Jump to content
Dogomania

piesek z metryka...oszustwo


Zuma1234

Recommended Posts

Dobry wieczor. 

Kupiłam.maltanczyka z hodowli z metryka. Książeczką zdrowia szczepieniami itd....jednak ten piesek nie wyglada jak ta rasa...czy jest możliwe że zostałam oszukana? Pieska odbierałam od tych panstwa z domu. Zapłaciłam 3000. Widzialam resztę szczeniakow i matkę....dostalam rodowod ojca....prosze o pomoc....

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Zuma1234 napisał:

czy jest możliwe że zostałam oszukana?

Oczywiście,że jest możliwe.Czy to była hodowla ZKwP? Chyba nie....Co to znaczy "rodowód ojca"?Rodowód dotyczy kilku pokoleń obojga rodziców.A cena...rzeczywiście,jak na (prawdopodobnie) pseudohodowlę - kosmiczna,tyle,że ci ludzie żerują na niewiedzy takich jak Ty...Do kupna psa dobrze jest sie przygotować jak do kupna mieszkania,lub auta,trzeba pozbierć wszystkie informacje o źródle pochodzenia.

Jeśli chodzi o pomoc -to jakiej oczekujesz?Widziałaś,nie tylko tego,widziałas wszystkie szczenieta,matkę...kupiłaś.

Napisz jaka to hodowla.skąd - przecież ogloszenie było publiczne,jak się domyslam,.

Pokochaj malucha,bo jak każdy potrzebuje miłości,on nic nie zawinił.

Link to comment
Share on other sites

Teraz to wiem....ale znajomi tez brali tam pieska...to hodowla z Pszenna. Maltusiowy Zakątek. Ich jest ok. Niestety moj wyglada jak kundel... widzialam szczeniaki...matkę.ich...bardzo ładna....masakra....jestem.zdruzgotana ze dalam się tak nabrać...i fakt nie przygotowałam się do zakupu az tak. Podjęliśmy decyzję spontanicznie znalazlam ogloszenie. .....chcialabym zeby oni ponieśli konsekwencje...

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, Zuma1234 napisał:

Teraz to wiem....ale znajomi tez brali tam pieska...to hodowla z Pszenna. Maltusiowy Zakątek. Ich jest ok. Niestety moj wyglada jak kundel... widzialam szczeniaki...matkę.ich...bardzo ładna....masakra....jestem.zdruzgotana ze dalam się tak nabrać...i fakt nie przygotowałam się do zakupu az tak. Podjęliśmy decyzję spontanicznie znalazlam ogloszenie. .....chcialabym zeby oni ponieśli konsekwencje...

Ale czego konsekwencje? że już ci się ten piesek znudził?

Teraz jest szaleństwo -bo wszyscy chcą natychmiast szczeniaka maltańczyka. A to nie zabawka, ale pies. Kupiłaś i masz umowę pewnie, więc na czym to oszustwo polega -że już ci się piesek odwidział? No to chyba trzeba rozmawiać ze sprzedawca pieska, a nie pisać głupoty na publicznym forum. Twoj zarzut, że piesek nie jest taki sam jak piesek znajomych jest po prostu idiotyczny.

"Jestem zrozpaczona, bo mój pies wygląda jak kundel"  żałosne 

Link to comment
Share on other sites

Fakty 3 tys. za psa w typie rasy to strasznie dużo. Miałem to samo gdy szukaliśmy z żoną Spaniela Angielskiego. O mały włos a skończylibyśmy z Spanielem w typie rasy za prawie 3 tys. Maltańczyki jak Spaniele są bardzo popularne tak więc ogłoszeń na OLX jest dużo. Teraz jeszcze przez COVID zapotrzebowanie na psy (pieszczochy) jest ogromny i pseudo-hodowle muszą nadążyć nad popytem plus ceny praktycznie zrównały się z tymi z Zkwp.

