Jump to content
Dogomania

Dwie suczki Axa;Ayla oraz piesek dredzik Ferri dostały szansę na normalne życie.Jadą do Hoteliku u Murki.28.11.20-Axa i Ayla mają wspólny dom we Wrocławiu.05.12.20-Ferri także w swoim domku we Wrocławiu.


Anula

Recommended Posts

Wszystkie psiaki pochodzą ze Schroniska w Zamościu.Suczki są świeżo po sterylizacji i już są w Hoteliku u Murki.Czeka je zdjęcie szwów i szczepienie.Piesek dredzik nadal jest w Schronisku i czeka na cudowny dzień w którym będzie odebrany i dołączy do Axy i Ayli.

Po lewej stronie jest Ayla a po prawej Axa.

IMGP1935.JPG

I piesek dredzik Ferri.

IMG_20200928_113230.jpg

Axa będzie pod opieką Toli natomiast Ayla i Ferri dredzik pod Bogusik i moją opieką.

Te psiaki,każde przeszło już swoje.Mamy nadzieję,że odzyskają radość życia i znajdą najlepsze domy z możliwych.

A my jak zwykle prosimy o zaglądanie do naszych psiaków,kibicowanie im i także prośba o ogłoszenia w odpowiednim czasie.

Axa/Molli i Ayla/Tosia od 28.11.20 pojechały do wspólnego domku we Wrocławiu.

Ferri od 05.12.20 pojechał do domku we Wrocławiu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Post informacyjny:

Od 16.10.20 Ayla i Axa są zakwaterowane w Hoteliku u Murki.Sterylizacja 16.10.20.Zdjęcie szwów i szczepienie p/wściekliźnie w Zamościu.

14.10.20 - Murka:

Suńki są póki co bardzo grzeczne. Na smyczach chodzą, zachowują czystość, zastrzyki podałam bez problemu.

Axa to rezoluta, błyskawicznie się odnajduje w nowych sytuacjach, od razu załapała chodzenie po schodach, obroniła już miski przed kotem:) Ayla jest trochę nieśmiała, schody to na razie dla niej przeszkoda nie do pokonania, muszę ją znosić i wnosić, do domu też nie chce wracać, kładzie się i czeka aż się ją weźmie:)

Z książeczek wynika, że Axa ma 4 lata, a Ayla 3 lata.

 Axa waży 7,5 kg, a Ayla tylko 6 kg

26.10.20-Murka:

Axa musi jeszcze trochę ubranko ponosić, bo ma odczyn po szwie i chyba dłużej się u niej będzie goić ranka. 

Poza tym dziewczynki były mega grzeczne. Niestety nieprzegłodzone wymiotują tęgo podczas jazdy o czym się dziś miałam okazję przekonać :] jakoś nie pomyślałam, żeby ich nie karmić...

Ayli powycinałam dredy z ogonka. Z suni jest mały podprowadzacz skarpet i kapci:)

Poza tym obie sunie są naprawdę świetne.

14.11.20-Ayla nadal podkrada kapcie, ściereczki, skarpetki, ostatnio odchudziła mopa ze sznurków:)Axa nieco bardziej poważna, ale to ona zaczepia Aylę do zabaw, szturcha ją itd.:)

Zdjęcia str.3.

Ferri od 26.10.20 w Hoteliku u Murki.

Zdjęcia str.3.

Ogłoszenia:

1.Axa+Ayla  - Havanka - Warszawa -(razem dwie suczki)- 29.10.20 - wyróżnione do 30.11.20

https://www.olx.pl/oferta/axa-i-ayla-przesympatyczny-duet-do-adopcji-CID103-IDH9EjY.html

2.Axa+Ayla - Tola - Kraków (zamienione na Wrocław) - (razem dwie suczki)-30.10.20 - wyróżnione do 30.11.20 

https://www.olx.pl/oferta/milosc-do-kwadratu-czyli-axa-i-ayla-do-adopcji-CID103-IDHamKs.html

3.Ferri - Havanka - Kraków (przeniesione na Katowice) - wyróżnione do 28.11.20

https://www.olx.pl/oferta/czekam-na-dobrego-pana-ferri-CID103-IDH6lr1.html

4.Ferri/Fredi - Havanka - Wrocław - wyróżnione do 09.12.20

https://www.olx.pl/oferta/fredi-przyjaciel-na-cale-zycie-CID103-IDHhwsp.html

5.Ferri/Fori - Anula-Warszawa - wyróżnione do 09.12.20

https://www.olx.pl/oferta/cudowny-fori-o-wspanialym-charakterze-pokocha-kazdego-CID103-IDHhLS6.html

Ferri od 26.10.20 w Hoteliku u Murki.

