Jump to content
Dogomania

Zrezygnowany chudziutki Amberek z zamojskiego schronu. Ma dom w Warszawie :)))))))))


agat21

Recommended Posts

Wiesz agat zastanowiłam się nad tym co napisałaś, dopiero teraz się zastanowiłam. Tak, Amber może żył sobie sam, unikał kontaktu z ludźmi, żył z dala od ludzi i zawiezienie go do hotelu czyli do ludzi było dla niego przerażające. Ludzie go przerażali. Jedyne o czym myślał to jak stamtąd uciec. Odpoczął trochę, zjadł i zwiał przy najbliższej okazji. To my myśleliśmy, że będzie mu dobrze w hotelu, że poczuje się szczęśliwy, bezpieczny.  Taka jedna z moich hipotez.

Link to comment
Share on other sites

  • agat21 changed the title to Zrezygnowany chudziutki Amberek z prośbą w oczach - jak miałam przejść obojętnie? Ma szansę na nowe życie, czeka na Waszą pomoc. - ZAGINAŁ! Skierniewice i okolice.

Najbliżej ma Aska7, tylko 13 km. Może zgodzi się pojechać i plakaty rozklejać. Mogłaby nawet w swojej okolicy, bo nie wiadomo dokąd on pobiegł.

Z Łowicza jest 29 km, kiedyś była Romka na dogo, może ma z nią jeszcze ktoś kontakt i Wilma i szajbuska. Może dałyby rade pojechać jednym samochodem.

Z Grodziska Mazow. jest 40 km, chyba ktoś jest na dogo.

jankamałpa ma 40 km.

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, elik napisał:

Nie cytuję, bo szkoda mi czasu na szukanie, ale pisałaś, że Twój piesio miał zerwane ścięgno. Mój Alfik rok temu, w grudniu zerwał ścięgno i operacyjnie miał wstawione sztuczne. Po okresie rehabilitacji nie ma śladu po tamtym zerwaniu. Może taki właśnie zabieg przywróci sprawność w łapce Twojemu piesiowi.

Mój miał zerwane więzadło w lutym. Leczenie było zachowawcze, bez operacji, bo mój TZ był przerażony kolejną ewentualną narkozą psa (trochę wcześniej miał operację usuwania ostrej kości kurczaka, którą znalazł w parku i która wbiła mu się w przełyk) i faktem, że po narkozie odeszła nasza kotka. Efekty były ok, ale teraz mu padła druga łapa, może ją nadmiernie obciążał.. A może to kręgosłup daje znać o sobie. Bez dobrej diagnozy nie wiadomo. 

11 godzin temu, Anula napisał:

Bardzo skuteczny przy takich schorzeniach jest Nivalin.Czy on ma to zapisane?Zastrzyki można robić samemu domięśniowo.

Na ostrym dyżurze dostał zastrzyk, ale ja w zdenerwowaniu nie spytałam :( I zalecenie zrobienia badań. Już umówiłam się do dobrego ortopedy na Ursynowie. Co prawda pierwszy wolny termin za 2 tygodnie, ale może znajdę gdzieś wcześniej. 

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Poker napisał:

Najbliżej ma Asska7, tylko 13 km. Może zgodzi się pojechać i plakaty rozklejać. Mogłaby nawet w swojej okolicy, bo nie wiadomo dokąd on pobiegł.

Z Łowicza jest 29 km, kiedyś była Romka na dogo, może ma z nią jeszcze ktoś kontakt i Wilma i szajbuska. Może dałyby rade pojechać jednym samochodem.

Z Grodziska Mazow. jest 40 km, chyba ktoś jest na dogo.

jankamałpa ma 40 km.

To gdzie mieszka Aska7 skoro ma tak blisko?

Link to comment
Share on other sites

Agat21, czy masz zamiar zorganizować grupę ludzi do plakatowania powiedzmy na weekend?  Całą sprawę przeżywają osoby które są daleko ale one przecież nie przyjadą. Chcą chociaż pomóc finansowo.  Ci co są bliżej raczej nic nie wiedzą. Trzeba powiadomić o sytuacji z psiakiem i spytać czy mogą pomóc. Bo tak myślę i się zastanawiam czy wydrukowane plakaty są komuś  i do czegoś w ogóle potrzebne? 

