Jump to content
Dogomania

Zrezygnowany chudziutki Amberek z zamojskiego schronu. Ma dom w Warszawie :)))))))))


agat21

Recommended Posts

Obawiam się, że nie będziecie mieć szczęścia bezpośrednio trafić na Amberka . Ktoś z mieszkańców z czasem go wypatrzy, może będzie przychodził na jedzenie i dopiero wtedy uda się go złapać.

Dlatego Wasze zaangażowanie w rozgłaszanie informacji jest teraz najważniejsze.

Link to comment
Share on other sites

54 minuty temu, Anula napisał:

Jeszcze mam prośbę aby edytować ogłoszenie i wstawić 8 zdjęć bo są 3,niektóre są bardzo fajne wyraźne(str.3;4;5;6).Chodzi o to aby jak najszerzej przedstawić psa,jego wygląd.

Zrobie to wieczorem jak bede miec dostep do komputera

Link to comment
Share on other sites

Rozwiesiłam plakaty w sklepach spożywczych i na tablicach, rozmawiałam z mieszkańcami, w:

Waleriany, Puszcza Mariańska, Długokąty, Radziwiłów, Budy Zaklasztorne, Franciszków, Mrozy ul. Akacjowa. 

W Mrozach biegał piesek podobny  do Amberka, już myślałam, że to on. Zwabiłam go, ale niestety to nie on. Tam biegają po ulicy dwa pieski podobne do Amberka. Jeden na pewno bezdomny.  Tam jest wiele domów wakacyjnych i pies ma się gdzie wyżywić w śmietnikach. Z powodu nagrody mieszkańcy są zainteresowani. 

  • Like 3
  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

56 minut temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Rozwiesiłam plakaty w sklepach spożywczych i na tablicach, rozmawiałam z mieszkańcami, w:

Waleriany, Puszcza Mariańska, Długokąty, Radziwiłów, Budy Zaklasztorne, Franciszków, Mrozy ul. Akacjowa. 

W Mrozach biegał piesek podobny  do Amberka, już myślałam, że to on. Zwabiłam go, ale niestety to nie on. Tam biegają po ulicy dwa pieski podobne do Amberka. Jeden na pewno bezdomny.  Tam jest wiele domów wakacyjnych i pies ma się gdzie wyżywić w śmietnikach. Z powodu nagrody mieszkańcy są zainteresowani. 

Mika,bardzo dziękuję za pomoc.Może po oplakatowaniu ludzie będą więcej zwracać uwagę na wałęsające się psy.Na pewno jeżeli ktoś znajdzie Amberka dostanie obiecaną nagrodę.Oby tylko obietnica zadziałała i był widziany Amber.Jak dla mnie to dziwne,że jest niewidoczny bo przecież jak jeszcze żyje to głód go skłoni do podchodzenia do domów do ludzi.Bardzo wątpię aby ukrywał się w lesie i tam szukał pożywienia bo był przyzwyczajony do podania mu.

Link to comment
Share on other sites

Niekoniecznie, tam jest wiele domów wakacyjno-weekendowych całorocznych. Moja koleżanka ma dom w tej okolicy. Psy, lisy i inne zwierzęta dostają od tych ludzi pożywienie na posesji  lub ludzie zostawiają je w śmietnikach ogólnodostępnych. Dlatego dzikie zwierzę (w tym pies) może dobrze egzystować nie socjalizując się z człowiekiem. Może nagroda skłoni stałych mieszkańców do zwrócenia uwagi na rudego pieska. Z drugiej strony Lika od Wiosny była szukana 4 miesiące i teraz nie chce opuszczać domku, tak samo Grześ, który zwiał mi pierwszego dnia z hoteliku i dzięki Olenie się znalazł. Nie mówiąc już o tym, że mój własny Leoś uciekał z posesji mimo podmurówki i nowych paneli z siatki z Leroy Marlin. Dopiero kamerka przy obroży pokazała, że 36 km pies może przejść po siatce 170 cm wysokości. Powinnyśmy wspierać Agat21 i jej hotelik i mieć nadzieję, że Amberek się znajdzie. 

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ja z TZem staraliśmy się wjeżdżać bardziej wgłąb puszczy, ale nie do wszystkich miejscowości się dało. Do niektórych - zapewne tych już letniskowych - prowadzą już leśne drogi i moim niskopodwoziowym samochodem bałam się tam wjeżdżać. Widzę, że w niektórych miejscach byliśmy i my i Zagrodowy, ale chyba na szczęście w innych miejscach rozwieszaliśmy plakaty. Wyjeżdżając ze Skierniewic rozwiesiliśmy plakaty na obrzeżach miasta od strony Miedniewic, w Pamiętnej, w Samicach, Budach Grabskich, Bartnikach, Grabinie Radziwiłłowskiej, Małych Łąkach, Budach Zaklasztornych, Radziwiłłowie, Puszczy Mariańskiej, Olszance, Woli Polskiej, Nowej Hucie. Plakaty zawisły na przystankach autobusowych, przy sklepach, aptekach, przy kościele, cmentarzach, w centrach wsi, gdzie są specjalne okrąglaki na ogłoszenia, na parkingu leśnym i przy jednej dość uczęszczanej kapliczce sądząc po ozdobach.

