Jump to content
Dogomania

Jesienne porządki. Zaćma, chora wątroba i niedoczynność tarczycy. :( Stareńki jak świat Krecik z DT u anecik pojechał do DS w dn. 26.08.21


Tyśka)

Recommended Posts

Mnie na debilne zapytania przygotowały dwa ostatnie psiaki... Ojj, to był chrzest bojowy, nigdy nie czułam się tak umęczona.... niemniej jednak czasem jak słyszę to łapię się za głowę na myśl, że takich idiotów jest więcej :(

Mam kilka wpłat na Krecika, za które dziękuję, postaram się je nanieść jak najszybciej. Dzisiaj nie dam rady.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tyśka) napisał:

Mnie na debilne zapytania przygotowały dwa ostatnie psiaki... Ojj, to był chrzest bojowy, nigdy nie czułam się tak umęczona.... niemniej jednak czasem jak słyszę to łapię się za głowę na myśl, że takich idiotów jest więcej :(

Mam kilka wpłat na Krecika, za które dziękuję, postaram się je nanieść jak najszybciej. Dzisiaj nie dam rady.

Tez miewalam debilne z ogloszen kotów.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.05.2021 o 20:27, Karen116 napisał:

Brak szacunku dla czyjegoś czasu, ze nawet nie chce się ludziom przeczytać ogłoszenia, zanim zadzwonią:(

A Krecik wygląda naprawdę jak z okładki:)

Krecik cudny ?) <3

A z ogłoszeń, oberwało mi się -jakim prawem żądam sterylizacji suczki jako warunek adopcji, skoro sama nie wysterylizowałam i szczeniaki rozdaję....ale wytłumaczyłam ( choć w treści ogłoszenia to było) że to szczeniak bezdomny i pan przeprosił.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.04.2021 o 17:52, Tyśka) napisał:

Marta napisała mi, że zgłosiła się Fundacja, ktora Rudiego przyjmie, bo od nich takie psy szybko znajdują dom. Rozmowa była taka mało konkretna. Poszperałyśmy, okazało się kto jest kim i że kobieta prowadzi również to schronisko. Ale czy to oznacza, że sama szuka dla siebie psów w potrzebie w całej Polsce? Po co?

Zwykle jak nie wiadomo o co chodzi to...wiadomo o co chodzi :/ 

Dnia 3.05.2021 o 20:55, Onaa napisał:

Ja z dziwnych telefonów pamiętam - "pani, gdzie ten psiok, wsiodam i jodę" - pan tak od razu jak odebrałam telefon, drugi - kiedy młody chłopak robił sobie ewidentne hece pytając mnie czy "czy psiak mnie polubi bo wie pani ja jestem rudy", i od jakiegoś faceta który nie wiedział o jakiego pieska chodzi ale chciał go dla dziadka po 90stce że niby ten dziadek taki zdrowy i silny że by drzewa wyrywał, i na koniec zapytał dlaczego ja oddaję tego psiaka i czy go biłam. Hm.

Nie wiem czy się śmiać czy co...

Kiedyś znajoma miała telefon o psa i pani chciała by go zapakowała i wysłała pocztą:/ A mój najdziwniejszy telefon to taki, że pani zadzwoniła do mnie o psa, który znalazł dom 7 lat wcześniej. Nie wiem z jakiego portalu, ale widać, że długo wyświetlają ogłoszenia:)

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Maciek777 napisał:

Kiedyś znajoma miała telefon o psa i pani chciała by go zapakowała i wysłała pocztą:/ A mój najdziwniejszy telefon to taki, że pani zadzwoniła do mnie o psa, który znalazł dom 7 lat wcześniej. Nie wiem z jakiego portalu, ale widać, że długo wyświetlają ogłoszenia:)

Też miałam zapytanie o psiaczka, który od kilku lat grzał doopinkę w super domku  :)  Nie mam pojęcia jak to jest, że ludziska znajdują ogłoszenia z przed kilku lat.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, strasznie zaniedbuję ten wątek. Czasowo się nie wyrabiam, aby usiąść i porządnie coś skrobnąć, zadzwonić do anecik i Wam odpowiadć na bieżąco :( Nie nadaję się teraz do prowadzenia wątków, toteż i ostatecznie nie zdecydowałam się na założenie nowego dla innego bidula. Wiem od anecik, że karma już kupiona, ta, za którą Krecik szaleje, czekam na fakturę. Jutro może uda mi się przedzwonić do Niej i zapytać o dziadusia... Przepraszam raz jeszcze!

