Jump to content
Dogomania

Czarny kolor i uśmiech na pysiu szansą na wyjście ze schronu, kociaki - wszyscy w nowych domach :)


Jaaga

Recommended Posts

Na wątku zamojskim  co jakiś czas Tola pokazywała psiaka, który juz jest dłużej w schronisku, jest bardzo kontaktowy, spokojny, ale zupełnie bez szans na wyjście ze schroniska, bo czarny i większy.

Za każdym razem, kiedy robią zdjęcia, podchodzi do siatki i patrzy z nadzieją, że tym razem to jemu sie poszczęści. I za każdym razem zostaje rozczarowany. Do domów jadą mniejsze, kolorowe, młodsze. On jednak wbrew logice, kierując sie jakąś psią ufnością i wiarą w dobro ludzi, nie traci nadal nadziei...

Kazdy, kto ma pojęcie o adopcjach wie, ze to chyba najmniej adopcyjny typ. Został oceniony na 5 lat. Kilka ostatnich dni, a raczej głównie nocy, myślałam o nim. Taki niezauważalny w schronisku typ. Może dopiero przykuć uwagę w domowych warunkach, z dobrymi zdjeciami, z kolorową obrózką.

Psa zdecydowałam się wziać na BDT, a dzięki pomocy tutaj innych osób, głównie Wiolhelm  i Toli, udało się to, co pozornie najpierw wydawało się niemożliwe. Od Wiolhelm pojawiła się deklaracja pokrycia kosztu transportu do nas, A Tola w imieniu Fundacji ZEA zgodziła sie pokryć koszty opieki weterynaryjnej.  Do tego psiak ma złożone delkaracje pomocy w ogłaszaniu. 

Ja osobiście oczami duszy już go widzę w ogłoszeniach na kanapie, na smyczy, po psiejsku uśmiechniętego, z obróżką. I chciałabym, żeby wspólnie udało się mu pomóc.

Pies został zarezerwowany w schronisku i w sobotę lub niedziele ma do nas dojechać.

Gdyby ktoś chciał m ułatwić mu start w nowe życie i zamówić jakąś fajną, kolorową obrożę do ogłoszeń, np z chusteczką lub dorzucić się do jego karmy, to bardzo  będziemy wdzięczni :)  Wpłaty można dokonać na konto ZEA.

Zamojska Fundacja dla Zwierząt i Środowiska ZEA

Konto: 97 2030 0045 1110 0000 0200 1700

IMGP1890.JPG.0003bec7a8c26b171b7fa81c1d1226a7.jpg

IMGP1947.JPG.cd03d67a587d3ac74b582d67bb523c91.jpg

IMGP1896.JPG.883feaf7e1179acd0248e748d563fd0d.jpg

IMGP1883.JPG.ffacbb863ab0766f78997be9cc0bf21b.jpg

  • Like 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Rozliczenie:

Wpłaty:

Wiolhelm170 -350 zł na koszt transportu.

Mruczka - 50 zł na konto ZEA

Helli - 200 zł na moje konto ( przelałam na konto ZEA -Tola potwierdziła)

 Nadziejka bazarek - 105 zł ( na moje konto, reszta z tego bazarku przeznaczona dla kolejnej Amely )

Isiak 30 zł na szelki 

razem 735 zł - 92,30 zl ( przeniesione na Amely)=642,70 zł 

Na koncie ZEA znajduje się 280 zł.

Wydatki:

350 zł transport 

199,50 zł -faktura za karme oraz obroże i szelki (str. 3) - rozliczona

125 zł Solar diagnostyka i leczenie  rozliczona

30 zł profilaktyka kocięta-rozliczona

12,70 zł wyróznienie na miesiąc ogłoszenia na OLX

razem 687,20 zł

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Jaaga napisał:

Na wątku zamojskim  co jakiś czas Tola pokazywała psiaka, który juz jest dłużej w schronisku, jest bardzo kontaktowy, spokojny, ale zupełnie bez szans na wyjście ze schroniska, bo czarny i większy.