Link to comment
Share on other sites

Nie mam jak zorganizować grupy ludzi do plakatowania. Nie mam znajomych, którzy zostawią wszystko i pojadą 100 km w jedną stronę plakatować okolicę. Mogę co najwyżej przyjechać sama. Tak, jak przy szukaniu hotelu i organizowaniu transportu byłam sama. Prosiłam o pomoc w szukaniu hotelu, nikt się nie odezwał. Za finansową pomoc bardzo dziękuję, ale przy braku pomocy w konkretnym działaniu to na nic. Za wskazówki typu: "trzeba zrobić to i to" też dziękuję. Robię co mogę i ile mogę. Ja też mam tylko dwie ręce i moja doba ma 24 godziny, a mam dom, pracę i swoje zwierzaki. Tak to wygląda w realu. Sorry, muszę lecieć do pracy, póki ją mam. 

Link to comment
Share on other sites

kto jest z Warszawy i może pomóc? ja nie przywiązuje uwagi do tego gdzie ktoś z dogo mieszka niestety...nawet nie wiem do kogo napisać :( 

wysłałam na fb prośby o dołączenie do grupy na fb na spotted żeby prosić o pomoc ale na razie nikt nie zaakceptował mojej prośby a bez tego nic nie napiszę

Jo37 czy mogłabyś jeszcze raz pojechać w razie czego z kimś do pomocy? na prawdę potrzebne są dwie osoby z samochodem: kierowca i osoba rozwieszająca plakaty chodzi o najbliższe wioski plakat w każdej miejscowości na lokalnej tablicy ogłoszeń. To tak naprawdę pół dnia jeżdzenia ...

Kochani zaangażujmy się wszyscy nawet na odległość można wbrew pozorom dużo zrobić

PRIORYTET: 2-4 osób do plakatowania okolicy 

 

napisałam prośbę na fb o pomoc w plakatowaniu do wolontariatu w schronisku w Skierniewicach  dam znać czy coś odpiszą

 

wrzucam jeszcze raz plakat do rozsyłania:

Plakat Amber kopia.pdf 

 

 

Link to comment
Share on other sites

58 minut temu, agat21 napisał:

Nie mam jak zorganizować grupy ludzi do plakatowania. Nie mam znajomych, którzy zostawią wszystko i pojadą 100 km w jedną stronę plakatować okolicę. Mogę co najwyżej przyjechać sama. Tak, jak przy szukaniu hotelu i organizowaniu transportu byłam sama. Prosiłam o pomoc w szukaniu hotelu, nikt się nie odezwał. Za finansową pomoc bardzo dziękuję, ale przy braku pomocy w konkretnym działaniu to na nic. Za wskazówki typu: "trzeba zrobić to i to" też dziękuję. Robię co mogę i ile mogę. Ja też mam tylko dwie ręce i moja doba ma 24 godziny, a mam dom, pracę i swoje zwierzaki. Tak to wygląda w realu. Sorry, muszę lecieć do pracy, póki ją mam. 

W pełni Cię rozumiem :(((

Trzymaj się kochana. 

40 minut temu, Tianku napisał:

kto jest z Warszawy i może pomóc? ja nie przywiązuje uwagi do tego gdzie ktoś z dogo mieszka niestety...nawet nie wiem do kogo napisać :( 

wysłałam na fb prośby o dołączenie do grupy na fb na spotted żeby prosić o pomoc ale na razie nikt nie zaakceptował mojej prośby a bez tego nic nie napiszę

Jo37 czy mogłabyś jeszcze raz pojechać w razie czego z kimś do pomocy? na prawdę potrzebne są dwie osoby z samochodem: kierowca i osoba rozwieszająca plakaty chodzi o najbliższe wioski plakat w każdej miejscowości na lokalnej tablicy ogłoszeń. To tak naprawdę pół dnia jeżdzenia ...

