Jump to content
Dogomania

Jak duży to będzie piesek?


Bajka1

Recommended Posts

Dzień dobry, bardzo prosiłabym o pomoc. Jeśli ktoś zna się na określaniu wielkości pieska byłabym wdzięczna za podzielenie się swoją opinią. Jest to szczeniak, znajda, który jest z nami kilka dni. Początkowo chcieliśmy go zatrzymać, ponieważ już od roku myślimy o pisesku i edukujemy w tym kierunku nasze dziecko. Byliśmy z psiakiem u weterynarza, pani wet określiła wiek pieska na około 8 tygodni, waży 1kg, stan ogólnie dobry, zdrowy piesek. Pani weterynarz powiedziała, że prawdopodobnie jest to Border Collie lub pies w tym typie, będzie ważył ok 12kg. Rzeczywiście z wyglądu piesek przypomina szczeniaki Bordera ( nie wiem jak wstawić tutaj zdjęcie?)

Poczytaliśmy o tej rasie i stwierdziliśmy, ze raczej będziemy mu szukać właścicieli gotowych na takiego pieska. Jednak ciągle sprawdzam informacje ile ważą szczeniaki Border Collie w tym wieku jak ten i są one dużo cięższe ( ok 3kg). 

Biorąc pod uwagę obecną wagę, to czy może być to jednak kundelek, który nie będzie duży?

 

Z góry dziękuję za pomoc:)

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry :) 

bardzo dobrze, ze przygarnęliście taką znajdkę :) Weź pod uwagę, że  nikt nie porzuciła rasowego psa, to raczej niemożliwe, nie zdarza się. To zwykły uroczy kundelek. Ja też staram się, pewnie jak my wszyscy, porównać psiaka do jakiejś rasy, ale tylko porównać fenotypowo, z wyglądu.  Mieszańce są trudne do przewidzenia pod względem charakteru, a i siły wzrostu, ich nie obowiązują "cechy rasy" :). Zazwyczaj to mądre, kochane zwierzaki, a jako dom tymczasowy z 30-letnim stażem, wiem, co mówię :)

Ja na Waszym miejscu bym zatrzymała psa, próbowała ułożyć na mądrego psa towarzyszącego, nie doszukując się jakichś cech bordera. A psiątko rzeczywiście wg mnie nie będzie wielki, taki 12-15 kg max.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...