Jump to content
Dogomania

Niedoczynność tarczycy , leczenie , pomoc


venus_777

Recommended Posts

Psiak teściowej ma 9 lat jest wykastrowany (waga około 60kg -pies z nadwagą )to jest owczarkowaty mieszaniec  ktory zawsze przejawiał lekką agresje do obcych nikt nie łaczył tego z jakąś chorobą . Ostatnio po dłuższym czasie kiedy go nie widziałam zauważyłam że pogorszyła się jego sierść zrobiła się matowa a w dodatku dostał coś na podobe łupieżu na całym grzbiecie . Zamówiłam wizytę weterynarza który pobrał mu krew i zrobił mu badania stwierdził tez ze to jest łupież . Dostałam wyniki i wynika że prawdopodobnie niedoczynnosc tarczycy . Bedziemy jechac ustalic leczenie i tu moje pytanie czym karmic takiego psa , jaką karmą ?  do tej pory jadł głownie suchą karme . Dołaczam  wyniki krwi .

Czy na coś jeszcze zwrócic uwage kiedy weterynarz bedzie dobierał leczenie ? 

wyniki Pedro.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, venus_777 napisał:

Bedziemy jechac ustalic leczenie i tu moje pytanie czym karmic takiego psa , jaką karmą ?  do tej pory jadł głownie suchą karme . Dołaczam  wyniki krwi .

Te wyniki badań nie są złe,za jakiś czas trzeba powtórzyć poziom cukru (na czczo!),poza tym - pytanie - czy psisko jest odrobaczone?Jeśli nie,to proponowałabym oddać kupsko do badania i w zależności od gatunku "życia wewnętrznego" - odrobaczyć).

Niedoczynność tarczycy jest bardzo mocno prawdopodobna,ale trzeba zrobić cały profil tarczycowy,oznaczenie jedynie T4 - to zdecydowanie za mało zarówno na diagnozę jak i na leczenie odpowiednią dawką hormonu.

Karma w niedoczynności tarczycy nie ma żadnego znaczenia,oprócz tego,że 9 letni owczar jest już seniorem i ma lekko podwyższone parametry wątrobowe,także dobrze byłoby dobrać coś,co ma w nazwie - senior.

Zdrowia dla piesa życzę :)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.09.2020 o 19:31, bou napisał:

Te wyniki badań nie są złe,za jakiś czas trzeba powtórzyć poziom cukru (na czczo!),poza tym - pytanie - czy psisko jest odrobaczone?

Psiak zostal odrobaczony wlasnie jak przyjechal weterynarz , jak mial pobierana krew juz jakis czas nie byl odrobaczony z tego co wiem . Czy odrobaczenie moze miec duzy wplyw na tarczyce ? Karme bedzie mial zmienianą dla seniora. Staram się to wszystko ogarnac bo kiedy wyjedziemy to moze sprawa stac w miejscu ... Wczoraj go zważyliśmy waży 65kg a to wcale nie było łatwe , mieszkanie na wsi i brak mozliwosci wsadzenia psiaka do samochodu :D
Pies jest domownikiem nie siedzi na podworku .

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.09.2020 o 20:31, bou napisał:

trzeba zrobić cały profil tarczycowy,oznaczenie jedynie T4 - to zdecydowanie za mało zarówno na diagnozę jak i na leczenie odpowiednią dawką hormonu.

To jest najważniejsze,bo nieleczona tarczyca może dawać groźne powikłania.Zarobaczenie nie ma wpływu na pracę tarczycy bezpośrednio,ale ma wpływ na zdrowie psa,natomiast nieleczona niedoczynność tarczycy (a u Twojego psa to b.prawdopodobne) - jest groźna.

ps - co sprawia,że psa nie można dowieźć do gabinetu w pobliskim mieście,czy gminie?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...