Jump to content
Dogomania

Za Tęczowym Mostem :( Życie w prezencie, Amely, pokonała 1000 km żeby godnie żyć - złamana łapka, chore płuca, przewód pokarm.,stale leczona


Jaaga

Recommended Posts

22 minuty temu, Aska7 napisał:

A psychicznie ? Lepiej ?

Głaski, drapanko, jakiś świat, coś tam ?

Mysle, że lepiej. Daje się głaskac po głowie, jak cos chce to chodzi za mną. Na spacery na ogród też chodzi. Oczywiście o żadnych szelkach czy obroży z powodu bolesnej blizny i urazu psychicznego z nią związanego nie ma mowy, ale ona jest tak mała , ze dla niej ogród to i tak sporo do przejścia. Te zwierzaki z Ukrainy są o wiele trudniejsze, bo przynajmniej te co u mnie były lub są, wszystkie przeszły takie koszmary, jakie w Polsce rzadko się zdarzają. 

Dziś za wizytę z badaniami wyszło 285 zł. Wysyłam faktu mailen do fundacji i poprosze Tolę, żeby tu wstawiła.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Jaaga napisał:

Te zwierzaki z Ukrainy są o wiele trudniejsze, bo przynajmniej te co u mnie były lub są, wszystkie przeszły takie koszmary, jakie w Polsce rzadko się zdarzają. 

 

Jaaga, była kiedyś seria piesków z wyłupionymi oczkami. U nas w Polsce.

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, rozi napisał:

Rozeznanie jest istotne dla działania/myślenia. To mówię, co wiem. Ale nie dałam linków do wątków  :)

Łaskawa pani z Rozi ;) Na poważnie, jednak wiem o co chodzi. Kiedyś na FB nie miałam opcji blokowania drastycznych zdjeć czy filmów, bo nie wiedziałam, że tak się da i po wejściu tam rąbały mnie po oczach okrucieństwa, których nie chciałabym widzieć. Które przezywałam tygodniami, miesiacami, które zostały już w mózgu.  Wiem ze zdarzają się takie koszmarne sytuacje. Tylko mimo wszystko one są w Polsce piętnowane, nagłaśniane i psiaki zostają zaopiekowane. A na Ukrainie bestialstwo ma społeczne przyzwolenie i robią to tam chyba dla przyjemności. U Amely większosć ludzi pisała, że pewnie była na sznurku czy łancuchu. Po badaniach , RTG, bolesności i ubytku w tkance miesniowej wiemy, że jednak ktoś ją specjalnie naciął i to głęboko. Linda do teraz nie reaguje normalnie, na widok obcej osoby czy samochodu na zewnatrz ucieka. Kaj nie cierpi cbcych i nie toleruje smyczy. Baryton też ma swoje lęki.

Sama znalazłam kotkę sasiadki zakatowaną przez gołębiarza, z wydłubanymi oczami. Widok zostanie ze mną na zawsze.

Jednak pocieszają mnie reakcje ludzi. W zeszłym tygodniu jakiś gnój wyrzucił sunię na skrzyżowaniu pod katowickim schroniskiem. Sunia koczowała w jednym miejscu (pod domem mojej mamy) kilka godzin. Mama z kierowcą schroniska próbowali ją złapać, ale ze względu na jej agresję lękową nie dali rady, bo rzucała się na nich. Ona uciekła na droge szybkiego ruchu i tam rąbnęło ja auto. Sprawa była naglośniona na FB. Jadący pan zabrał ją do bagaznika zanim dojechał kierowca schroniska i sunia trafiła do kliniki. Z urazami wewnętrznymi, peknięta wątrobą, krwotokiem. Przeszła od razu operację, fundacja działająca w schronisku zaoferowała oplacenie kosztu operacji i leczenia, udostępniłam konto fundacji do zbiórki panu, żeby  podał je oferujacym pomoc finansową, a on wyszukał jej DT, do którego może trafić po szpitalu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Amely ma zmieniony antybiotyk. Dostała Convenię. Oprócz tego podaję jej olejek CBD. Nie chcę zapeszać, ale jakby lepiej je. Mam nadzieję, że jej się polepszy, bo po opłaceniu gastroskopii zostanie bez pieniędzy. Tyle już kosztowało jej dotychczasowe leczenie.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.01.2021 o 11:38, Poker napisał:

 

Dnia 13.01.2021 o 17:49, Jo37 napisał:

Ślicznie dziękuję. Przyda się teraz każda złotówka.Amely otrzymała talże 50 zł od Limonka80, wielkie dzieki. Już dopisuję do rozliczenia.

Link to comment
Share on other sites

Amely jest stabilna, zamawiam jej dziś Joserę Festival, bo Tą karmę dostał Baryton, a jej wyjątkowo przypadła do gustu. Świetnie sobie radzi z tą akurat. Dostaje też co dzień surowe mięso lub surowe żwacze, no i olejek CBD. Chodzi 2 razy dziennie na spacery. Nadal jest zawijana w kocu na czas wziecia na ręce. W czwartek gastroskopia w Oświęcimiu.

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Poker napisał:

Zaczęła jeść? Nie wymiotuje, nie ślini się?

Ona cały czas je, ale tylko to co lubi, czyli tą jedną karmę i surowiznę bez dodatków. Dalej gryzie po swojemu, czyli zgrzyta zębami i rozdrabnia porcje siekaczami na drobinki, ale ostatnio nie wymiotuje. Ślini się i wymiotuje tylko w aucie.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Ewa Marta napisał:

Może trzeba będzie wyrwać jakiś ząb, zeby to nie zgrzytala?

Ona juz jest po eobieniu zebów. Miała usunięte tylko dwa i to nie dlatego, że się ruszały, ale dlatego, ze cyły tak starte, z miazgą na zewnatrz.

1 godzinę temu, Poker napisał:

Jak będzie uśpiona, to można by obejrzec dokładnie szczęki i stawy z żuchwowe .Może tu leży przyczyna na nieprawidlowego żucia.

Poproszę o to, ale ponoć to zgrzytanie może być na tle nerwowym po traumie, jaką przeszła i  to zgadzałoby się z ogólnym oglądem sytuacji. Stan zapalny miała przed wyjazdem, a zgrzytała juz co najmniej latem (na filmiku słychać). prawdopodobnie już dawno, bo własnie zęby ma starte jak to wetka okresliła "jakby jadła kamienie". Myślę, że to z tego, bo w schronisku mają gotowane mięso z ryżem, wiec przez ostatnie lata jej zęby nie miały z czego się tak zetrzeć.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Aska7 napisał:

Dostaje jakieś psychotropy ? Może coś na poprawę nastroju.

Nie, bo ostatnio znowu miała tak gigantyczne leukocyty. Juz chciałabym, chociaz olejej CBD też działa ponoc przeciwdepresyjnie. No i pobudza apetyt. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...