Ferri: waży 19 kg, ma ok. 5 lat, z czego 3 lata był w schronisku. Póki co jest bardzo grzeczny i łagodny. Do samochodu sam wskakuje. Bardzo mu się spodobały spacery (sprawnie chodzi na smyczy), ożywił się i jak przyszło do zamknięcia go w boksie to trochę popłakiwał. Brudny jest niemiłosiernie, ale w schronisku usunęli już część dredów. U naszego weta dostał odrobaczenie, uszy czyste. Fiprex podam mu chyba jak pousuwam dredy i go wykąpię.

Co istotne, Ferri owszem lubi spacery, ale przede wszystkim chce do człowieka. Uwielbia po prostu siedzieć, kłaść się przy mnie. Bez problemu usunęłam mu wszystkie dredy i dziś już wyczesałam z grubsza. Czystość zachowuje super.

02.11.20 - Ferri ma już zrywy do zabawy:) Ostatnio jak go wyprowadzałam to musiał na początku odtańczyć taniec radości (piruety dookoła siebie:)), a jak go wczoraj spuściłam ze smyczy to biegał dłuższy czas dookoła placu jak torpeda:) Zabawkami niestety nie umie się jeszcze bawić. Próba rzucenia piłki kojarzy mu się z zagrożeniem. Bardzo lubi być przy człowieku. Jak gdzieś siadam, to Ferri obok mnie siada, jak mu znikam  z oczu to pędzi i szuka:)

Sam już wraca do boksu, załapał, że spacerki są i będą:) 

Zaczyna też trochę szczekać.

Czystość nadal super.

08.11.20 - Parę słów o Ferrim: jest bardzo spokojny i grzeczny. No i wrażliwy: jakiś głośny krzyk, gest i już się trochę boi, trzeba go zaraz przekonywać, że wszystko jest ok i że to nie było do niego:) Czasem sobie bryknie i popodskakuje z radości, ale wulkan energii to to zdecydowanie nie jest. Jak widać na zdjęciach nie ma problemu w uchwyceniu go jak stoi lub siedzi. Z zabawkami nadal nie wie o co chodzi, ale smakołyki zaczął już trochę ogarniać:) Lubi być tam gdzie człowiek i chętnie spaceruje na smyczy. Jak biega swobodnie to często muszę go wywoływać z boksu, żeby jeszcze trochę pobiegał. Czasem mam wrażenie, że chciałby się jakoś pobawić, ale nie wie jak.

Czystość zachowuje super, na smyczy chodzi dość ładnie, nie ciągnie.

Nie ma tendencji do niszczenia i z tym raczej nie powinno być problemu podczas pozostawiania go samemu w domu. Może na początku trochę wyć, ale spokojnie się przyzwyczai (u nas jest już ok).

Z psami wygląda na to, że dogaduje się dobrze.

Nie jest szczekliwy. Odzywa się tylko okazyjnie i krótko: jak np. jakiś pies podbiegnie do jego boksu.

14.11.20.-Ferri okazuje się, że bardzo lubi towarzystwo innych psów, od razu się ożywia, biega, jest pewniejszy i wyraźnie szczęśliwszy. Jak go wypuszczam z boksu to zamiast pobiec sobie gdzieś, to podchodzi do sąsiedniego boksu i czeka aż wypuszczę kolegę, wtedy dopiero jest szaleństwo:)

Zdjęcia do ogłoszeń str.5

Axa/Molli i Ayla/Tosia od 28.11.20 pojechały do wspólnego domku we Wrocławiu.

Ferri od 05.12.20 pojechał do swojego domku we Wrocławiu.

Link to comment
Share on other sites

Post rozliczeniowy:

Deklaracje stałe:

Anula: 17.10.20 - 20,00zł-X;02.11.20-20,00zł-XI;02.12.20-20,00zł-XII

Bogusik:17.10.20 - 20,00zł-X;02.11.20-20,00zł-XI;02.12.20-20,00zł-XII

Wpłacone deklaracje stałe; 120,00zł

Deklaracje jednorazowe i inna pomoc:

1.Nadziejka - bazarek- wpł.15.11.20-140,00zł

https://www.dogomania.com/forum/topic/352601-axuni-ayli-ferriemu-swiateczkowo-prezentowo-nadziejkowo-do-611-zajrzyj-dobraduszko/

2.Bogusik - bazarek- wpł.15.11.20-356,41zł

https://www.dogomania.com/forum/topic/352603-bazarek-w-tworzeniu/

3.Fundacja ZEA - karma.