 

Ogólnie teraz temat hodowli z poza Zkwp jest dość gorący:

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/piatka-dla-zwierzat-w-tle-norek-rozgrywa-sie-boj-o-rasowe-psy-i-koty/4mz9nwy

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Zuma1234 napisał:

Piesek zostaje...jest nasz....tylko nie jest to maltanczyk...tylko kundel za którego zapłaciłam bardzo dużo....chcialabym.odzyskac te pieniążki bo to wyłudzanie 

Zuma...piesio w typie rasy pokocha Cię tak samo jak ten utytułowany,on ma gdzieś papiery i rodowody,on chce byc kochany i cieszyć się bliskością swoich ludziów...

A porażkę finansowa przełknij...trudno,niejeden dał sie nabrać pseuduchom.

Jeszcze jedno - w miare jak będzie rósł - może bardziej upodobni sie do rasowca.

Zuma - dasz radę wkleić zdjęcie? Postaraj się.

Patmol - moim zdaniem pojechała po bandzie...nie napisałaś,że pies Ci się znudził,nie napisałaś,że Ci "się odwidział"...jest w Jej poście naddinterpretacja.Masz prawo być rozczarowana,nie tylko cudze winy prowadzą do goryczy,nasze własne - jeszcze bardziej.

Kochaj piesa,zobaczysz - to bedzie miłość odwzajemniona.O smaku słodkiej zemsty na pseuduchach - zapomnij,nic nie zdziałasz...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

mysle,ze mozesz napisac wszedzie gdzie sie da o tej pseudo...chociaz tyle,ze ostrzezesz innych, popsujesz im/wlascicielom oszustom opinie to i popyt spadnie...na Ciebie popadlo to i moze na innych tak samo przeciez, bardzo dobrze ze tu napisalas i pisz gdzie tylko mozesz :) a swoja droga postraszylabym troche tych oszustow ;)

daj zdjatko niunia napewno sliczny okochany :)

 

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, beataczl napisał:

mysle,ze mozesz napisac wszedzie gdzie sie da o tej pseudo...chociaz tyle,ze ostrzezesz innych, popsujesz im/wlascicielom oszustom opinie to i popyt spadnie...na Ciebie popadlo to i moze na innych tak samo przeciez, bardzo dobrze ze tu napisalas i pisz gdzie tylko mozesz :) a swoja droga postraszylabym troche tych oszustow ;)

daj zdjatko niunia napewno sliczny okochany :)

 

Nie wystarczy wam, ze na dogo pełno jest reklam kiepskich karm? zachwalanych przez zapłacone osoby opowiadajace jak to ich pies uwielbia karmę X

Teraz będą jeszcze liczne, nie poparte niczym, oskarżenia wobec  obcych ludzi?  Jakaś osoba anonimowa ,to jej pierwsze posty ,odskaża o oszustwo jakiegoś hodowcę, chociaz nijak nie wiadomo na czym to oszustwo polega, ani jak wygląda jej szczeniak, ani jaki to hodowca Nawet nie wiadomo czy naprawdę kupiła bezmyślnie szczeniaka czy po prostu tak hejtuje dla przyjemności lub dla pieniędzy.

beataczi -jakich oszustów? oszukali cię? cokolwiek o nich wiesz?  czy po prostu dajesz się nakręcić?

 

ogłoszeń już nie ma -czyli szczeniaki sprzedane, ale z tego co zostało wynika, że nie ukrywali że nawa ich związku to SPIKR

 

Maltańczyki piękne szczenięta RODOWODEM gotowe już do ...

www.olx.pl › oferta › maltanczyki-piekne-szczenieta-ro...

5 dni temu — 3 300 zł. Nazwa hodowli: Maltusiowy zakątek. Nazwa stowarzyszenia (związku): SPIKR. Opis. Witam;<br /> Z mojej domowej hodow

 

jesli istnieje takie coś jak SPIKR, i ten hodowca do niego nalezy - to jest to legalna hodowla i wydaje legalne rodowody -tutaj możną poczytać https://forumprawne.org/prawo-cywilne/494859-oszustwo-przy-zakupie-zwierzecia.html

 

Po co ktoś kupuje w pseudo maltańczyka za 3 tys. zł -nie wiem; pewnie w normalnych hodowlach już wyprzedane.  Ale jakie to oszustwo?   Po prostu kupujący chciał już natychmiast i kupił psa od tego co sprzedawał. 

