Jump to content
Dogomania

Zrezygnowany chudziutki Amberek z zamojskiego schronu. Ma dom w Warszawie :)))))))))


agat21

Recommended Posts

2 godziny temu, Anula napisał:

Ja też jestem myślami z osobami pomagającymi.

bakusiowa,czy sprawdzałaś w gazetach lokalnych,czy ogłoszenie ukazało się? Może na następny tydzień ponowić je.

Jeszcze nie sprawdzałam. Będzie ogłoszenie w e-wydaniu Głosu Żyrardowa i Okolicy. Płatne w wydaniu papierowym dopiero później bo gazeta wychodzi w czwartek. Trzeba mieć nadzieję, że przez weekend coś się zmieni.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, bakusiowa napisał:

Jeszcze nie sprawdzałam. Będzie ogłoszenie w e-wydaniu Głosu Żyrardowa i Okolicy. Płatne w wydaniu papierowym dopiero później bo gazeta wychodzi w czwartek. Trzeba mieć nadzieję, że przez weekend coś się zmieni.

Dzięki za odpowiedź.Bardzo proszę przypilnuj tego.

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, Poker napisał:

Cisza jak makiem zasiał. Pewnie szukający zmęczeni albo jeszcze w drodze.

Szukający mieli za zadanie przede wszystkim rozwiesić plakaty i ewentualnie popytać o psa.Mam nadzieję,że rozwieszono jak najwięcej plakatów.Musimy czekać na info.

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, Tianku napisał:

Z tego co wiem to nikt od nas dzisiaj nie byl w terenie 

Zagrodowy ma jechac jutro rano

Dziewczyna z ktora pisalam na fb obiecala wydrukowac rozwiescic dzisiaj troszkę w Mszczonowie moze tez w okolicy Mszczonowa 

Nie ma zadnego sladu po Amberku

To mnie się chyba coś pomyliło:(. Ten brak informacji martwi :(

 

Link to comment
Share on other sites

Tak, jutro rano wyruszam. Po powrocie wyszczególnię miejscowości, w których byłam. 

Kto już był z plakatami i  w jakich miejscowościach? Chyba Jo37. Joasiu możesz napisać gdzie byłaś? Może Agat21 czy Tianku wpisz te miejscowości zaczynając listę. 

Skontaktowałam się z dziewczynami z innego terenu, którym także pies uciekał i mi poradziły, że trzeba działać systemowo. Należałoby zrobić listę gminnych przechowalni, stron internetowych zwierząt znalezionych i zagubionych dla danego terenu lub gminy, a także miejscowych for oraz jeżeli na tym terenie jest hotelik lub fundacja to też umieścić a liście. Czy któraś z Was mogłaby się podjąć stworzenia takiej listy na podstawie danych z internetu? 

Potem do instytucji z listy wysłać mail i zadzwonić. Kto się podejmie? 

Ewentualnie po rozmowie pojechać. To mogą zrobić dziewczyny z okolic. Ja też mogę jechać. 

 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jo37 nie rozwieszała plakatów, pojechała sprawdzić miejsce, gdzie był widziany w nocy Amberek. 

Ja jadę jutro po plakaty do bakusiowej i przejadę drogi od zachodu i północy przy puszczy gdzie był widziany. Umówiłyśmy się z Zagrodowym, że ona z Tz oplakatują 719 od Żyrardowa, czyli południową część. 

Link to comment
Share on other sites

17 minut temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Skontaktowałam się z dziewczynami z innego terenu, którym także pies uciekał i mi poradziły, że trzeba działać systemowo. Należałoby zrobić listę gminnych przechowalni, stron internetowych zwierząt znalezionych i zagubionych dla danego terenu lub gminy, a także miejscowych for oraz jeżeli na tym terenie jest hotelik lub fundacja to też umieścić a liście. Czy któraś z Was mogłaby się podjąć stworzenia takiej listy na podstawie danych z internetu? 

Potem do instytucji z listy wysłać mail i zadzwonić. Kto się podejmie? 

Ewentualnie po rozmowie pojechać. To mogą zrobić dziewczyny z okolic. Ja też mogę jechać. 

 

to już chyba zrobiła Tianku i reszta ;) od kilku dni tym się zajmujemy

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Tak, jutro rano wyruszam. Po powrocie wyszczególnię miejscowości, w których byłam. 

Kto już był z plakatami i  w jakich miejscowościach? Chyba Jo37. Joasiu możesz napisać gdzie byłaś? Może Agat21 czy Tianku wpisz te miejscowości zaczynając listę. 

Skontaktowałam się z dziewczynami z innego terenu, którym także pies uciekał i mi poradziły, że trzeba działać systemowo. Należałoby zrobić listę gminnych przechowalni, stron internetowych zwierząt znalezionych i zagubionych dla danego terenu lub gminy, a także miejscowych for oraz jeżeli na tym terenie jest hotelik lub fundacja to też umieścić a liście. Czy któraś z Was mogłaby się podjąć stworzenia takiej listy na podstawie danych z internetu? 

Potem do instytucji z listy wysłać mail i zadzwonić. Kto się podejmie? 

Ewentualnie po rozmowie pojechać. To mogą zrobić dziewczyny z okolic. Ja też mogę jechać. 

 

Z tego co mi wiadomo to nikt nie rozwieszal plakatow ja prosilma na fb postronne osoby obiecaly zs powiesza wysylalam im maila z plakatem jedna dziewczyna z Mszczonowa ale czy dala rade cos zrobic nie wiem... 

