Jump to content
Dogomania

Zrezygnowany chudziutki Amberek z zamojskiego schronu. Ma dom w Warszawie :)))))))))


agat21

Recommended Posts

Dzięki wielkie!! Właśnie też przed chwilą dostałam wiadomość od pani Niny, że jej sąsiadka z osiedla, która oferowała dt podtrzymuje decyzję! Jutro ma do mnie dzwonić. Jest tylko z mężem, żadnych innych zwierząt, Amberek miałby spokój. Tak więc jeśli jutrzejsza rozmowa wypadnie pomyślnie, to dla dobra Amberka, żeby go nie męczyć kolejną podróżą (bardzo źle dziś znosił jazdę, rzucał się po kanapie z tyłu samochodu), dałabym ludziom szansę. Jeśli coś mnie zaniepokoi, to będę się umawiać z Anią Wiosną.

  • Like 9
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, agat21 napisał:

Dzięki wielkie!! Właśnie też przed chwilą dostałam wiadomość od pani Niny, że jej sąsiadka z osiedla, która oferowała dt podtrzymuje decyzję! Jutro ma do mnie dzwonić. Jest tylko z mężem, żadnych innych zwierząt, Amberek miałby spokój. Tak więc jeśli jutrzejsza rozmowa wypadnie pomyślnie, to dla dobra Amberka, żeby go nie męczyć kolejną podróżą (bardzo źle dziś znosił jazdę, rzucał się po kanapie z tyłu samochodu), dałabym ludziom szansę. Jeśli coś mnie zaniepokoi, to będę się umawiać z Anią Wiosną.

A Amber ma szelki?Pamiętajmy o tym,że to jest miasto i musi wychodzić na spacery,przynajmniej na razie szelki,obroża adresówka nawet zwykła od kluczy i dwie smycze.To jest bardzo ważne.

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Anula napisał:

A Amber ma szelki?Pamiętajmy o tym,że to jest miasto i musi wychodzić na spacery,przynajmniej na razie szelki,obroża adresówka nawet zwykła od kluczy i dwie smycze.To jest bardzo ważne.

Szelki są u mnie w samochodzie, przekażę je w razie czego ludziom z dt.

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, agat21 napisał:

Dziękuję również za wszystkie telefony i słowa wsparcia, byłam już naprawdę załamana. Tak bym chciała, żeby ten nieszczęsny psiak znalazł wreszcie dobrą przystań.

Oj, ja też bym chciała. Amberek musi znaleźć najlepszy dom na świecie. Agatko, a jak Twój piesek? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Gabi79 napisał:

Oj, ja też bym chciała. Amberek musi znaleźć najlepszy dom na świecie. Agatko, a jak Twój piesek? 

Mój piesek ma w piątek w przyszłym tygodniu operację pierwszej łapki z zerwanym więzadłem. Będzie to operacja taką nowszą metodą, bez wsadzania zastępczych więzadeł krzyżowych, z usunięciem części kości, bo musi dać pewny i szybszy efekt, ponieważ w drugiej łapie też są zerwane. Jest bardzo kosztowna, ale ponoć skuteczna i daje psu dużo szybciej możliwość normalnego używania łapy. Wtedy trzeba zająć się drugą łapą. Miałam dziś go umawiać na badania przedoperacyjne, ale nic nie załatwiłam, Amberek odsunął wszystko. Może jutro mi się uda. Musi mi się udać. Dzięki za zainteresowanie.

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, KrystynaS napisał:

Agat wielkie podziękowania dla Ciebie, rzucasz wszystko i pędzisz do Amberka. A przecież jest praca, dom, własny chory pies i własne siły, których pewnie nie masz. Nie wiem co powiedzieć... DZIĘKUJĘ.

Co z Twoim psem (nie pamiętam jego imienia)?

Dzięki Krystyno! O moim Figarze właśnie parę słów w poście powyżej :) Dzięki.

Link to comment
Share on other sites

22 minuty temu, agat21 napisał:

Tak bym chciała, żeby ten nieszczęsny psiak znalazł wreszcie dobrą przystań.

Znajdzie, od teraz będzie już tylko dobrze - skoro przetrwał tyle dni "na gigancie"i wyszedł z tego bez szwanku, do tego trafił na dobrych ludzi to znaczy że wielki z niego farciarz i w końcu jego życie się odmieni. 

Tak się cieszę że się chłopak znalazł.

