Jump to content
Dogomania

Jesienne porządki. Zaćma, chora wątroba i niedoczynność tarczycy. :( Stareńki jak świat Krecik z DT u anecik pojechał do DS w dn. 26.08.21


Tyśka)

Recommended Posts

  • Tyśka) changed the title to Jesienne porządki. KRECIK MA PODEJRZENIE CUSHINGA. Zaćma, guzki i chora wątroba. :( Krecik już u anecik na BDT.
Dnia 6.02.2021 o 09:04, Tyśka) napisał:

Kastracji jednak nie było. Wet porobił badania i mamy podejrzenie Cushinga. W poniedziałek anecik zadzwoni do weta, wtedy też otrzymam kartę informacyjną i fakturę. Za wczorajsze badania anecik zapłaciła 300zł. 

Tak mi żal Krecika :( 

ojej :( :( Oby jednak nie potwierdziło się to podejrzenie. Kreciczkowi należy się teraz trochę fajnego życia w nagrodę za gehennę, nie choroba, badania i leki... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, mari23 napisał:

ojej :( :( Oby jednak nie potwierdziło się to podejrzenie. Kreciczkowi należy się teraz trochę fajnego życia w nagrodę za gehennę, nie choroba, badania i leki... 

Dziękuję, że napisałaś, bo zawsze to cieplej na sercu jak się wie, że nie pisze się z samą sobą. :)

To prawda, Krecikowi należy się fajne życie, a jednak to nie koniec badań. Cushing jeszcze nie jest potwierdzony, jednak coś się dzieje w nadnerczach - i to prawdopodobnie to one wpływają też na to, że Krecik nie zarasta. Część badań będzie powtarzana, na ten moment nie wiemy nic więcej. Krecik w DT nie sika za dużo, mało też pije, więc może to nie Cushing...

Weci mieli okazję poobserwować Krecika nieco dłużej i stwierdzili, że Krecik to na pewno ma więcej niż te 11lat. To pokrywa się z obserwacjami zachowania w domu, ma momenty że zachowuje się jak psiak z demencją :(. 

Są momenty, kiedy jest bardziej ożywiony (kiedy anecik zaklaszcze w dłonie to pędzi jak na superdoładowaniu, a przy pobieraniu krwi walczył dzielnie, nawet panią wetkę ugryzł), ale w dużej mierze śpi i śpi, i śpi - trzyma się swoich schematów, miewa zawiechy i dalej idzie spać. Smutne to, mało rokujące na adopcję :(

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Tyśka) napisał:

Dziękuję, że napisałaś, bo zawsze to cieplej na sercu jak się wie, że nie pisze się z samą sobą. :)

Hej, inni też tu są :-)

Odwiedzam Krecika od początku istnienia wątku, nie piszę bo nasz Krecik wiedzie spokojne życie , ale nawet jeśli nie znajdzie własnego domu to i tak jest szczęśliwy - zaopiekowany, najedzony, leczony, głaskany. Nawet jeśli zostanie w hoteliku na zawsze, nie martw się - nie damy chłopakowi zginąć :-)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję,  że jesteście:) Niby wiem, ze ktoś czyta, ale to zawsze miło jak ktoś coś skrobnie... Dziękuję :)

Dzwoniła do mnie anecik, bo ma wyniki wszystkich badań. 

seramarias, masz nosa... Krecikowi wyszła niedoczynność tarczycy. Już dostaje leki. 

Badania pod kątem choroby Cushinga będą w przyszłym tygodniu, ale miejmy nadzieję, że te wszystkie problemy to wynik dotychczas zdiagnozowanych problemów, a nie jeszcze Cushing...

Krecik miewa zawiechy. Czasem biega po ogrodzie i nagle wygląda jakby nie wiedział gdzie jest. Wtedy właśnie anecik klaszcze w dłonie, woła go i wtedy do niej pędzi jak szalony. A czasem idzie do kuchni, tam staje w stronę ściany i stoi, stoi, stoi... jakby nie wiedział po co przyszedł... zapomniał. I jak postoi to zawraca na swoje posłanko. Nie interesuje się poznaniem innych pomieszczeń w domu, trzyma się tych utartych. 

Jedno jest pewne. Nigdy nie był tak zaopiekowany i ma bardzo dobrą starość dzięki anecik i Tym, którzy go wspierają. ♡

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • Tyśka) changed the title to Jesienne porządki. Zaćma, chora wątroba i niedoczynność tarczycy. :( KRECIK MA PODEJRZENIE CUSHINGA. Krecik już w cudownym BDT u anecik.
Dnia 9.02.2021 o 20:13, guccio napisał:

Krecik to bidulek ale i szczęściarz.Spokojna starość będzie miał,jest mu ciepło,.ma co jeść.Ludzka ręka pogłaszcze.Bedzie leczony.

 

:) To prawda. Dobrze, że sam nie wie, że jest chory i cieszy się ciepłem, spokojem, własnym kącikiem.

Dnia 10.02.2021 o 09:28, Olena84 napisał:

Jak dobrze że Krecik w bdt , to duża pomoc

To prawda! BDT Krecikowi spadł z nieba :)

16 godzin temu, Karen116 napisał:

I ja jestem u Krecika. Macie rację, piesek jest zaopiekowany, bezpieczny, niech się cieszy spokojem i ciepłem przez ten czas, który mu został. Będę go wspierać. 

Dziękuję,  że jesteś :) Bardzo wspierasz Krecika, ojjj szczęściarz z niego pomimo chorób.

15 godzin temu, uxmal napisał:

Oby to była tylko tarczyca. Aby do wtorku 

Trzymamy kciuki :)

13 godzin temu, elik napisał:

Mój Alfik ma i niedoczynność tarczycy i zespół cushinga i być może tarczyca jest spowodowana cushungiem.

Ojej, to mnie trochę zmartwiłaś :( 

12 godzin temu, Nadziejka napisał:
Malutku odwiedzam z mnostwem pozdrowien i szczescie wielkie szczescie ze jestes zaopiekowany kruszenku 

Dziękuję, że zaglądasz i zostawiasz temu maluszkowi pozdrowienia. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...