Jump to content
Dogomania

Pies zaczął się bać psa rodziców


Recommended Posts

Cześć,

Od pewnego czasu pojawił się "problem" u naszego psa. Mianowicie zaczął się bać psa rodziców którego zna od szczeniaka.

Zacznę od początku, kupiliśmy wraz z żoną szczenie Białego Owczarka Szwajcarskiego (BOS) z hodowli. Piesek po 2-3 tygodniach aklimatyzacji u nas w domu wyruszył na poznawanie świata. Zaczęliśmy od rodziców, którzy posiadają 12 letniego Golden Retrievera (GR), GR od początku średnio przejawiał sympatie do naszego pieska. Trzeba zaznaczyć, że GR NIE zachowywał się agresywnie, po prostu nie zaiskrzyło, GR w swoją stronę a BOS w swoją. BOS rósł i chętnie przyjeżdżał do rodziców, GR dalej nie był zainteresowany kolegą. Gdy my lub rodzice bawiliśmy się z naszym pieskiem GR zazdrośnie szczekał i chodził koło nas. Dalej nie było żadnych oznak agresji z strony GR a BOS dalej bez strachu i przeszkód chodził koło GR.

BOS w tym momencie ma 13 miesięcy. Problem zaczął się około 3 tygodni temu. GR zaczął dobierać się do BOS od tyłu z średnim skutkiem bo staruszek ma już swoje lata. Na początku BOS mało sobie z tego robił ponieważ jest przyzwyczajony do tego typu zaczepek, często spotyka się z grupą psów na spacerze i nie raz musiał z lepszym czy gorszym skutkiem kogoś z siebie zrzucić. Od 2 tygodni coś się zmieniło i BOS zaczął unikać psa rodziców. GR próbuje podejść i go obwąchać lecz BOS staranie go omija, idzie do innego pokoju lub siada tyłem do ściany.

Teraz dalej BOS ani GR nie są agresywne do siebie, GR próbuje podejść a BOS widocznie się go boi i unika kontaktu

Czy wiecie z czego może wynikać taka zmiana zachowania lub co zrobić aby piesek przestał się bać? ( nie przyjeżdżanie do rodziców odpada :) )

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Announcements

×
×
  • Create New...