Jump to content
Dogomania

Czy to pierwsze syndromy leku separacyjnego?


Jogoan

Recommended Posts

Od tygodnia jestem opiekunem pieska po przejściach. 3 lata od szczeniaka trzymany na łancuchu i głodowanie. Piesek przez ten tydzień sporo się nauczył. Opanował lęk przed winda i klatka schodowa, od dwoch dni nie mamy wpadek z siusianiem i już całkiem nieźle przy użyciu sygnałów uspakajających udaje się nam opanowac emocje przy podawaniu jedzenia. Piesek jest radosny i chetnie sie tuli. Akceptuje kazdego i z kazdym chce sie bawic itp. Uczymy sie bawic i chodzic na smyczy. 

Jedyne co mnie niepokoji to to ze lazi za mna krok w krok, waruje pod sypialnia i przed łazienka. Mi to by nie przeszkadzało gdyby nie to ze on wiecznie czuwa. Spi jak ja jestem w bezruchu ale wystarczy moj jeden krok zeby sie wybudzil. Martwię sie ze nie odpoczywa prawidlowo. 

Do tego jak wychodze na krótko sklep, śmieci itp to strasznje skomle i wyje przez kilka minut potem się uspokaja i leży pod drzwiami.  A za jakiś czas bede chciala go zostawic na dłużej niz 20 minut.  

Czy to juz sa objawy leku, czy moga do biego doprowadzic? Macie jakies wskazowkk co robić zeby bylo mu latwiej zostawac samemu i w domu tez byc bardziej samodzielnym? Dodam za mam dwa zamykane pokoje i przedpokój z otwarta kuchnią. Myślałam ze moze powinnam pracowac w kuchni a legowisko z miskami dać do salonu i jakos spróbować go przekonac ze jest fajne. 

 

Macie jakieś porady? 

Link to comment
Share on other sites

Zacznij uczyć pozostawania w miejscu obok  Ciebie, potem w dystansie od Ciebie - poczynając od kilku sekund i jednego kroku, potem ucz pozostawania na legowisku, chociaż jesteś w pokoju, nagradzając, gdy podejdziesz do legowiska. Potem zacznij zobojętniać to, ze ubierasz się do wyjścia - czyli kładziesz buty, i zdejmujesz, potem zobojętnij podchodzenie do drzwi, ruszanie klamki, otwieranie drzwi - wymagasz, aby pies siedział wtedy spokojnie lub pozostał na legowisku, a potem nagradzasz spokój. To samo przy otwartych drzwiach, przy wyjściu na klatkę schodową  - gdzie mieszkasz? Może jest w okolicy dobry trener, który pokaże jak to się robi. Przejrzyj inne wątki w dziale - wychowanie, także o szczekaniu. 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...