Jump to content
Dogomania

Pies z wieloma problemami


Soniak87

Recommended Posts

Witam przepraszam, jesli zly dział ale problem z moim 7 letnim psem jest z kazdej kategorii po trochu. Od poczatku moj pies ma 7 lat ni to ratlerek ni to pinczer (troche z jednego i drugiego). Wiem zawalilem wychowanie i teraz jest za pozno. Mieszkal kilka lat w domu mial ogrod robil co chcial nikomu jego energia nie przeszkadzala. Kiedy przyszedl czas na mieszkanie w bloku zaczely sie schody. Moj pies ma za duzo energii dostaje szału na wszystko np. na dzwonek do drzwi, zamykanie drzwi, domofon, na dzwonek telefonu, na kazdy szelest, na inne psy, na widok smyczy lub przebieranie sie domownikow, kazdy musi byc obszczekany. Szukałem różnych sposobów aby z tym sobie poradzic bez efektów. Wszyscy behawiorysci w okolicy odmawiali po jednej wizycie. Szkola dla psów nie zdala egzaminu (pies byl tam glodzony a mi wmawiali, ze nie jadl z tesknoty). Zabawki nigdy go nie interesowaly wiec kongi nie zdaja egzaminu chyba ze jestem z nim w tym samym pomieszczeniu. Nigdy sie nie bawil wiec zabawki nie dzialaja, spacery ma 3-4 razy dziennie po okolo godzinie. Na spacerze jest na smyczy zawsze z przodu nie mozna stanac bo piszczy. Jakis czas temu poprzedni moj weterynarz zalecil kastracje oczywiscie nie pomoglo i kazal dawac tabletki ziolowe nie pomoglo. Zmienilem weterynarza zostala zdiagnozowana nadczynnosc tarczycy i padaczka kilka lat juz bierze luminal i metizol. Pies posiada lek separacyjny przez to caly czas jest z moim drugim psem i teraz jeden nakreca drugiego i mam koncerty rozdzielenie ich pogarsza tylko sytuacje z reszta nie mam warunkow by ich rozdzielac caly czas. Zabawa z klatka jak i przebieraniem sie i nie wychodzeniem nigdzie rowniez nie zdala egzaminu, dodam jeszcze, ze klikacz oraz nagrody poległy. Juz nie mam pomyslu na niego wszystkie drzwi w mieszkaniu musza byc otwarte bo jak tylko zamkne to jest szal a tak sie nie da. Podawalem rowniez calm aid czy jakos tak tylko sie oblizywal efekt zaden. Nawet wynalazek na fajerwerki go nie rusza drugi moj pies wiekszy juz dawno spi a ten ADHD. Obroza antyszczekowa nie pomogla on ciagle szczeka byle jaki szum mu przeszkadza zona sie denerwuje male dziecko sie budzi sasiedzi sie denerwuja a nie oddam go nigdzie. Najgorsze sa noce jak mnie nie ma w domu bedzie podszczekiwal albo piszczal jak on szczeka to i drugi moj pies szczeka i tak wkolo Macieju jest sam szczeka caly czas sa razem szczeka przy jakims szumie stuknieciu dzwonku itd. Moje psy nie mieszkaja przy drzwiach wejsciowych ale maja dobry sluch wystarczy dzwonek sms  ktory ciagle zmieniam czy przyjazd mojego samochodu on go slyszy z 3 pietra i juz daje znac o sobie. Na prawde juz nie mam pomyslu na niego. Prosze o jakies rady jestesmy z zona osobami pracujacymi i nie zawsze mozemy byc w domu z nim a wiem z nagran co robi. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...