Za każdym razem, kiedy robią zdjęcia, podchodzi do siatki i patrzy z nadzieją, że tym razem to jemu sie poszczęści. I za każdym razem zostaje rozczarowany. Do domów jadą mniejsze, kolorowe, młodsze. On jednak wbrew logice, kierując sie jakąś psią ufnością i wiarą w dobro ludzi, nie traci nadal nadziei...

Kazdy, kto ma pojęcie o adopcjach wie, ze to chyba najmniej adopcyjny typ. Został oceniony na 5 lat. Kilka ostatnich dni, a raczej głównie nocy, myślałam o nim. Taki niezauważalny w schronisku typ. Może dopiero przykuć uwagę w domowych warunkach, z dobrymi zdjeciami, z kolorową obrózką.

Psa zdecydowałam się wziać na BDT, a dzięki pomocy tutaj innych osób, głównie Wiolhelm  i Toli, udało się to, co pozornie najpierw wydawało się niemożliwe. Od Wiolhelm pojawiła się deklaracja pokrycia kosztu transportu do nas, A Tola w imieniu Fundacji ZEA zgodziła sie pokryć koszty opieki weterynaryjnej.  Do tego psiak ma złożone delkaracje pomocy w ogłaszaniu. 

Ja osobiście oczami duszy już go widzę w ogłoszeniach na kanapie, na smyczy, po psiejsku uśmiechniętego, z obróżką. I chciałabym, żeby wspólnie udało się mu pomóc.

Pies został zarezerwowany w schronisku i w sobotę lub niedziele ma do nas dojechać.

Gdyby ktoś chciał m ułatwić mu start w nowe życie i zamówić jakąś fajną, kolorową obrożę do ogłoszeń, np z chusteczką lub dorzucić się do jego karmy, to bardzo  będziemy wdzięczni :)  Wpłaty można dokonać na konto ZEA.

Zamojska Fundacja dla Zwierząt i Środowiska ZEA

Konto: 97 2030 0045 1110 0000 0200 1700

IMGP1890.JPG.0003bec7a8c26b171b7fa81c1d1226a7.jpg

IMGP1947.JPG.cd03d67a587d3ac74b582d67bb523c91.jpg

IMGP1896.JPG.883feaf7e1179acd0248e748d563fd0d.jpg

IMGP1883.JPG.ffacbb863ab0766f78997be9cc0bf21b.jpg

A jaki tytuł dać do przelewu?  Imię pieska (?) czy coś innego?

Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, Mruczka napisał:

A jaki tytuł dać do przelewu?  Imię pieska (?) czy coś innego?

Jejku, on nie ma imienia. Może na czarnego psa zabranego ze schroniska. Chciałam zobaczyc jego ksiażeczke i zadecydowac po przyjeździe.

Dziekuję wszystkim za przybycie tu i zapraszam do pozostania nadal.

Link to comment
Share on other sites

i ja się wpraszam ;) on na zdjęciach wygląda naprawde na młodziaka, zobaczymy jak na zywo...cudny ten piesek co obok niego stoi tez ma taki wzrok... ten podpalany piesek...nie wiem czy mogę tutaj zaśmiecić i spytać czy coś o nim wiadomo?

Trzymam kciuki za bezpieczną podróż czarnulka i juz się szykuje do ogłaszania :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, kiyoshi napisał:

i ja się wpraszam ;) on na zdjęciach wygląda naprawde na młodziaka, zobaczymy jak na zywo...cudny ten piesek co obok niego stoi tez ma taki wzrok... ten podpalany piesek...nie wiem czy mogę tutaj zaśmiecić i spytać czy coś o nim wiadomo?

