Jump to content
Dogomania

Amika zamieszkała we Wrocławiu. Już nigdy nie będzie sama. Amika ma za sobą porzucenie i długi czas bezdomności. Teraz u Murki od nowa nabiera wiary w człowieka. Pomożesz jej?


Jo37

Recommended Posts

Tak o suni napisała Tola

Kolejna bezdomna suczka na podzamojskiej wsi:(

Dwa tyg. chodziła po wsi, dokarmiała ją p Ewa, która dzisiaj do nas zadzwoniła. Pani dzisiaj tak płakała, ze serce mi pękało, opowiadała o bezduszności ludzi na wsi i tych porzucających zwierzęta; pani ma swoje 3 psy, które przygarnęła, jak błąkały się pod jej domem, czwartego nie da rady. Zabiera teraz sunię do domu, ale na dłużej nie jest w stanie się nią opiekować. Pod koniec listopada wyjeżdża do pracy , a jej starsza matka nie da rady zaopiekować się taką gromadą. Sunia jest bardzo proludzka, bardzo lgnie do człowieka, jest bardzo wychodzona.

Amika jest pod opieką fundacji ZEA

IMG-20201016-WA0030.jpg

IMG-20201016-WA0031.jpg

IMG-20201016-WA0032.jpg

SAVE_20201016_165557.jpg

SAVE_20201016_165602.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  Dnia 16.10.2020 o 18:43, Poker napisał:

Dobrze, że biedna sunia ma na razie schronienie.  Może by wspomóc panią karmą?

Tak, TZ od razu to zaproponował, ale pani stanowczo odmówiła, ona bardzo prosi o znalezienie suni bezpiecznego miejsca.

 UG obiecał pomoc w pokryciu kosztów sterylizacji.

Dobrze, że biedna sunia ma na razie schronienie.  Może by wspomóc panią karmą?

Tola napisała

Tak, TZ od razu to zaproponował, ale pani stanowczo odmówiła, ona bardzo prosi o znalezienie suni bezpiecznego miejsca.

 UG obiecał pomoc w pokryciu kosztów sterylizacji.

Sowa napisała:

Jeśli dotrwam do połowy listopada, bez żadnych covidowych niespodziewanek, mogę dać  jej BDT. Nie stały dom, bo ona raczej jest za młoda dla mnie.

Poker napisała:

Jak znajdzie się miejsce dla niej w hoteliku, ale nie w PDT, to wpłacę 150 zł.

 

 Mogłabym wziąć sunię pod swoje skrzydła , jeżeli Toczka pójdzie do DS. Zależy to od tego czy się dogadają z psem rezydentem.

Tola napisała

 

Pięknie dziękuję za te oferty pomocy, nic piękniejszego nie mogło suni teraz spotkać:)

Nazwałam ją tak tymczasowo Amika, żeby nie była bezimienna. Porozmawiam z panią, może  udałoby się jeszcze zrobić sterylkę, bo ok. połowy listopada trzeba byłoby już myśleć konkretnie, co dalej.

kiyoshi napisała

A co u tej ślicznej białej suni? Są jakieś widoki dla niej? 

agat21 napisała

Też chciałam o białą suńkę zapytać.

Tola napisała

Sunia jest nadal u tej pani na wsi; TZ umówił wizytę w lecznicy, suńka została odrobaczona, dostała też witaminy, bo jest bardzo chuda i na razie sterylizacja musi być odłożona. 

Pani wyjeżdza 28. 11. i do tego czasu trzeba suczkę zabrać. Mała dostała propozycje pomocy, zobaczymy, jak to się ułoży. Jeśli Toczka pod opieką Poker nie znajdzie wcześniej domu, a Sowa nie będzie mogła pomóc,  to zostaje hotelik, prawdopodobnie  u szafirki, bo z tego co wiem, to Murka ma kolejkę. Tylko ten transport:(

Sunia ma ogromny apetyt, więc po odrobaczeniu powinna przybywać na wadze;  jest radosna, energiczna, jak to młoda sunia.

Link to comment
Share on other sites

Sowa napisała

 

Tolu, co z tą białą sunią? Co ma dom  tylko do końca listopada?

 
  • Murka napisała
  Dnia 7.11.2020 o 08:04, Sowa napisał:

Tolu, co z tą białą sunią? Co ma dom  tylko do końca listopada?

To może ja odpowiem jak Toli nie ma.

Sunia w tym tygodniu trafia do mnie na sterylizację (pani, u której jest sunia obecnie panicznie boi się opieki po tym zabiegu i nie chce się tego podjąć). Są jakieś osoby wstępnie zainteresowane adopcją, także możliwe, że po zabiegu będzie mieć dom. Gdyby nie wypaliło to będzie mogła trafić do Ciebie.