 

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, nie moglam wczesniej odpisać. Próbowałam się dodzwonic do tych Panstwa, od których kupilam pieska, maja wyłączony telefon. Udało mi się na inny numer z kolejnych ogłoszeń Maltusiowy Zakatek, wlasnie tych, które Patmol znalazł...po mojej rozmowie ogłoszenia natychmiast zniknęły...pani udaje, że mnie nie zna...niestety zrobiłam błąd ufając....nigdy nie czytalam.o pseudohodowlach itp. Nie mogę tutaj załączyć zdjęcia, BY POKAZAC pieska, ...spróbuję przez komputer...jest mi tak przykro z powodu tych naciągaczy...ze związku w którym zarejestrowany był.miot tez nikt nie odbiera....mozecie mnie obrzucać błotem ze jestem.kolejna naiwną...niestety, tak jak mówiłam, nie interesowałam się tematem pseudohodowli...mój błąd...tak.mi tylko ciezko na sercu, bo oszczędzałam dlugo na psiaka...myslalam ze metryka i książeczka to wystraczajacy dowod...

Pozdrawiam.wszystkich. Postaram się załączyć zdjecie, bo tu z telefonu nie może się wgrać.

Może będzie widać tutaj....

https://scontent.fpoz1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/121548814_663014637662690_7862783961009206382_n.jpg?_nc_cat=106&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=WQkeEPvXRB4AX_1NU8F&_nc_ht=scontent.fpoz1-1.fna&oh=479087735aa3aaf9ec095d81bf47c34c&oe=5FAA8683

Link to comment
Share on other sites

Bardzo ładny psiak. 

Quote

jest mi tak przykro z powodu tych naciągaczy...ze związku w którym zarejestrowany był.miot tez nikt nie odbiera....mozecie mnie obrzucać błotem ze jestem.kolejna naiwną...niestety, tak jak mówiłam, nie interesowałam się tematem pseudohodowli...mój błąd...tak.mi tylko ciezko na sercu, bo oszczędzałam dlugo na psiaka...

Że jesteś naiwna to nie powiem bo ja sam byłem o krok od kupna spaniela z pseudohodowli ;).

Dla kogoś nie obeznanego gdy wchodzi na OLX i widzi ogłoszenia z psami za 3 tys. z napisem rodowód i metryczka to nawet przez myśl nie przejdzie że mogą być nierasowe. Boli zapewne tym bardziej, że za niewiele więcej mogłabyś kupić rasowe szczenie.

 

Quote

Udało mi się na inny numer z kolejnych ogłoszeń Maltusiowy Zakatek, wlasnie tych, które Patmol znalazł...po mojej rozmowie ogłoszenia natychmiast zniknęły...pani udaje, że mnie nie zna...niestety zrobiłam błąd ufając

A nie możesz podjechać do ich hodowli? 

Link to comment
Share on other sites

23 minuty temu, Zuma1234 napisał:

Postaram się załączyć zdjecie, bo tu z telefonu nie może się wgrać.

Może będzie widać tutaj....

Zuma! Ale co Ty od niego chcesz???Wygląda ślicznie,mordka do wycałowania,gdzie ten brak rasowości,pewnie gdzieś go widzisz,ale..gdzie? Chciałas jeździć z nim na wystawy,rozmnazać,czy co?Pieknota jest,a fotel w sam raz dla niego :)

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

36 minut temu, Zuma1234 napisał:

Przepraszam, nie moglam wczesniej odpisać. Próbowałam się dodzwonic do tych Panstwa, od których kupilam pieska, maja wyłączony telefon. Udało mi się na inny numer z kolejnych ogłoszeń Maltusiowy Zakatek, wlasnie tych, które Patmol znalazł...po mojej rozmowie ogłoszenia natychmiast zniknęły...pani udaje, że mnie nie zna...niestety zrobiłam błąd ufając....nigdy nie czytalam.o pseudohodowlach itp. Nie mogę tutaj załączyć zdjęcia, BY POKAZAC pieska, ...spróbuję przez komputer...jest mi tak przykro z powodu tych naciągaczy...ze związku w którym zarejestrowany był.miot tez nikt nie odbiera....mozecie mnie obrzucać błotem ze jestem.kolejna naiwną...niestety, tak jak mówiłam, nie interesowałam się tematem pseudohodowli...mój błąd...tak.mi tylko ciezko na sercu, bo oszczędzałam dlugo na psiaka...myslalam ze metryka i książeczka to wystraczajacy dowod...