Kochani zaangażujmy się wszyscy nawet na odległość można wbrew pozorom dużo zrobić

PRIORYTET: 2-4 osób do plakatowania okolicy 

 

napisałam prośbę na fb o pomoc w plakatowaniu do wolontariatu w schronisku w Skierniewicach  dam znać czy coś odpiszą

 

wrzucam jeszcze raz plakat do rozsyłania:

Plakat Amber kopia.pdf 291.44 kB · 1 download  

 

 

Iza a czy dodalas się na strony typu Spotted również w sąsiednich gminach? Ktoś w ogóle mógłby opracować listę gmin okolicznych do miejsca ucieczki? Trzeba będzie zapisać się na grupy lokalne tych gmin na fb i tam nieustannie podbijać post o poszukiwaniach plus pozostać w kontakcie z Urzędami gmin. Dowiedziec się czy nie prowadzą u siebie jakiś przechowalni i z jakimi schron ami maja umowy. 

Poker też miała dobry pomysł by kontaktować się z sołtysami w okolicy ale w praktyce nie wiem jak to wykonać. 

Kochani może napiszecie kto i co zrobił lub może zrobić z tej listy? 

Najważniejsze teraz żeby ktoś dał sygnał że go widział. 

Link to comment
Share on other sites

Ja mogę tylko napisać kto jest z Warszawy:Zagrodowy pies polski;rozi;dorcia2;zebrazebra;watacha;Jamnicza Rodzina;mdk8;wawer;Aldrumka;Beat2010;Olena84;chtisto_fair;kakadu;Beat2010;dorcia2;fonia123;Izadora7;auraa;Ewa Marta;Mazowszanka13.Takie dane mam zapisane.

Teraz tak do tych osób mam nr.tel.gdyby ktoś potrzebował:

kakadu;Beat2010;dorcia2;fonia123;Izadora7;auraa;Ewa Marta;Mazowszanka13;AldrumkaZagrodowy pies polski.

Myślę,że Zagrodowy pies polski by pomógł.

Link to comment
Share on other sites

Podałam osoby z Łowicza, który jest najbliżej  i agat21 mogłaby je poprosić o pomoc.

Większość sołtysów ma teraz strony internetowe,  można do nich napisać i wysłać plakaty. To samo gabinety weterynaryjne. I gminy. Nie trzeba do nich jeździć.

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, Anula napisał:

Ja mogę tylko napisać kto jest z Warszawy:Zagrodowy pies polski;rozi;dorcia2;zebrazebra;watacha;Jamnicza Rodzina;mdk8;wawer;Aldrumka;Beat2010;Olena84;chtisto_fair.Takie dane mam zapisane.

to prosze może napisz info do tych osób z prośbą o pomoc

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Tianku napisał:

Bakusiowa drukuje plakaty trzeba pojechać i je porozwieszać po okolicy 

Ja myślę,że najpierw trzeba podzwonić do tych osób co jest kontakt tel.a później pisać dalej do innych.Ja nie będę dzwonić.Jedynie komuś mogę na pw podać namiary.

Link to comment
Share on other sites

Źle się dzieje, że nie ma koordynacji działań z hotelikiem. Jeżeli on podjął działania w sołectwach i innych miejscach, a teraz z dogo nadejdą prośby o pomoc, to się wkurzą. Poza tym po co tracić siły i środki 2 razy na to samo.

Jeżeli agat nie angażuje się w szukanie psa, to może mogłaby skontaktować hotel i np.Bakusiowa' którą podjęła działania.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, jankamałpa napisał:

Wieś, w której zaginął Amber leży w gminie Wiskitki w tej gminie jest 38 sołectw - zamieszczm link z nazwami tych miejscowości są tam teznazwiska sołtysów: https://wiskitki.bip.net.pl/?c=178

 

To nie te Miedniewice.  Tutaj chodzi o Miedniewice w woj. łódzkim gmina Skierniewice.

Link to comment
Share on other sites

23 minuty temu, Tianku napisał:

 wolontariusze ze Skierniewic odpisali że pomogą w plakatowaniu trzeba tylko ustalić z nimi szczegóły 

Bakusiowa pociągniesz temat dalej? 

pisali też że jakaś fundacja Roka ma dużo wolantariuszy 

Gdzie to napisali wolontariusze?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...