Jump to content
Dogomania

Jesienne porządki. Zaćma, chora wątroba i niedoczynność tarczycy. :( Stareńki jak świat Krecik z DT u anecik pojechał do DS w dn. 26.08.21


Tyśka)

Recommended Posts

U Krecika wszystko dobrze, jest psem bezproblemowym, który żyje w schemacie. Jak tylko rano wstanie, idzie pod drzwi, po toalecie porannej wraca (krąży blisko wejścia) i drepta koło miski tak długo aż dostanie jeść. Jak zje od razu kładzie się na swoim legowisku i śpi praktycznie do wieczora, do kolacji. Potem wychodzi na dwór na toaletę. Na dworze trzyma się w pobliżu psiaków. Wraca z psami, czeka na jedzonko i po jedzonku idzie spać, śpi do rana. Ładnie chodzi po schodkach, w domu chodzi jedną utartą ścieżką i są pomieszczenia, do których nie wchodzi. Nie interesuje się zwiedzaniem domu. Nie śpi też na innym legowisku poza swoim - a jak psiaki zajmą mu jego wyrko to krąży wokół niego tak długo aż mu zejdą. Jak chce się napić to idzie do kuchni. Czasem podejdzie do szafy i łapie "zawiechę", stoi stoi stoi... i wraca do siebie. I tak płynie mu dzień za dniem. Z ludźmi nie nawiązuje relacji, tzn jak anecik zagwiżdże albo zaklaszcze dłońmi to zareaguje, jak anecik go pogłaszcze to męrdoli ogonkiem, ale jak głaskanie trwa za długo to odchodzi. Nie szuka kontaktu z ludźmi sam z siebie, widocznie żył obok człowieka i tego nie zna. Niewiele mu potrzeba do życia.

Zdrowotnie już jest dobrze. Tylko pupa nie zarasta, co widać na filmiku :( Okulista może być umówiony, ale wiadomo, że przy oczku nie będziemy nic robić, nie będziemy zdejmować zaćmy. To starszy piesek. Maść na oczka nadal jest stosowana, tabletki na wątrobę również. anecik mimo wszystko jest za kastracją, podpyta o kastrację wziewną w lecznicy, w której przyjmuje też okulista. Po kastracji będziemy szukać domu.

Ideałem byłoby aby znalazł niewymagający domek, z ogrodem. Aczkolwiek Krecik duuużo śpi i na tolaetę wychodzi tylko kilka razy w ciągu dnia (może dwa-trzy razy dziennie), więc i w bloku powinien się zaadaptować. Lubi być obok psiaków, więc myślę, że dobrze by było, aby w przyszłej rodzinie był już jakiś piesek. Spróbujemy szukać mu Domu, na razie z ogrodem. To bezproblemowy, rozczulający psiaczek. W sam raz dla kogoś, kto chce dać spokojny dom jakiemuś psiakowi na starość, po parszywym życiu.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.01.2021 o 16:01, Nesiowata napisał:

Rozczulający psiak.

 

Dnia 22.01.2021 o 17:10, b-b napisał:

Oby ktoś dał mu kochający, ciepły kąt  w swoim domu.

:) Miejmy nadzieję, że kogoś oczaruje. Należy mu się własny człowiek po latach niedoli.

Mnie Krecik mocno rozczula tą swoją skromnością: że trzyma się swojego legowiska, że nie potrzebuje wiele do szczęścia.

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Tyśka) napisał:

 

:) Miejmy nadzieję, że kogoś oczaruje. Należy mu się własny człowiek po latach niedoli.

Mnie Krecik mocno rozczula tą swoją skromnością: że trzyma się swojego legowiska, że nie potrzebuje wiele do szczęścia.

Psia wdzięczność.

Link to comment
Share on other sites

  • Tyśka) changed the title to Jesienne porządki. Zaćma, guzki, chora wątroba i mnóstwo pcheł :( Krecik już u anecik na BDT.
1 godzinę temu, alma591 napisał:

Może na te łyse placki warto by zastosować DERMAFITDOG. Podaje się do jedzenia i można też smarować zmienione miejsca.U mojej suni , przy zmianach alergicznych,dał bardzo dobre efekty.

Bardzo dziękuję za poradę. Podeślę ją anecik. :)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.01.2021 o 10:05, Tyśka) napisał:

 

:) Miejmy nadzieję, że kogoś oczaruje. Należy mu się własny człowiek po latach niedoli.

Mnie Krecik mocno rozczula tą swoją skromnością: że trzyma się swojego legowiska, że nie potrzebuje wiele do szczęścia.

Dla niego to, co teraz ma to jest właśnie wielkie szczęście, luksus, którego nigdy dotąd nie miał. I z pewnością nie wie, że może być jeszcze lepiej ;)

Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, Tyśka) napisał:

Wysłałam dzisiaj paczkę z fantami na bazarek, dla Krecika i podopiecznych elik. Wśród fantów jest kula smakula dla królika, mały kubraczek posterylkowy, kocie szelki. Mam nadzieję, że coś się sprzeda i pieniądze zasilą skarbonki staruszków.

Dziwne, bo zawsze dostaję wiadomość, gdy ktoś włoży dla mnie paczkę do paczkomatu. Nie mam wiadomości do teraz.

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, elik napisał:

Dziwne, bo zawsze dostaję wiadomość, gdy ktoś włoży dla mnie paczkę do paczkomatu. Nie mam wiadomości do teraz.

Nie wiem czemu :( ja od razu dostałam smsa :( Podałam właściwy numer, bo sprawdzałam kilkakrotnie, a teraz weszłam w sms i numer dla kogo nadałam - i pokazało mi się, że to Twój numer.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tyśka) napisał:

Nie wiem czemu :( ja od razu dostałam smsa :( Podałam właściwy numer, bo sprawdzałam kilkakrotnie, a teraz weszłam w sms i numer dla kogo nadałam - i pokazało mi się, że to Twój numer.

Nie dostałam też wiadomości na adres e-mail. Ostatnio jak wysyłałam fanty z bazarku, to tez jedna osoba miała problem. Zobaczymy jak sie rozwinie.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.01.2021 o 19:44, elik napisał:

Nie dostałam też wiadomości na adres e-mail. Ostatnio jak wysyłałam fanty z bazarku, to tez jedna osoba miała problem. Zobaczymy jak sie rozwinie.

Czy już coś się wyjaśniło? Dopiero wczoraj po południu otrzymałam sms, że paczka ruszyła... Nie wiem czemu tak późno.

Link to comment
Share on other sites

58 minut temu, Tyśka) napisał:

Zacytuje anecik :D
"Nie dość że potargały jego kocyk [zeżarły środek] to jeszcze go Mimiska spycha." 
krecik39.thumb.jpg.27d3c2ce7f31628b6c155e7d92d97036.jpg

krecik40.thumb.jpg.e8b31e9fce690528c0bf0a532a47e04a.jpg


Oczywiście, na innym nie chce leżeć.

Tyski,ja w sprawie pupinki Krecika.Moj kot z Izbicy miał zmianę grzybiczą z łysym plackiem.Nie pomagały żadne maści p.grzybicze.W końcu wet.polecil to.

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Tyśka) napisał:

Czy już coś się wyjaśniło? Dopiero wczoraj po południu otrzymałam sms, że paczka ruszyła... Nie wiem czemu tak późno.

Dostałam SMS-a i e-mail, że paczka czeka w paczkomacie. Odbiorę jutro.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...