Pozdrawiam.wszystkich. Postaram się załączyć zdjecie, bo tu z telefonu nie może się wgrać.

Może będzie widać tutaj....

https://scontent.fpoz1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/121548814_663014637662690_7862783961009206382_n.jpg?_nc_cat=106&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=WQkeEPvXRB4AX_1NU8F&_nc_ht=scontent.fpoz1-1.fna&oh=479087735aa3aaf9ec095d81bf47c34c&oe=5FAA8683

no ja sie dalam naciagnac na duza wieksza kwote, no nie za psa ale piniadz jest piniadz:( to tak na pocieszenie...

a piesek cudoooo, ja bym sie nie zorientowala,ze nie rasowy i wiekszosc tez -wierz mi:)

a jak ma na imie?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Wam Kochani za słowa. Ma 4 mc. i na imię Zuma.

 Widać dużą różnicę od prawdziwego maltańczyka, ale to już historia. Muszę przeboleć swoją naiwność i ogarnąć swoją wiarę w ludzi. Ale zakochana jestem w piesku i to najważniejsze. 

Jeszcze raz ogromne dzięki za słowa wsparcia i te pozostałe też, bo to prawda.

Zdrówka dla wszystkich!

 

Link to comment
Share on other sites

Bardzo ładny -super pies. Jak nie odbierają telefonów to już dziwne. Masz umowę pisemną? Masz tam wpisaną nazwę ich stowarzyszenia? Czy tylko ich nazwiska i nazwe ich hodowli?

Jak nie masz umowy pisemnej to podjedz do nich i poproś o jakieś potwierdzenie wydania pieska i zapłaty za pieska. Jak maja pieski na sprzedaż to powinni miec to w jakieś formie zarejestrowane  i powinni wydać ci potwierdzenie zapłaty. Warto mieć na wszelką ewentualność.

Jak nic nie masz,żadnego potwierdzenia zakupu, i nie będa ci chcieli wydać to mozna zapytać w Urzędzie Skarbowym czy mają zgłoszona hodowle i sprzedaż piesków. Tutaj można poczytać http://www.piesporadnik.pl/title,Opodatkowanie_hodowli_psow_rasowych,pid,1517.html 

Dziwne, ze nie chca kontaktu. Normalni hodowcy to sami dzwonią  i pytaja co u szczeniaka.

Nie znam się na  Maltańczykach , ale jest ich teraz wszędzie bardzo duzo. I Twoj Zuma wygląda tak jak i inne maltańczyki. To takie bardzo wesołe pozytywne pieski. Mnie sie bardzo podoba twój Zuma -wygląda tak sympatycznie i miło. Maltańczyki to takie psy, ze się milo robi na ich widok.

Jak piesek z niepewnego źródła to warto odwiedzić weterynarza -niech obejrzy szczeniaka. Ma wszystkie szczepienia wpisane w książeczce?

W książeczce zdrowia powinna byc pieczątka veta -można tez zadzwonić i zapytać co to za hodowcy,  bo kupiłaś psa, szczeniak fajny, chciałaś cos zapytać, a oni nie odbierają telefonu. pewnie ich kojarzy

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dla zainteresowanych to SPIKR to Stowarzyszenie Psów i Kotów Rasowych, jest np. PETRUS czy SWPiKR czyli Stowarzyszenie Właścicieli Psów i Kotów Rasowych. Zastanawiam się, czy rodowody wystawiane przez takie organizacje mają jakąś wartość.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...