząt nie ma. Miała w swoim życiu już kilka psów, więc nie będzie to jej pierwszy zwierzak. Sporo pracuje teraz w domu, więc zajmie się Amberkiem. Rozmawiałam z nią o możliwych instynktach ucieczkowych Amberka, uczuliłam na szczególne pilnowanie. Chcę do niej podjechać po pracy i po drodze kupić wyprawkę dla Amberka, bo ona nic nie ma. Karma z hotelu i smycz przyjadą w piątek, teraz Amberek ma taką moja starą smycz, niespecjalnie wygodną, więc zakupię drugą, kupię też trochę karmy, żeby do piątku miał co jeść, myślę o jakiejś energetycznej, bo jest mocno wychudzony. Podjadę do najbliższego sklepu zoologicznego, zobaczę co tam będą mieli. No i chyba posłanko by mu się zdało, choćby najprostsze. I oczywiście adresatka. I przekażę szelki od Alaskan. Będzie miał więc i obrożę i szelki. Niestety muszę prosić o pokrycie kosztów paliwa ze skarbonki Amberka, wczoraj zrobiłam znowu ponad 100 km i dzisiaj szykuje mi się ze 40 km oraz w piątek wyprawa na Żoliborz i do Wilanowa znowu. Sorry, ale ta przyszłotygodniowa operacja mojego psa zmusza mnie do oszczędzania :(

Nie kupuj karmy energetycznej..., za "bogata" nie jest wskazana po tak długiej głodówce, byle jakim jedzeniu, Może mieć problemy żołądkowe..., po takiej karmie wzrasta aktywność psa a chyba nikt nie chce mieć dodatkowych problemów ,)

Link to comment
Share on other sites

31 minut temu, agat21 napisał:

Jestem po rozmowie z panią Magdą, która zdecydowała się dać dom tymczasowy Amberkowi. Mieszka na tym samym osiedlu, parę bloków od p. Niny. Mieszka tylko z partnerem, dzieci nie ma, zwierząt nie ma. Miała w swoim życiu już kilka psów, więc nie będzie to jej pierwszy zwierzak. Sporo pracuje teraz w domu, więc zajmie się Amberkiem. Rozmawiałam z nią o możliwych instynktach ucieczkowych Amberka, uczuliłam na szczególne pilnowanie. Chcę do niej podjechać po pracy i po drodze kupić wyprawkę dla Amberka, bo ona nic nie ma. Karma z hotelu i smycz przyjadą w piątek, teraz Amberek ma taką moja starą smycz, niespecjalnie wygodną, więc zakupię drugą, kupię też trochę karmy, żeby do piątku miał co jeść, myślę o jakiejś energetycznej, bo jest mocno wychudzony. Podjadę do najbliższego sklepu zoologicznego, zobaczę co tam będą mieli. No i chyba posłanko by mu się zdało, choćby najprostsze. I oczywiście adresatka. I przekażę szelki od Alaskan. Będzie miał więc i obrożę i szelki. Niestety muszę prosić o pokrycie kosztów paliwa ze skarbonki Amberka, wczoraj zrobiłam znowu ponad 100 km i dzisiaj szykuje mi się ze 40 km oraz w piątek wyprawa na Żoliborz i do Wilanowa znowu. Sorry, ale ta przyszłotygodniowa operacja mojego psa zmusza mnie do oszczędzania :(

Agat, te szelki ode mnie, to są szelki typowo samochodowe, do zabezpieczania psa podczas jazdy. Trzeba kupić Amberkowi szelki typu guard. Co do legowiska, mam prawie nieużywane,  z którego mój malamut po prostu wyrósł. Mogę państwu przesłać kurierem po Nowym roku.Aby nie generować kosztów to narazie niech mu zrobią posłanko z kołderki, koca. Ja legowisko wyślę najszybciej jak będę mogła. Jeśli przyjmiesz moją propozycję, to poproszę adres do państwa na PW. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, agat21 napisał:

Mój piesek ma w piątek w przyszłym tygodniu operację pierwszej łapki z zerwanym więzadłem. Będzie to operacja taką nowszą metodą, bez wsadzania zastępczych więzadeł krzyżowych, z usunięciem części kości, bo musi dać pewny i szybszy efekt, ponieważ w drugiej łapie też są zerwane. Jest bardzo kosztowna, ale ponoć skuteczna i daje psu dużo szybciej możliwość normalnego używania łapy. Wtedy trzeba zająć się drugą łapą. Miałam dziś go umawiać na badania przedoperacyjne, ale nic nie załatwiłam, Amberek odsunął wszystko. Może jutro mi się uda. Musi mi się udać. Dzięki za zainteresowanie.

