Jump to content
Dogomania

Za Tęczowym Mostem :( Życie w prezencie, Amely, pokonała 1000 km żeby godnie żyć - złamana łapka, chore płuca, przewód pokarm.,stale leczona


Jaaga

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Przeszarżowałam z wydatkami na zwykły paragon i, bo nie chciałam obciażać w tym miesiącu ZEA. Stan konta Amely u mnie wynosi - 28,45 zł. Tą kwotę wyrównam z pieniedzy, które zostały u mnie po pozostałych ukraińskich psiakach. Juz zapisuję na wątku "przedszkolaków". Czyli u mnie Amely ma już stan zerowy, jedynie środki ma jeszcze na koncie fundacyjnym. Po wyleczeniu pęcherza czeka ją operacja.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
Dnia 29.06.2022 o 18:32, Jaaga napisał:

Przeszarżowałam z wydatkami na zwykły paragon i, bo nie chciałam obciażać w tym miesiącu ZEA. Stan konta Amely u mnie wynosi - 28,45 zł. Tą kwotę wyrównam z pieniedzy, które zostały u mnie po pozostałych ukraińskich psiakach. Juz zapisuję na wątku "przedszkolaków". Czyli u mnie Amely ma już stan zerowy, jedynie środki ma jeszcze na koncie fundacyjnym. Po wyleczeniu pęcherza czeka ją operacja.

Co słychać u dzielnej Ameli?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.10.2022 o 21:10, Moli@ napisał:

Co słychać u dzielnej Ameli?

Dzielna to ona nie jest, to chyba najwieksza histeryczka i straszek. Ze zdrowiem tez nie najlepiej. Stale cos się dzieje i co jakiś czas jest na lekach. Jest mała, wiec koszty nie są duże, nawet nie pisze tutaj, sami płacimy. Coraz gorzej funkcjonuje jej mózg. Godzinami się zawiesza w jakimś kącie i nie wpadnie na to, że może się wycofać dwoma krokami. Najgorzej jest nocą, kiedy śpimy, bo wtedy zalatwia się pod siebie i stoi dalej. Nawet jak sama otrze się o fotel czy stół, to wrzeszczy histerycznie, jakby ktoś ja krzywdził. zalatwia się praktycznie tam, gdzie stoi. Na spacery nadal jest wynoszona w kocyku na rękach. Nie przejdzie progu, nie pójdzie dalej. Nie ma mowy, żeby sama pokonała korytarz i wyszla na zewnątrz. Nie można jej zmieniać miejsca, bo jest zdezorientowana.

Dalej jej najwieksza przyjemnością jest jedzenie. Suchego samego juz nie tknie. Musi mieć choc wymieszane z czymś lepszym. Jesli nie dostanie, to głodowo wymiotuje. 

Jest najdziwaczniejszym psem, jakiego miałam, ale co zrobić? Nie uśpię jej, jak sugerowała neurolog, tylko dlatego, że jej mózg pracuje na pół gwizdka.

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.10.2022 o 09:04, Jaaga napisał:

Dzielna to ona nie jest, to chyba najwieksza histeryczka i straszek. Ze zdrowiem tez nie najlepiej. Stale cos się dzieje i co jakiś czas jest na lekach. Jest mała, wiec koszty nie są duże, nawet nie pisze tutaj, sami płacimy. Coraz gorzej funkcjonuje jej mózg. Godzinami się zawiesza w jakimś kącie i nie wpadnie na to, że może się wycofać dwoma krokami. Najgorzej jest nocą, kiedy śpimy, bo wtedy zalatwia się pod siebie i stoi dalej. Nawet jak sama otrze się o fotel czy stół, to wrzeszczy histerycznie, jakby ktoś ja krzywdził. zalatwia się praktycznie tam, gdzie stoi. Na spacery nadal jest wynoszona w kocyku na rękach. Nie przejdzie progu, nie pójdzie dalej. Nie ma mowy, żeby sama pokonała korytarz i wyszla na zewnątrz. Nie można jej zmieniać miejsca, bo jest zdezorientowana.

Dalej jej najwieksza przyjemnością jest jedzenie. Suchego samego juz nie tknie. Musi mieć choc wymieszane z czymś lepszym. Jesli nie dostanie, to głodowo wymiotuje. 

Jest najdziwaczniejszym psem, jakiego miałam, ale co zrobić? Nie uśpię jej, jak sugerowała neurolog, tylko dlatego, że jej mózg pracuje na pół gwizdka.

 

 

 

 

Starość jest straszna..., choroby 😞

Denerwujemy się gdy zwierzak odchodzi nagle, niespodziewanie ale chyba tak lepiej.

Rozumiem Wasze wybory....❤️

Link to comment
Share on other sites

A jej wątroba?? Encefalopatia watrobowa daje podobne objawy neurologiczne...Jakiś czas temu rozmawiałam z osobą, która ma psa z taką przypadłością, mówiła mi, że weterynarze nie potrafią postawić diagnozy w tym kierunku, bo takie psy zwykle żyja krótko, ale jak widać sa i takie które dozywają jakimś cudem starości. Poczytaj- objawy neurologiczne nasilają się zwlaszcza przy wysokobiałkowych posiłkach...spróbuj zmienić pożywienie na wegetarianskie- gotować warzywa, trochę jajka, serka białego, drobiu jest ok/ wymienne sucha karma RC Hepatic...Zresztą- sama wiesz/ocenisz najlepiej a ja autorytetem na dogo nie jestem ani tez wetem, ale czytając Twój wpis uznałam że warto Ci o tym wspomnieć.

ps. czy możesz napisać co ona je teraz?

Link to comment
Share on other sites

W ostatnich badaniach miala dobrą wątrobę. Nie było różnicy w jej zachowaniu na diecie czy na zwykłym jedzeniu. Ona to ma pourazowe i nie będzie niestety lepiej funkcjonować. Chyba też tak reagowałabym histerycznie na wszystko, gdyby ktoś chciał mi odciąć głowę.

Wg neurolog dodatkowo ma bolesność w miejscu rozciętych mieśni, bo cięcie było głębokie i trwale je uszkodziło. Przy rasach, gdzie zdarza się ZWO i ogólnie są delikatne wątroby tez jestem już wyczulona na tym punkcie. Dziękuje, że pomyślałaś o Amely i podzieliłaś się wiedzą. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Dnia 6.11.2022 o 19:28, Nadziejka napisał:
 
           Jagusiu poslslam dla Amely 45 zl z zak. kramiku
pozdrawiam pozdrawiam pozdrawiam
 

Dziękuję slicznie, pieniądze mam na koncie, już za chwilkę potwierdzę na bazarku, teraz wstawię w rozliczenie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...