Mam kilka wpłat na Krecika, za które dziękuję - jutro postaram się wrzucić aktualizację finansów. 

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję za wpłaty:

- Karen116 - 100 zł - stała - 12.05.2021
- Agnieszka, znajoma elik - 20 zł - stała - 13.05.2021

Cool Love Falling In Love Cute Animated Gif - Lee Dii

Na koncie Krecika w dn. 13.05.2021: +756,02zł

Skrobnęłam do anecik z prośbą o nowe zdjęcia albo filmik - stęskniłam się za dziaduniem :)

Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, limonka80 napisał:

Ale cudny ten nasz Krecik, na zdjęciach wygląda jak szczeniaczek :-))

Tylko powolne dreptanie zdradza jego wiek, jak dobrze że w porę udało się go zabrać z przytuliska.....

 

20 godzin temu, mari23 napisał:

Też pomyślałam, że dziadziuś Krecik wygląda na szczeniaczka. Kochany tuptuś :)

Faktycznie ta fryzurka bardzo go odmładza. Niestety, oczka i krok zdecydowanie dziadeczkowy. A pomyśleć, że niedawno jeszcze śmigał (pamiętacie ten filmik jak Krecik spacerował na smyczce?) - psy za szybko się starzeją...

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Tyśka) napisał:

Wczoraj opłaciłam karmę Krecikowi, bo otrzymałam zdjęcie zamówienia  (279,60). Później wrzucę potwierdzenie przelewu i zaktualizuję stan finansów. 

Dziekuje, że jesteście z maluchem:)

Jakże tu nie być z takim słodkim maluchem <3  ;) :)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.04.2021 o 13:04, Tyśka) napisał:

Coś mam "pecha" :) Co zdecyduję, że ten konkretny piesek dostanie szansę to znajduje domek :D I fajnie.

Powiedzmy, że mam kolejnego kandydata na oku, ale... to sporawy pies, więc muszę z Martą susiecką poszukać hoteliku, który takiego psiaka przyjmie (bo DT nie znajdzie się, nie ma opcji :( )... no i będą potrzebne deklaracje, bo podejrzewam że się zasiedzi, a ja na finansowanie hotelikowania nie mogę sobie pozwolić. Chodzi o Rudiego, który od pół roku jest w gminnym kojcu, wyjścia poza kojec ma raz w tygodniu. Inne psiaki znajdują domy, a on ciągle tkwi... Ma 5 olxów (3 ode mnie i 2 od Marty susieckiej), dzięki Dogomaniaczkom i Dobrym Duszom ciągle chociaż jedno-dwa ogłoszenia jest/są wyróżnione. Efekt? Tylko jedna osoba go wypatrzyła, uwaga! właścicielka schroniska-molocha w centrum Polski, prezeska nowo powstałej fundacji działającej przy tymże fffspaniałym molochu. A takim rękom dziękujemy!!!
Biję się z myślami, sama na pewno nie dam rady... ale żal mi tego poczciwiny... To RUDI, przykładowy olx. Muszę się z tym porządnie przespać.

Przepraszam za Off Top, ale... Rudi, stareńki duży pies, który spędził z 10msc w przytulisku (gdzie spędzał czas stale w kojcu, tylko raz na tydzień ktoś go wyprowadzał na spacer) w okolicach Suśca pojechał do DS za Poznań. Państwo sami po niego przyjechali (w sumie po to, aby go poznać), robiąc tym samym prawie 2 tys km (oczywiście w obie strony). Zaiskrzyło, więc staruszek pojechał z nimi ♡ Z Martą przecieramy oczy ze zdumienia, przecierałyśmy już po wizycie pa, a teraz tym bardziej :) Szczęścia, kochany. Doczekałeś się.

received_990121138463167.jpeg.b0f32c58cdee7f4dfd8285ec9fe9e726.jpeg

  • Like 5
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.04.2021 o 13:04, Tyśka) napisał:

Coś mam "pecha" :) Co zdecyduję, że ten konkretny piesek dostanie szansę to znajduje domek :D I fajnie.