4.Nadziejka - bazarek - wpł.20.10.20 - 22,00zł

https://www.dogomania.com/forum/topic/352395-rozliczony-22-zl-dla-ferusia-dredzika-z-wateczku-anuli-rozliczony-ptysiowi-drugiemu-i-nukuni-po-22-zl-kazdenkiemu-wyslane-dziekuje-nasz-ptysiu-pierwszy-odszedl-za-tm-do-1809/page/7/

5.Anula - wpł.03.11.20 - 13,04zł

6.Nesiowata - wpł.12.11.20 - 20,00zł

7.P.Jola od Destino/Joszki-wpł.02.12.20-30,00zł

https://www.dogomania.com/forum/topic/336889-alis-wróciła-z-adopcji-po-półtora-rokujest-już-w-swoim-nowym-domku-od-070618-destino-w-swoim-cudownym-domku/

8.P.Beata od Nutki i Joy-wpł.08.12.20-50,00zł

https://www.dogomania.com/forum/topic/347304-nutka-cudna-pekineczka-potrzebuje-naszej-pomocynutkajoy-111018-w-ds-w-holandii-u-polskiej-rodziny/page/19/

9.P.Agata od Aleksa - wpł.14.12.20-30,00zł

https://www.dogomania.com/forum/topic/347957-aleksfrędzel-ma-szansę-na-opuszczenie-radys-pomożeciealeks-od-291218-w-ds-w-zabrzu11092020-za-tm/?tab=comments#comment-17366593

10.Anula-bazarek;wpł.15.12.20-259,50zł

https://www.dogomania.com/forum/topic/352820-ciuszki-i-nie-tylko051220-111220/

11.Bogusik-bazarek-wpł.26.12.20-245,50zł

https://www.dogomania.com/forum/topic/352835-rozliczony-zakończony-coś-na-święta-i-po-świętachdo-111220/

Wpłacone deklaracje jednorazowe: 1166,45zł

Wydatki:

1.ogłoszenia-dwupak-Axa i Ayla-Warszawa;Kraków-wyróżnienie-30.11.20- 35,62zł

2.ogłoszenia - Ferri-Wrocław;Warszawa;Katowice- 28.11.20;09.12.20-53,43zł

2.Rozliczenie z Murką - wpł.03.11.20 - 79,42zł

3.Rozliczenie z Murką  za XI - wpł.03.12.20-657,00zł

4.Rozliczenie z Murką za pobyt Ferri (01.12.20-05.12.20) - 50,00zł

Wydatki: -875,75zł

Rozliczenie za X Ayli i Ferri - str.5

 

+99,50 zł pozostałość po hotelowaniu Fibi           - na  Axę i Aylę i Ferri = 66,33zł

+360 zł Havanka (bazarek)                 na 3 psiaki = 240,00zł

Razem u Murki jest:  306,33zł

Wydatki:

-272 zł hotelowanie Axy i Ayli (zniżka ze względu na karmę) za X  -do podziału na 2- 136,00zł

-60 zł hotelowanie Ferriego (zniżka ze względu na karmę) za X     60,00zł

-100 zł transport Axy i Ayli z Zamościa   -do podziału na 2 - 50,00zł

-40 zł odrobaczenie suniek 5-dniowe      -do podziału na 2 - 20,00zł

-8 zł Fiprex dla suniek       -do podziału na 2 - 4,00zł

-7,5 zł odrobaczenie II suniek  -do podziału na 2 - 3,75zł

-112 zł transport Ferriego z Zamościa do weta i hotelu   112,00zł

Razem wydatki na Aylę i Ferri: 385,75zł

Rozliczenie całkowite za X:

306,33zł - 385,75zł = - 79,42zł

Kwotę 79,42zł przelewam do Murki.

Ogólnie:

Deklaracje stałe: + 120,00zł + deklaracje jednorazowe: + 1166,45zł - wydatki: -875,75zł = 25.12.20  +410,70zł

Kwota 410,70zł została przekazana na potrzeby Baffitego wątku:

https://www.dogomania.com/forum/topic/351622-malika-zamojski-szczeniaczek-z-raną-w-pachwinie-i-baffi-piesekod-010420-w-hotelikumalika-od-100420-w-dsbaffi-od-170420-w-ds251020-baffi-wrócił-z-adopcji221220-baffi-w-ds/

Stan konta = 0,00zł

Link to comment
Share on other sites

29 minut temu, Nadziejka napisał:

Teddy Bear with hearts - Free animation (animated gif)

Trzy serduszka trzy iskierki zaczynaja nowe zycie

kramik choc malusi 

 dla iskiereczek wyczarowac Nadziejeczka musi

Nasza Kochana Nadziejko z całego serca dziękujemy.Jesteśmy bardzo wdzięczne za każdą pomoc.

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, elik napisał:

Ależ biedny ten Dredzik  :(  Czemu nie mógł pojechać do Murki razem z suniami?

