Jump to content
Dogomania

[Airedale Terrier] Problem z spacerami oraz załatwianiem się


mariuszadam

Recommended Posts

Witam,

Mam psa rasy Airedale Terrier, w chwili obecnej ma 9,5 tygodnia. 

Problem jest z spacerami oraz załatwianiem się na nich. Tj. Na dworze nie chce się w ogóle załatwiać. Sytuacja wygląda tak, iż po wyjśćiu z klatki schodowej pies bardzo zapiera się - nie dają rady tutaj żadne smaczki, kiełbasa czy szynka (nie chce jeść - woli karmę). W czasie takiego spaceru nie robi siku ani kupy. Następnie gdy widzi klatkę schodową z 50-70m zaczyna szybko biegnąć do domu (próbujemy razem z żoną go wstrzymywać aby nie szarpał i aby szedł na "luźnej" smyczy"). Po wejściu do domu odrazu robi siku i kupę - mija dosłownie mniej niż minuta. Probówałem już po powrocie ze spaceru wziąć go odrazu ponownie na następny spacer - nadal trzymał siku i kupę do momentu wejścia do domu. 

Ponadto nie chce robić ani siku ani kupę na matę. Robi całkowicie obok. Próbowaliśmy go chwalić. Jak zrobił raz siku - został pogłaskany i nazwany dobrym pieskiem. Dodatkowo dostał kość z pedigree.

Pies jest z hodowli, natomiast z tego co wiem to 7 tygodni był zamknięty z braćmi i siostrami w kuchni (zamknięta była drzwiczkami), przez co robił "pod siebie".

Ilość spacerów dziennie - 4-6
Czas każdego spaceru - 40 - 90 minut

 

Czy ktoś ma jakiś pomysł jak można nauczyć go załatwiać swoje potrzeby na dworze?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...