Trzymam kciuki za bezpieczną podróż czarnulka i juz się szykuje do ogłaszania :D

Witaj, dzieki że jesteś. Oczywiscie, że nie zaśmiecasz wątku, tylko tam raczej nic o psach nie wiadomo i trudno zdobyc informacje.Jak jest jakaś opcja dla psa, to Tola jedzie i w schronisku odczytują jego książeczkę zdrowia jesli chodzi o wiek. Co do charakteru, to z tego co wiem, musi być na zmianie jeden pracownik - pan Wiesio, żeby cokolwiek wiedział o psie. A i to nie zawsze się sprawdza. Mnie w tym kojcu bardzo spodobał się rudo-czekoladowy pies identyczny jak ten czarny. Poprosiłam Tolę, żeby dowiedziała się cos o nim w sobotę, jak bedzie w biurze po czarnuszka. Zresztą chyba ze 3 z tego kojca od razu wzięłabym,, gdybym tylko miała mozliwość.

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Isiak napisał:

Jaaga, jesteś Aniołem! Psiak cudny i chwyta za serce.

Zafunduję psiakowi obróżkę, tylko gdybyś mogła wrzucić linka jaką, bo nie wiem, nawet rozmiaru nie znam. I podaj adres na PW do wysyłki.

ślicznie dziekuję. To poczekajmy juz do jutra. zamówiłam mu czerwoną na allegro, ale firma omyłkowo wysłałała zły rozmiar - najmniejszy. Nie ma sensu robić reklamacji i odsyłać, bo wiecej zachodu, niz to warte.  Jutro zmierze psiaka i dam Ci znać.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Isiak napisał:

Zafunduję psiakowi obróżkę, tylko gdybyś mogła wrzucić linka jaką, bo nie wiem, nawet rozmiaru nie znam. I podaj adres na PW do wysyłki.

Znalazłam takie cudnie kolorowe, tylko jutro musze potwierdzic rozmiar https://allegro.pl/oferta/pelo-obroza-ozdobna-minky-38-60cm-szer-2cm-7546035456

Jest tez tańsza wersja za 20 zł z samej tasmy.

Link to comment
Share on other sites

Dotarłam i ja na wątek czarnulka;   bardzo się cieszę, że i on dostał szansę, bo tych dużych psów w zamojskim schronisku jest sporo, a szanse na adopcję mają niewielkie.

Bardzo Ci Jaaga dziękuję!serce-ruchomy-obrazek-0849.gif

Pies wyjeżdża w niedzielę, pan Maciek ma być około 12.00 w Zamościu.

Obrożę mu podam, mam ich sporo,  będzie miał na zmianę;). Z szelkami już jest gorzej, mam tylko na nieduże psy.

Trzymajcie kciuki w niedzielę, dam znać jak wyjadą ze schroniska.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, kiyoshi napisał:

i ja się wpraszam ;) on na zdjęciach wygląda naprawde na młodziaka, zobaczymy jak na zywo...cudny ten piesek co obok niego stoi tez ma taki wzrok... ten podpalany piesek...nie wiem czy mogę tutaj zaśmiecić i spytać czy coś o nim wiadomo?

Trzymam kciuki za bezpieczną podróż czarnulka i juz się szykuje do ogłaszania :D

Ten pies to ulubieniec p. Wiesia, więc na pewno jest przyjazny. Nic więcej nie wiem.   

8 godzin temu, Poker napisał:

Może Solar by pasowało do niego?

Bardzo sympatyczne imię:)

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Jaaga napisał:

ślicznie dziekuję. To poczekajmy juz do jutra. zamówiłam mu czerwoną na allegro, ale firma omyłkowo wysłałała zły rozmiar - najmniejszy. Nie ma sensu robić reklamacji i odsyłać, bo wiecej zachodu, niz to warte.  Jutro zmierze psiaka i dam Ci znać.

Jaaga, to może wybierzesz i zamówisz do siebie, a ja zwrócę Ci na konto za obrożę i przesyłkę?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...