W drodze powrotnej dostałam info od Agi, że dzwonił do niej jakiś pan, który co prawda psa żadnego nie widział, ale szukał żony, a "pani z białego samochodu", co mu dała ten numer telefonu obiecała, że mu żonę załatwi! ;) Także i taki akcent matrymonialny się pojawił.

  • Like 2
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, agat21 napisał:

 

Ze 300. To blisko Krakowa.

Ojej, to faktycznie daleko. Teraz nie dość, że myślę ciągle, co z Amberkien "włączyło" mi się myślenie o tym piesku i wszystkich innych przerażonych, głodnych, zmarzniętych i uciekających ze strachu przed człowiekiem. Świat jest zły, potworny... 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, Gabi79 napisał:

Ojej, to faktycznie daleko. Teraz nie dość, że myślę ciągle, co z Amberkien "włączyło" mi się myślenie o tym piesku i wszystkich innych przerażonych, głodnych, zmarzniętych i uciekających ze strachu przed człowiekiem. Świat jest zły, potworny... 

Niestety dużo psów widać biegających samopas. W Puszczy Mariańskiej też taki jeden kudłaczek do mnie podszedł jak wieszałam ogłoszenie. Dałam mu smaczka, którego miałam na wypadek spotkania Amberka. Nie był jakoś specjalnie głodny, ale wyglądał na dość zaniedbanego. Nigdy nie wiem czy to psiak bezdomny czy niby ma "dom", ale dom specjalnie o niego nie dba :(

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, agat21 napisał:

 

W drodze powrotnej dostałam info od Agi, że dzwonił do niej jakiś pan, który co prawda psa żadnego nie widział, ale szukał żony, a "pani z białego samochodu", co mu dała ten numer telefonu obiecała, że mu żonę załatwi! ;) Także i taki akcent matrymonialny się pojawił.

hahaha :D a która to z białego samochodu? Ty czy ZZP ? dobrze pozostawić po sobie pozytywny odbiór w otoczeniu więc brawo za dobry chwyt ;)

Super dziewczyny, oby teraz był odzew

 

ps. w Niepołomicach to na pewno inny pies...

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, agat21 napisał:

Niestety dużo psów widać biegających samopas. W Puszczy Mariańskiej też taki jeden kudłaczek do mnie podszedł jak wieszałam ogłoszenie. Dałam mu smaczka, którego miałam na wypadek spotkania Amberka. Nie był jakoś specjalnie głodny, ale wyglądał na dość zaniedbanego. Nigdy nie wiem czy to psiak bezdomny czy niby ma "dom", ale dom specjalnie o niego nie dba :(

hmmm....jak nie był głodny to pewnie okoliczny...ja też mam ten problem :( zwykle obserwuje zachowanie psa, jak podsikuje, pewnie idzie, widać że wie dokąd idzie i zna otoczenie, to zapewne lokalny.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.12.2020 o 22:03, Nadziejka napisał:

             Agatko posylam Tobie z zakonczonego 40 zlockow

 

ten biedun ze zdj tak podobny 

 o matuniu...modlimy calun czas o kasztanka 

Link to comment
Share on other sites

Cały czas podczytuje wątek Amberka, z zapartym tchem czekam na wpisy....Trzymam kciuki i wspieram ciepłymi myślami osoby zaangażowane w plakatowanie i poszukiwanie Amberka. Z całego serca Wam dziękuję...

W miarę możliwości przeglądam fb, olx o znalezionych pieskach..tyle mogę....

Wierzę, że Amberek jest cały i zdrowy.....w końcu ktoś go zauważy i da znać...

 

Link to comment
Share on other sites

54 minuty temu, Nadziejka napisał:

             Agatko posylam Tobie z zakonczonego 40 zlockow

 

ten biedun ze zdj tak podobny 

 o matuniu...modlimy calun czas o kasztanka 

Dziękuję Nadziejko bardzo, oby było można tę kasę wydać na Amberka.

Na pierwszej stronie zrobiłam taki zarys tego, co zrobione, na razie dość ogólny, będę precyzować. Dajcie znać co jeszcze pominęłam.

Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Rozwiesiłam plakaty w sklepach spożywczych i na tablicach, rozmawiałam z mieszkańcami, w:

Waleriany, Puszcza Mariańska, Długokąty, Radziwiłów, Budy Zaklasztorne, Franciszków, Mrozy ul. Akacjowa. 

W Mrozach biegał piesek podobny  do Amberka, już myślałam, że to on. Zwabiłam go, ale niestety to nie on. Tam biegają po ulicy dwa pieski podobne do Amberka. Jeden na pewno bezdomny.  Tam jest wiele domów wakacyjnych i pies ma się gdzie wyżywić w śmietnikach. Z powodu nagrody mieszkańcy są zainteresowani. 

Waleriany, Puszcza Mariańska, Długokąty, Radziwiłów, Budy Zaklasztorne, Franciszków, Mrozy 

tu powiesiłaś plakaty? czy jeszcze gdzieś? Pani z Przytuliska w Mszczonowie też chcę coś powiesić tylko przekażę jej gdzie już wiszą żeby nie dublować

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...