Sowa napisała

Murko, ucieszę się, jak biała sunia będzie miała dom stały, bo u mnie tylko BDT wchodzi w grę. Brakuje mi bardzo zwierzaka po praktycznie całym życiu z psami, ale właśnie rok urodzenia (mój, nie psa) nakazuje rozsądek. Tak czy tak, zawsze chętnie pomogę w szkoleniu adopciaków na miejscu.

Gdzie robicie sterylkę? W Rzeszowie znajoma wetka nadal robi sterylki jednym bocznym 3-centymetrowym cięciem, opieka po takim zabiegu jest omal symboliczna, a i opatrunek jest symboliczny.

Murka napisała:

Amika od wczoraj u nas. Sunia jest trochę wystraszona jeszcze:

97fad934d2938148gen.jpg

60a6690486de36b3gen.jpg

346ddc02de29929fgen.jpg

d6bcdf3374b8e9bcgen.jpg

824cce28090a1022gen.jpg

Link to comment
Share on other sites

51e8dd4a47db0207gen.jpg

Murka napisała

Amika od wczoraj u nas. Sunia jest trochę wystraszona jeszcze:

97fad934d2938148gen.jpg

.60a6690486de36b3gen.jpg

51e8dd4a47db0207gen.jpg

Amika już nieco pewniejsza, spaceruje z ogonkiem podniesionym wysoko. Zaczęła się już załatwiać na spacerach, ale niestety mimo to zachowanie czystości jest jej obce póki co. Na środę umówiona sterylka.

32ffe098f2d69fabgen.jpg

b8b5ada159c7b177gen.jpg

 

Murka napisała :

Amika już po sterylce, wszystko ok:) Waży 8 kg.

Link to comment
Share on other sites

  • Jo37 changed the title to Kremowa Amika szuka domu.

Dotarłam do Amiki, , dziękuję Jo37 za założenie wątku:)

Zaraz będę pisała do Sowy, może coś wspólnie ustalimy.

Miałam parę tyg. temu zapytania o sunię, prosiłam o kontakt po 20.11. ale jak na razie zadzwoniła tylko pani z Katowic, tylko ze to nie jest dom dla Amiki.

Koszt sterylizacji Amiki pokryje UG w Telatynie.

 

Ogłoszenia Amiki:

Havanka - Kraków 

https://www.olx.pl/oferta/spraw-by-amilka-znow-radosnie-merdala-ogonkiem-CID103-IDHyStE.html

 

Tola Warszawa

https://www.olx.pl/oferta/mlodziutka-urocza-amika-do-adopcji-CID103-IDHxqbE.html

 

22.12.20120 Amika zamieszkała we Wrocławiu:)

IMG-20201225-WA0004.jpg

Link to comment
Share on other sites

Suńka jest fajna, łagodna, spokojna ale lękliwa. Z czystością jest na bakier, choć teraz i tak jest trochę lepiej, bo zaczęła się załatwiać regularnie na spacerach i z siku już czasem wytrzymuje. Sunia niestety jest też trochę szczekliwa. Ma tendencje do poszczekiwania jak zostaje sama, jest też czujna i rozszczekuje się jak coś usłyszy, szczeka na obce osoby, boi się nowopoznanych psów i je odstrasza jeżąc się, szczerząc zęby, warcząc i startując do nich. Wszystko to ma podłoże lękowe.

Na smyczy chodzi tak, że ciągnie tam gdzie chce iść i zapiera się, kiedy gdzieś nie chce iść:) Takie to trochę z charakterkiem:)

Sunia jest na razie w boksie wewnętrznym. Jak wyjadą z domu sunie (Pola, Axa, Ayla), to będę mogła ją zabrać do domu i zobaczę jak będzie. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.11.2020 o 00:27, Poker napisał:

Wszystko dla niej obce, wylądowała na nieznanej planecie i stąd zachowanie. Może w domu się uspokoi.

Sowa niestety nie weźmie Amiki, nie da sobie rady z suczką, która nie zachowuje czystości.

Amika zostaje u Murki, mam nadzieję, ze w miarę szybko ogranie te swoje braki, bo w tej sytuacji to na dom nie ma szans.

Jest ładna, młodziutka, łagodna - musi tylko nauczyć się życia w mieszkaniu.

Ja wieczorem spróbuję zrobić pierwsze ogłoszenie na Warszawę, może ktoś zakocha się i zaczeka...

Jakby ktoś zechciał pomóc w ogłaszaniu, to będę bardzo wdzięczna.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Jo37 changed the title to Amika ma za sobą porzucenie długi czas bezdomności. Teraz u Murki od nowa nabiera wiary w człowieka. Pomożesz jej?
  • Jo37 changed the title to Amika ma za sobą porzucenie i długi czas bezdomności. Teraz u Murki od nowa nabiera wiary w człowieka. Pomożesz jej?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...