Sunie były odbierane prosto od weta schroniskowego z Lecznicy a dredzik jeszcze nie ma terminu odbioru ze schronu.O tym musi zadecydować Murka.Dredzik na pewno będzie zabrany jest zarezerwowany.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, elik napisał:

Ależ biedny ten Dredzik  :(  Czemu nie mógł pojechać do Murki razem z suniami?

Dzisiejszy wyjazd po suczki był bardzo awaryjny, akcja była ustalana na gorąco, jechałam samochodem osobowym i byłam ograniczona czasowo.

Suńki na razie ulokowałam w łazience. 

Więcej napiszę jutro, bo dziś już padam.

da59356368fc3d32gen.jpg

268c8e242ea8264dgen.jpg

 

  • Like 5
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Nadziejka napisał:

Anulko  Mureczko 

 Zachwycajace dwie dziewunieczki przecudne

Stokrosci sciskam za wszystko zdrowko

Ciociu Anulko bardzo bardzo serce raduja 

Nadziejkowe deklaracyjki beda tez

Jeszcze chopczyk Ferunio niechaj sie wszystko spelni najlepsze

Nadziejko dziękuję.Jeszcze czekamy na dredzika.Będę szczęśliwa gdy opuści schron.Musimy jeszcze chwilkę poczekać.

Dredzika jakoś tak sobie wyobrażam o cudnym,spokojnym,łagodnym charakterze.Zobaczymy.

Dredzik mi bardzo leży na sercu,wciąż o nim myślę.

Link to comment
Share on other sites

Suńki są póki co bardzo grzeczne. Na smyczach chodzą, zachowują czystość, zastrzyki podałam bez problemu.

Axa to rezoluta, błyskawicznie się odnajduje w nowych sytuacjach, od razu załapała chodzenie po schodach, obroniła już miski przed kotem:) Ayla jest trochę nieśmiała, schody to na razie dla niej przeszkoda nie do pokonania, muszę ją znosić i wnosić, do domu też nie chce wracać, kładzie się i czeka aż się ją weźmie:)

Z książeczek wynika, że Axa ma 4 lata, a Ayla 3.

Zdjęłam im obróżki, które miały (to te, w których zostały znalezione), bo były za duże.

  • Like 2
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

30 minut temu, Murka napisał:

Suńki są póki co bardzo grzeczne. Na smyczach chodzą, zachowują czystość, zastrzyki podałam bez problemu.

Axa to rezoluta, błyskawicznie się odnajduje w nowych sytuacjach, od razu załapała chodzenie po schodach, obroniła już miski przed kotem:) Ayla jest trochę nieśmiała, schody to na razie dla niej przeszkoda nie do pokonania, muszę ją znosić i wnosić, do domu też nie chce wracać, kładzie się i czeka aż się ją weźmie:)

Z książeczek wynika, że Axa ma 4 lata, a Ayla 3.

Zdjęłam im obróżki, które miały (to te, w których zostały znalezione), bo były za duże.

Dziękuję Murko za informacje,zaraz wstawię w post informacyjny.A jak z apetytem sunieczek?

Link to comment
Share on other sites

Melduję się i ja na wątku, na razie tylko dziewczynek, ale myślę, że już niedługo  dołączy do nich Ferri.

Pięknie dziękuję Anuli i Bogusik za szansę dla kolejnych zamojskich bezdomniaków i to szansę na nowe, szczęśliwe życie.serce-ruchomy-obrazek-0859.gif

Zea pokryje koszt karmy dla całej trójki, już pisałam do Kasi.

 

Byłam bardzo ciekawa suniek, po pierwszych informacjach od Murki myślę, że nie powinny mieć większych problemów z zachowaniem:)

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Tola napisał:

Melduję się i ja na wątku, na razie tylko dziewczynek, ale myślę, że już niedługo  dołączy do nich Ferri.

Pięknie dziękuję Anuli i Bogusik za szansę dla kolejnych zamojskich bezdomniaków i to szansę na nowe, szczęśliwe życie.serce-ruchomy-obrazek-0859.gif

Zea pokryje koszt karmy dla całej trójki, już pisałam do Kasi.

 

Byłam bardzo ciekawa suniek, po pierwszych informacjach od Murki myślę, że nie powinny mieć większych problemów z zachowaniem:)

Pięknie dziękujemy Fundacji Zea za karmę :) Co do zachowania suń to też jestem tego zdania.Ayla chyba trochę chowa się w cieniu za Axą,która jest bardziej odważna i otwarta.Często tak bywa gdy psiaki są ze sobą razem od urodzenia,a zmienia się to dopiero, jak już osobno trafiają do swoich domów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...