Jump to content
Dogomania

Pierwszy piesek


Polihymnia

Recommended Posts

Dzień dobry, zostałam zaskoczona przez partnera i teraz mam pieska - owczarek niemiecki długowłosy, 8 tygodni. Cieszę się bardzo ale powiem szczerze jestem zielona w temacie. Poczytałam już o żywieniu, ale wiem ze jeszcze dużo nauki przede mną. Czy macie może jakies rady? Co robić czego nie robić? Co jest konieczne przy takim psiaku? Kiedy przyzwyczajać do spacerów? W przyszłym tygodniu mam zamiar się z nią udać do weterynarza na drugie odrobaczanie. Za wszelkie rady z góry dziękuje! :)

Link to comment
Share on other sites

Wejdź na  portal nosem.pl - wiele tekstów o wychowaniu szczeniaka. Doskonale opisany też przez wetkę harmonogram szczepień.

Jeśli masz wśród znajomych kogoś, kto doskonale wychował psa, zaproś do domu, aby pokazał Ci choćby prawidłowy kontakt dotykowy ze szczeniakiem, prawidłowy sposób zabawy i pierwsze lekcje - nie jest za wcześnie na to, już można i trzeba uczyć życia wśród ludzi. Pies nie rozumie ludzkich słów - trzeba już takiemu maluszkowi pokazywać zachowania, po których zostanie pochwalony (zawsze) i nagrodzony (okazjonalnie).  Ucz szczeniaka tak, jakbyś miała do czynienia z głuchoniemym trzyletnim dzieckiem, do tego zapóźnionym w rozwoju - przeciętny pies, jak twierdzą niektórzy naukowcy, jest w stanie skojarzyć ok, 200 słów z czynnością, której oczekuje człowiek. Każdy pies, szczeniak też, potrafi rozpoznać po zapachu emocje człowieka, ale żaden na dzień dobry sam z siebie nie wie, co znaczy "nie wolno". I żaden szczeniak nie rozumie, dlaczego człowiekowi przeszkadzają siuśki i kupa na dywanie, żaden nie wie, że skóra człowieka jest wrażliwsza niż futerko psiej matki, nie wie też, dlaczego nie należy wbijać mlecznych ząbków w fotel ani przegryzać kabli.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...