Jump to content
Dogomania

Buldog proszę o poradę


Kroskasis

Recommended Posts

Witam nieiwem jak mogę pomóc psu zacznę od początku pewnego dnia znajomy poświęcił latarka  psu koło nogi i zaczęło sie gdy słońce zaświeci i błyszczy moja Aira szuka światła, cieni potrafi patrzeć się długa chwilę, sama nie wiem co mam robić staram się odwracać uwagę ale niwiem czy cokolwiek jest w stanie odmóżdżyć mi psa 

Link to comment
Share on other sites

20 minut temu, Kroskasis napisał:

Witam nieiwem jak mogę pomóc psu zacznę od początku pewnego dnia znajomy poświęcił latarka  psu koło nogi i zaczęło sie gdy słońce zaświeci i błyszczy moja Aira szuka światła, cieni potrafi patrzeć się długa chwilę, sama nie wiem co mam robić staram się odwracać uwagę ale niwiem czy cokolwiek jest w stanie odmóżdżyć mi psa 

a TY też jesteś odmóżdżona?

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, Kroskasis napisał:

Może źle to zabrzmiało ale naprawdę opadam z sił jak widzę to zachowanie 

No ale jakie konkretnie jest to zachowanie.Opisz je powoli i dokładnie,przecinków też sie nie bój.

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, bou napisał:

No ale jakie konkretnie jest to zachowanie.Opisz je powoli i dokładnie,przecinków też sie nie bój.

Wygląda to tak, gdy wychodzi na zewnątrz a u sąsiada na dachu (kręci się tzw.osłona na kominie, która błyszczy i odbija promienie słońca na lewacji domu, moja buldożka potrafi wtedy popadać w trans cała drży aż z nerwów kiedy te promienie się pojawiają. 

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Kroskasis napisał:

Wygląda to tak, gdy wychodzi na zewnątrz a u sąsiada na dachu (kręci się tzw.osłona na kominie, która błyszczy i odbija promienie słońca na lewacji domu, moja buldożka potrafi wtedy popadać w trans cała drży aż z nerwów kiedy te promienie się 

Co robić? Jetsem w stanie pracować nad nią tylko zastanawiam się jak odwrócić uwagę. 

Link to comment
Share on other sites

30 minut temu, Kroskasis napisał:

Co robić? Jetsem w stanie pracować nad nią tylko zastanawiam się jak odwrócić uwagę. 

Teraz rozumiem.Najwyraźniej nagłe źródło światła z latarki mocno ją przeraziło...domyślam się,że to młodziutki pies.

Próbuj odwracać jej uwagę,może trzeba poradzić się szkoleniowca...trudno mi powiedzieć.Na pewno problem jest z tych mocno dziwnych.Jak wychodzicie,to zajmuj ją czymś,nie musi sie patrzeć na elewację,możesz bawić się z nią tam.gdzie nie ma tej gry świateł.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jeśli znajomy tylko raz poświecił latarką, to starczy nauczyć psa czegokolwiek - choćby porządnego chodzenia przy nodze czy noszenia aportu i to nagradzać, żeby skupiła się nad czymś innym.  Jeśli znajomy dla zabawy prowokował do gonienia światełka, to odpracowanie wymaga kontaktu z doskonałym trenerem. Jest jeszcze taka możliwość, że suce coś dolega, a reakcja na światło jest przypadkowa.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...