Powiedzmy, że mam kolejnego kandydata na oku, ale... to sporawy pies, więc muszę z Martą susiecką poszukać hoteliku, który takiego psiaka przyjmie (bo DT nie znajdzie się, nie ma opcji :( )... no i będą potrzebne deklaracje, bo podejrzewam że się zasiedzi, a ja na finansowanie hotelikowania nie mogę sobie pozwolić. Chodzi o Rudiego, który od pół roku jest w gminnym kojcu, wyjścia poza kojec ma raz w tygodniu. Inne psiaki znajdują domy, a on ciągle tkwi... Ma 5 olxów (3 ode mnie i 2 od Marty susieckiej), dzięki Dogomaniaczkom i Dobrym Duszom ciągle chociaż jedno-dwa ogłoszenia jest/są wyróżnione. Efekt? Tylko jedna osoba go wypatrzyła, uwaga! właścicielka schroniska-molocha w centrum Polski, prezeska nowo powstałej fundacji działającej przy tymże fffspaniałym molochu. A takim rękom dziękujemy!!!
Biję się z myślami, sama na pewno nie dam rady... ale żal mi tego poczciwiny... To RUDI, przykładowy olx. Muszę się z tym porządnie przespać.

 

7 godzin temu, Tyśka) napisał:

Przepraszam za Off Top, ale... Rudi, stareńki duży pies, który spędził z 10msc w przytulisku (gdzie spędzał czas stale w kojcu, tylko raz na tydzień ktoś go wyprowadzał na spacer) w okolicach Suśca pojechał do DS za Poznań. Państwo sami po niego przyjechali (w sumie po to, aby go poznać), robiąc tym samym prawie 2 tys km (oczywiście w obie strony). Zaiskrzyło, więc staruszek pojechał z nimi ♡ Z Martą przecieramy oczy ze zdumienia, przecierałyśmy już po wizycie pa, a teraz tym bardziej :) Szczęścia, kochany. Doczekałeś się.

received_990121138463167.jpeg.b0f32c58cdee7f4dfd8285ec9fe9e726.jpeg

Kolejny "pech" ? ;) ;)

Skoro tak dobrze Ci idzie, szukaj szybko następnego "pechowca"  ;) :)

Rudi uśmiechnięty, szczęśliwy... "kolej" na innego biedaka :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, mari23 napisał:

 

Kolejny "pech" ? ;) ;)

Skoro tak dobrze Ci idzie, szukaj szybko następnego "pechowca"  ;) :)

Rudi uśmiechnięty, szczęśliwy... "kolej" na innego biedaka :)

 

22 godziny temu, elik napisał:

Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia kochany rudasku 

 

Na razie muszę odsapnąć, choć myślę że to kwestia czasu jak wybiorę kolejnego nieszczęśliwca. Cieszę się ze szczęścia Rudiego, mam nadzieję że szybko poczuje się bezpiecznie i pożyje sobie w nowym domu. Należy mu się po latach niedoli jako pies podwórkowy. Jest schorowany, choć spacery kocha. Ząbki ładne, więc pierwotnie dano mu z 8lat, ale chód ma jak 13latek... Troszkę wzrok mu szwankuje, słuch też, ale na spacerach czuje się jak młody bóg :D Znalazł wspaniały dom, ze wspaniałą dużą działką, a przede wszystkim Ludźmi ze złotymi sercami :) Musi pożyć i nacieszyć się TAKĄ Rodziną :) 

Link to comment
Share on other sites

A ja mam bombę wiadomość, bo Krecikowa pupinka zaczęła zarastać. :) Bardzo powoli, ale zarasta! Krecik trzyma się nieźle, całe dnie śpi z pobudką 2-3x dziennie na toaletę i spacer po ogrodzie. Odpukać, zdrowotnie jest dobrze, tzn. jak na miarę takiego staruszka. Miewa gorsze dni, kiedy nie ma ochoty wstać na jedzonko czy toaletę, jednak to "bywa", a nie "jest". Skończyły mu się tabletki od mari23 na wątrobę + te, co dostawał od weta anecik, więc trzeba będzie kupić kolejne opakowanie. 

Krecik robi furorę na olx, ale szkoda że od ludzi, którzy nie potrafią czytać. Szukają jorczka dla swoich małych dzieci i są zdziwieni wszystkimi informacjami o staruszku... No nic, pozostaje czekać. Może zdarzy się cud, tak jak w przypadku Rudiego.

Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, Tyśka) napisał:

Przepraszam za Off Top, ale... Rudi, stareńki duży pies, który spędził z 10msc w przytulisku (gdzie spędzał czas stale w kojcu, tylko raz na tydzień ktoś go wyprowadzał na spacer) w okolicach Suśca pojechał do DS za Poznań. Państwo sami po niego przyjechali (w sumie po to, aby go poznać), robiąc tym samym prawie 2 tys km (oczywiście w obie strony). Zaiskrzyło, więc staruszek pojechał z nimi ♡🙂 Szczęścia, kochany. Doczekałeś się.

Ta wiadomość to hit sezonu, dawaj takie off topic codziennie !!! Długich lat w nowym domu Rudi :-))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...