Lista jest zrobiona kilka na poprzedniej srtonie (pisze z telefonu ciezko mi podlinkowac)

Moge tylkk napisac ze mielismy sygnal o nim w lesie na trasie Puszcza Mariańska- Waleriany z 16 grudnia ale czy to na 100 byl Amber nie wiadomo

 

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, agat21 napisał:

Jo37 nie rozwieszała plakatów, pojechała sprawdzić miejsce, gdzie był widziany w nocy Amberek. 

Ja jadę jutro po plakaty do bakusiowej i przejadę drogi od zachodu i północy przy puszczy gdzie był widziany. Umówiłyśmy się z Zagrodowym, że ona z Tz oplakatują 719 od Żyrardowa, czyli południową część. 

Agatuś....to nie jest najlepsza wiadomość, ale...w środe w okolicy Puszczy odłowiono psa bez obroży, kulejącego na jedną łapę...na pierwszy rzut oka podobnego do Ambera :( nie wiem czy te zgłoszenia o Amberku nie dotyczyły tego własnie psa...Jedynie w tym Walerianowie Pan mówił o obroży....

Pisze o tym...bo niestety trzeba poszerzyć teren poszukiwań i nie skupiac się tylko na gminie Puszcza :( sprawe komplikuje również fakt, że po Mszczonowie krąży kolejny podobny do Amberka pies, ale wiemy na pewno, że to nie Amber :(

Przykro mi....

 

Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, kiyoshi napisał:

Agatuś....to nie jest najlepsza wiadomość, ale...w środe w okolicy Puszczy odłowiono psa bez obroży, kulejącego na jedną łapę...na pierwszy rzut oka podobnego do Ambera :( nie wiem czy te zgłoszenia o Amberku nie dotyczyły tego własnie psa...Jedynie w tym Walerianowie Pan mówił o obroży....

Pisze o tym...bo niestety trzeba poszerzyć teren poszukiwań i nie skupiac się tylko na gminie Puszcza :( sprawe komplikuje również fakt, że po Mszczonowie krąży kolejny podobny do Amberka pies, ale wiemy na pewno, że to nie Amber :(

Przykro mi....

 

Dzięki za wiadomość. Tianku mi wczoraj mówiła. Ten pan ze środy mówił, że widział niebieską obrożę. Może się pomylił.. Ok, to może ja pojadę w jakieś inne miejsce. Zerknę na mapę i pomyślę. 

Link to comment
Share on other sites

Nie pisałam wczoraj, bo nie miałam żadnych dobrych wieści, a liczyłam że dziś stanie się cud i Amber się odnajdzie.

Moja koleżanka zrobiła wczoraj ok. 180 km jadąc najpierw jak to określiła " górą" przez Belchów a wracając do Głowna "dołem" robiąc koło wokół Puszczy Mariańskiej. Rozwiesiła 9 plakatów w  Witkitkach, Wręczy i Korabiewicach (mogłam przekręcić nazwę).  Objeżdzała głównie boczne i polne drogi, licząc że trafi na Amberka ,ale ani śladu.

Przejeżdzając przez wsie rozmawiała z ludźmi, pokazywała zdjęcia ale też nic. Nie ma doświadczenia w takich poszukiwaniach, ale jest bardzo kontaktowa, - przepytała kilkadziesiąt osób - i dlatego bardzo mnie martwi że nikt nie widział Amberka. Zazwyczaj jestem optymistką, myślę pozytywnie ale po wczorajszej rozmowie z moją przyjaciółką poczułam niepokój, ona też była zmartwiona, mówiła że to nieprzyjazne okolice dla błąkających się psów, poza tym jeśli wygłodzony, wyziębiony pies nie ma schronienia to nie wróży nic dobrego.  Przykro mi że nie mam lepszych wieści.

Link to comment
Share on other sites

Kontynuując listę

17.12.2020 Jo37 -

Dwa razy przejechałam odcinek Żyrardów - Puszcza Mariańska. 

Objeździłam tereny po obu stronach drogi na wszelki wypadek.

Okolice Walerian - wjeżdżałam we wszystkie boczne drogi.

19.12.2020 Limonka80 -

Moja koleżanka zrobiła wczoraj ok. 180 km jadąc najpierw jak to określiła " górą" przez Belchów a wracając do Głowna "dołem" robiąc koło wokół Puszczy Mariańskiej. Rozwiesiła 9 plakatów w  Witkitkach, Wręczy i Korabiewicach (mogłam przekręcić nazwę). 

20.12.2020 ZPP plan -

Żyrardów - Puszcza Mariańska - Budy Zaklasztorne - Radziwiłów - Bartniki - Samice - Kamion - Pamiętna - Skierniewice

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, jankamałpa napisał:

 Ten brak informacji martwi :(

 

cały czas tu zaglądam, bezsilna i przerażona, czytam nie pisząc, żeby Wam nie zakłócać wzajemnej komunikacji.Tak mi tylko przyszło do głowy, że może on pobiegł gdzieś dalej i dlatego na tym terenie już go nie widać?Boże, żeby się szybko odnalazł! :( :(

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Tak, wiem, ale miałam w planie rozwiesić plakaty. Oczywiście mogę zmienić trasę, co proponujesz. Byłaś tam, więc poradż gdzie lepiej jechać?

 

Moim zdaniem nie zmieniaj planu tam musza byc jakies plakaty

Moze on tam gdzies jednak jest a unika ludzi i stoluje sie noca gdzies 

Moze jest sprytnym psem temperatura nie jest najgorsza nie mozna sie poddawac

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Tak, wiem, ale miałam w planie rozwiesić plakaty. Oczywiście mogę zmienić trasę, co proponujesz. Byłaś tam, więc poradż gdzie lepiej jechać?

 

Myślę, że plakaty nie przeszkodzą. Objechanie miejscowości to nie to samo. Jeśli pies widziany w lesie to Amber, to właśnie tam warto plakaty zostawić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...