Można prosić o namiar na lecznice i weta? 

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Alaskan malamutte napisał:

Agat, te szelki ode mnie, to są szelki typowo samochodowe, do zabezpieczania psa podczas jazdy. Trzeba kupić Amberkowi szelki typu guard. Co do legowiska, mam prawie nieużywane,  z którego mój malamut po prostu wyrósł. Mogę państwu przesłać kurierem po Nowym roku.Aby nie generować kosztów to narazie niech mu zrobią posłanko z kołderki, koca. Ja legowisko wyślę najszybciej jak będę mogła. Jeśli przyjmiesz moją propozycję, to poproszę adres do państwa na PW. 

 

Ja mogę do czasu przyjścia Twojego posłanka pożyczyć jedno od moich suniek. Mają ich kilka, więc parę dni wytrzymają bez jednego. Mogę podrzucić dzisiaj. 

poslanko.jpg.b17c7f229bb5e45761bdf44604281be0.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, agat21 napisał:

OK, czyli karmę raczej dla wrażliwców mu kupię, o adres szczegółowy panią Magdę poproszę do wysyłki legowiska i miseczek. Ewa Marta, piszę smsa :)

może po tych wszystkich przejściach karmę "Calm" mu kupić?

4 minuty temu, Tyśka) napisał:

O matko, ile się dzieje!! Dogomaniaczki, jesteście wielkie :) Mocno zaciskam kciuki, aby to była ostatnia tymczasowa przystan i jedyny zwrot akcji to znalezienie DS.

 

Agat21, myślami jestem z Tobą i Figaro :) :*

Ja również myślami z Tobą, trzymam kciuki za Figaro :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, agat21 napisał:

OK, czyli karmę raczej dla wrażliwców mu kupię, o adres szczegółowy panią Magdę poproszę do wysyłki legowiska i miseczek. Ewa Marta, piszę smsa :)

Agata a nie masz możliwości wstąpienia do Lecznicy i zakupienia tam np.takiej karmy albo podobnej:

https://www.bitiba.pl/shop/karma_dla_psa/sucha_karma_dla_psa/royal_canin_vet_diet/alergie_i_choroby_przewodu_pokarmowego/374871

Jest to karma weterynaryjna bardzo dobrze przyswajalna i nie powodująca biegunek.

Do legowiska by się przydał kocyk aby nie brudzić legowiska niepotrzebnie.

Link to comment
Share on other sites

20 minut temu, agat21 napisał:

OK, czyli karmę raczej dla wrażliwców mu kupię, o adres szczegółowy panią Magdę poproszę do wysyłki legowiska i miseczek. Ewa Marta, piszę smsa :)

Posłanko spakowane, dorzuciłam podusię i kocyk, żeby mógł sobie wymościć jak chce i jakieś smaczki. Te w pudełku są świetne na spacer, żeby Państwo uczyli go podchodzenia.

  • Like 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Uwaga, będzie zgrzyt.

Ja bardzo przepraszam Iwonę. Do głowy mi nie przyszło, że będzie do Niej wydzwaniał ktoś niejako postronny, w całkiem innych sprawach. Chciałam Agat jakoś uspokoić, powinnam była PW wysłać do Agat, nie pisać na wątku.

Link to comment
Share on other sites

Wszystko przekazane, Ewa Marta - pięknie dziękuję za legowisko, smaczki i zabawki dla Amberka :) Kocyk dostał też od p. Niny. To na nim leżał u niej, więc może już jakoś mu się miło skojarzy.Dzisiaj tak już jakoś fajniej wyglądał. Wciąż zmęczony i głównie śpi, ale jak spojrzy, to wzrok taki bardziej kontaktowy. Bez problemu poszedł do nowego domu, grzeczniutko i cichutko. Po drodze spotkane psy ignorował.

Spójrzcie jak się już w posłanku od Ewy Marty umościł :)Brak opisu.

Sorry, ale podjechałam do najbliższego sklepu, jaki miałam na trasie praca - Wilanów. Kupiłam suchego Britta dla wrażliwców i 3 puszki animody. I smycz. Adresatka nie była możliwa, bo dziś nie grawerują :( Muszę gdzieś koło siebie znaleźć punkt z adresatkami. Pani Magda szelki sama zakupi, bo też trzeba je zmierzyć. Wydałam 69,90 zł. Paragon wstawię chwilę później.

Bardzo dziękuję za pomoc Ewie Marcie raz jeszcze, sorry teraz zmykam, bo jeszcze mam trochę roboty.

  • Like 8
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...