Oczywiście trzymam kciuki za Figaro, też będzie dobrze :-)  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, agat21 napisał:

Mój piesek ma w piątek w przyszłym tygodniu operację pierwszej łapki z zerwanym więzadłem. Będzie to operacja taką nowszą metodą, bez wsadzania zastępczych więzadeł krzyżowych, z usunięciem części kości, bo musi dać pewny i szybszy efekt, ponieważ w drugiej łapie też są zerwane. Jest bardzo kosztowna, ale ponoć skuteczna i daje psu dużo szybciej możliwość normalnego używania łapy. Wtedy trzeba zająć się drugą łapą. Miałam dziś go umawiać na badania przedoperacyjne, ale nic nie załatwiłam, Amberek odsunął wszystko. Może jutro mi się uda. Musi mi się udać. Dzięki za zainteresowanie.

A mnie się pochrzaniło, że operacja dzisiaj. Trzymam kciuki za obie operacje. 

Link to comment
Share on other sites

Żeby ten biedny pies wreszcie znalazł tymczasową przystań, gdzie mógłby spokojnie czekać na własny, stały dom. Świetnie, że są dwa DT, znajoma P.Niny jest na miejscu, oby sobie dała radę z opieką nad Amberkiem. WiosnaA, osoba na którą można liczyć w trudnych sytuacjach. Żeby tylko nie wywinął czegoś w Sylwestra, psy wtedy wariują ze strachu. Agat wszystko się ułoży pomimo tych zawirowań.

Jaki zadowolony na tej kanapie, za tym tęsknił, tego szukał.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Anula napisał:

I mówi się,że nie ma cudów a jednak są.W tak krótkim czasie znaleźć lokum to naprawdę cud.

I to jeszcze TAKIE LOKUM  :)

Ania kochana dzięki  :)

EDIT

Post o DT od Ani przeczytałam na poprzedniej stronie i od razu uradowana odpowiedziałam, nie wiedząc o ustaleniach z DT tam na miejscu :)

Link to comment
Share on other sites

Ło matko  ile tu się dobrego dzieje. Wiosenka jak zwykle kochana i ratuje w największych opresjach.

Z drugiej strony dobrze, że Amber nie będzie musiał, przynajmniej teraz , być wieziony kawał drogi. On naprawdę jest umęczony i potrzebuje zregenerować siły.

W razie potrzeby dołożę grosik.

Link to comment
Share on other sites

Tak myślę - Amber podczas ostatniej jazdy autem był niespokojny; jeśli w domu u Pani Niny poczuł się bezpiecznie, to może byłoby dobrze, jakby Pani Nina też razem z Agat21 przeprowadziła go do nowego DT. I chyba warto w tym nowym DT zostawić cokolwiek z zapachem domu Pani Niny.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Nesiowata napisał:

Farciarzu - pilnuj teraz ciepłej  miejscówki wszystkimi  łapami i nie myśl  o jakichkolwiek wycieczkach.  Miej na uwadze  nasze nerwy i własne zdrowie. Już dość nazwiedzałeś.

Lepiej ująć tego się nie dało! :) Żeby jeszcze tylko dotarło to do tej pokiereszowanej łepetynki i już będzie wszystko dobrze :)

Link to comment
Share on other sites

Jestem po rozmowie z panią Magdą, która zdecydowała się dać dom tymczasowy Amberkowi. Mieszka na tym samym osiedlu, parę bloków od p. Niny. Mieszka tylko z partnerem, dzieci nie ma, zwierząt nie ma. Miała w swoim życiu już kilka psów, więc nie będzie to jej pierwszy zwierzak. Sporo pracuje teraz w domu, więc zajmie się Amberkiem. Rozmawiałam z nią o możliwych instynktach ucieczkowych Amberka, uczuliłam na szczególne pilnowanie. Chcę do niej podjechać po pracy i po drodze kupić wyprawkę dla Amberka, bo ona nic nie ma. Karma z hotelu i smycz przyjadą w piątek, teraz Amberek ma taką moja starą smycz, niespecjalnie wygodną, więc zakupię drugą, kupię też trochę karmy, żeby do piątku miał co jeść, myślę o jakiejś energetycznej, bo jest mocno wychudzony. Podjadę do najbliższego sklepu zoologicznego, zobaczę co tam będą mieli. No i chyba posłanko by mu się zdało, choćby najprostsze. I oczywiście adresatka. I przekażę szelki od Alaskan. Będzie miał więc i obrożę i szelki. Niestety muszę prosić o pokrycie kosztów paliwa ze skarbonki Amberka, wczoraj zrobiłam znowu ponad 100 km i dzisiaj szykuje mi się ze 40 km oraz w piątek wyprawa na Żoliborz i do Wilanowa znowu. Sorry, ale ta przyszłotygodniowa operacja mojego psa zmusza mnie do oszczędzania :(

  • Like 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...